Bugün, 31 Mayıs 2020 Pazar

Yazarın Diğer Yazıları


Mustafa KÖKSAL


DESTEK OL!


Artık köstek olmanın, kötülemenin, her türlü çirkinliği yapmanın anlamsız olduğunu herkes görüyor fakat sizler inat ediyorsunuz. Orduspor bugün için onca yükün altında ve siz konuşuyorsunuz. O zaman atın elinizi cebinize kurtarın bizde size köle olalım.

Sizler benim kadar mı sevebilirsiniz bu takımı?

Ben yıllarca içinde oldum maçtan maça tribünde değil. Gece gündüz hemde. Ben iyisi kötüsü ile 1 kez küme düştüm çıktım, iyi gördüm kötü gördüm, şükür yıllar sonra Süper Lig gördüm. Acı tatlı yanlışı doğruyu yaşadım.

Bugün bu kulübü sevenler ki saygı duyuyorum, fanatik ki saygı duyuyorum ama bu insanların Orduspor futbol kulübü için söyledikleri her söz hiç yakışmıyor. Onu da yazıyorum. İnsanlar bu takımı belediye için yapmıyor, ceplerine para koymak içinde, Ordu´ya çok iyi takım yapmak, kalıcı olmak için çalışıyorlar.

Transferler titizlikle oluyor, alınan oyuncular iyi, bu takım borçsuz, sağlam ve geleceği iyi..

Sen niye yoksunda uzaksın takımından?

Bu takım isteseydi Güzelorduspor derdi, yeşil beyaz kalırdı, tınmazdı, sesleri duymazdı, bu takım başka Orduspor başka derdi. Bana ne Orduspor´dan ona yıllarca hizmet eden iş adamları baksın derdi, ama demedi.

Ortaya şampiyon çıktı. Rengini verdi, ismini verdi. Ordu´da Ordusporunu yaşatsın istedi. Hala bazıları fanatikçe bir küfrün karalığı içinde ise olacak iş değil.

Bakın Salih Cörüt ve arkadaşları İstanbul Ordulular derneği Orduspor´u isterlermiş, parasalda desteklermiş. Oh ala. Ne güzel?

Hasan Çebi de olurum destek varsa demiş. BAL´dan  çıkarın alın ve de Ordu sizi de alkışlasın. Siz kişileri sevmeyebilirsiniz, kişilere kızabilirsinizde ama asla iyi niyet içinde hazırlanan bu takıma elin takımı diyemezsiniz bu ayıp.

Kimse onu Orduspor yerine koymuyor ama yaşaması için Ordu şehri için ne denli önemli olduğunu biliyor. Alt yapılar için, amatörlerimiz için, Ordu gençliği için, esnaf için bu takımın 3. Lig´de olması, yarın 2. Lig´de olmasını kim istemez ki?

Destek olun. Bence bel altın vurmanın Ordu futboluna faydası yok. Olan Ordu´ya olur, olan hem Ordu sporun geleceğine olur hem de futbolun özüne.