Bugün, 18 Nisan 2021 Pazar


Yazarın Diğer Yazıları


Özge TÜKÜÇ


BUNLAR İYİ GÜNLERİMİZ

Yapamadık bir türlü.


Yapamadık bir türlü. Şu pandemi günlerinde uyamadık kurallara. Kendi sağlığımızı hiçe saydık eyvallah ama başkalarının sağlığını riske atmaktan, günahsız insanların vebalini almaktan korkmadık. En sevdiğimiz aksesuarı takmadan bakkala bile gidemedik ama maske takmak zor geldi. Bir tabak çorba yapıp evimizde içmek yerine çıkamadık restoranlardan. Bir bardak bayat çay için tıkış tıkış oturduk kafelerde. Gezmemizden, tozmamızdan, keyfimizden ödün veremedik.

İlle de 'Hijyen' diye bas bas bağırdığımız şu dönemde tükürdük sokaklara, kullanılmış maskelerimizi, eldivenlerimizi attık sağa sola. Ağzımız, burnumuz yerine; çenemizin altı taktı maskeyi. Cebimizde, çantamızda korudu bizi.

'Yasaklar çiğnenmek içindir' sözünün hakkını dibine kadar verdik. Akşamlarında bacak bacak üzerine atarak oturduk televizyon karşısında ve izledik artan vaka saylarını. Hiç utanmadan başkalarını sorumlu tuttuk bu durumdan.

Dönüp kendimize bakmadık bile çünkü en kolayı budur.

Eee ne oldu peki? Yasaklar göz kırpmaya başladı. Oh olsun bize. Başka türlü akıllanmayız.

Kırdık dizimizi, hafta sonunu geçirdik evimizde. Hoş, çok dişe dokunur bir yasak değildi bence ama akşamları dışarı çıkmadan duramayanlara zor gelmiş olmalı. Hu huuuu... Duyduk duymadık demeyin! Bunlar daha iyi günlerimiz.

Vurdum duymazlığımızın faturası ağır olacak benden demesi.

Umarım tez zamanda silkelenip kendimize geliriz ve vaka sayılarında yaşanan düşüşün mutluluğunu hep birlikte yaşarız.