Bugün, 15 Temmuz 2020 Çarşamba

Yazarın Diğer Yazıları


Mustafa KÖKSAL


BUGÜN

Bu ilde spor, sporcu var diyen spor insanları hem bu ili, hem kendilerini, hem yüreklerini kandırma yarışına girmişler.


Bu ilde spor, sporcu var diyen spor insanları hem bu ili, hem kendilerini, hem yüreklerini kandırma yarışına girmişler.

                Bu ilde sporun efsane olmuş teknik adamları yürekleri kan ağlayarak. Onlarda biliyor ki  giydikleri eşofman, krampon, yağmurluk bile 2 saat antremanda bulamadıkları benlerine yanıyordur.

                1940-1990 arasında olan, bu ili ülkemin önemli bir spor kenti yapan, milli olan, dışarılarda büyük kulüplerde şerefi ile oynayan sporcularımız gururumuzdu. O gururlar,1990´ların efsaneleri bugünün teknik adamları ne kadar iyi bir sabrın iyi bir uğraşın içinde olmuş olsalarda kendileri gibi birer isim bu ile hediye edebilmiş değiller. Bu bugünde bu sistemde zor bunca iyi imkan, tesisler, kulüpler içinde bu efsaneler ne yapsalarda ne kadar sistem, plan içinde idman verselerde geçmiste o kulübün önündeki küçük alanda idman veren o günün basit, belki de çokta  yanlış idman bilgisi içinde sizleri  bu ilde efsane yapan Osman, Fikret, Erol, Aydın, Tayyar, Naşit, Temel, Yüksel ve bizler olup bir tane sizler bulamadığımız bu ilin spor takımları, belediye destekli kulüpleri bir Orduspor etmiyor.

                Onca kulüp binası içindeki bugünün kulüpleri o dünün stad altındaki kulüpler kadar kaliteli oyuncuların onda birinin olduğu yerlerde yok, içindeki oyuncuları içinde 3 ya da 5 oyuncu dışında sizler  benzeyecek  futbolcular yok. Üzülerek yazıyorum. Bundan 30 yıl önceki o köyler yok, turnuvalar yok o imkansız sahalardaki o köylünün sevdaları kalabalikları bugün yok.

                Neden yok?

                Mesele bu ilde futbol dışında her şey var, dedikodu, gıybet, maddi çıkar, kin nefret, teknik adamlar arasındaki o 30 yıl önceki  yardımlaşma tek takımı bayrak yapma sevgisi hiç yok. O yüzden bu ilin sporu 30 yıl önce sizi bulduğunda bilin ki bu Ordu´da spor sizle siz olur. Gerisi şimdilik bir mahsun spor bu ilde her şey, gelecekteki  sizleri sizle beklerde, sizler varsınızda, sizler bender sizleri bulacak artık   Azizler, Mustafalar, kalafatlar, Nasitler,Temeller yok..

                Sizlere Allah kolaylık versin inandıklarına inandığım spor adamları..