Bugün, 4 Haziran 2020 Perşembe

Yazarın Diğer Yazıları


Mustafa KÖKSAL


BU TAKIMLAR BİZİM

Ordu ilimi temsil eden 3. Lig´de olan Yeni Orduspor´un 3 haftadır yenilmesine sevinenler yapmasın. O takımların öncülük ettiği bu ilde kötülere karışacak binlerce genç var inanın.


                Ordu ilimi temsil eden 3. Lig´de olan Yeni Orduspor´un 3 haftadır yenilmesine sevinenler yapmasın. O takımların öncülük ettiği bu ilde kötülere karışacak binlerce genç var inanın.

                 Eğitimci olarak yazıyorum ve o gençler adına endişe duyuyorum. Sakın o takım bizim değil bu takım bizim gibi yanlışları yapmayalım. Yarın senin oğlun yeğenini o Yeni Orduspor da izlersek gurur duyarız.

                 Bugün Yeni Orduspor´a bu kötü gidişat için ne kadar üzülüyorsam Fatsa içinde kendine geliyor diye mutlu oluyorum. Bunlar bizim takımlarımız. İçinde benden olmayışını konuşalım, Ordulu niye , bunca harcama niye varıda ama bugün dün ondaki önceki puan kayıpları birilerini mutlu ediyorsa üzülürüm. Beni sevindirmiyor.

                 Bu takımın hocası o menajeri biraz bu gece düşünsün ve niye desin?

                 Altınordu´nun da Ordu 19 Eylül Stadı´ndaki güzel oyununu, seyredene verdiği zevk ve aldığı 3 puan için hocaları ve idarecileri sahiplenmelerinden dolayı kutlarım. Genç rakip koşuyordu, yoruyordu, golü buldu Altınordu ve çözdü. Bundan sonra hedef zirve olsun.

                 Orduspor Kumru´da galip geldi, iyimi oynadı diyorum, yok diyorlar. Ne bekliyorsunuz diyorum, adam dün nerede idi bugün nerede diyorum, koca takım forması amatörde.

                 Ama iki haftadır bu formanın taraftarı olaylar ile anılıyor. Bir üç beş taraftarın kocaman kitleye zararı konuşuluyor. Biz Orduspor başaracak diye konuşurken, bir taraftar da, tribünlerde çirkinlikler gerek o gerek bu taraftar fark etmiyor, Orduspor´a yansıyor.

                 Gelelim Karşıyaka´ya, gençler ligi, amatör lig oynanan oyunlar herkesi memnun mutlu ediyorsa ben susuyorum. Bu sezon olduğu kadar başarılar...

                 Bu takımlar bizim..Kimse taraf olmaz demiyorum, kimse sevmezde demiyorum, kimsenin kin kusma hakkı olmamalı.

                 İşimiz spor ise.