Bugün, 27 Eylül 2020 Pazar

Yazarın Diğer Yazıları


Mustafa KÖKSAL


BİZİ BURADA TUTMAYIN


    Yağmurlu ve zor bir yolda bütün alt yapılar aslında, fakat inanılmaz duygusallık var şimdiki neslin sevdalarında.
    Aslında diyorum ya futbolun bilgeliklerine hep, bizleri buralarda tutmayın. Bu kötü anlayışlardan geriye doğru koşmak istiyor ayaklarımız. Tutmayın da diyorum futbol adına birikmiş ne varsa, ben alıp getireyim eski sevgiyi.
    Yıllarca birikmiş ne varsa futbol adına top yekun dökülmüş ve de toz duman olmuş 2018´de. Aslında sizler dilimizdeki futbolu çaldınız. Sizler bizim alt yapıdaki beslendiğimiz her şeyi yok ettiniz.
    Bizler her şeyi merkezi futbol sandık uzun yıllar yazık ettik. Şimdi her yerde, kaldırımlar da arar olmuyor muyuz eski sizleri ya da bizleri?
    Hırsımdan çatlıyorum, sabrım tükendi bu 2018 resmine bakınca, yanardağ gibi patlayıp niye yok oldu alt yapılar diyorum.Kumlara yazılan yazılar kadar kısa olmuş futbol.Biz onları inanın 2 binlerde bitirmişiz.
    Meğer bu nesil ne yalnızmış be!
    Söyleyemedik, bizlerinde suçu var. Onları biz koruyamadık, sokak, semt, arsa narsa. Çalıştık hep fakat o yaptığımıza olan aşkı koyamadık. Saatler azaldı, uzun değildi günler kısaldı fark edemedik.
    Sanki muska yapılmış gibi o yıllara. Çok kötü durumda alt yapılar inanın içi boş sınıflar gibi. Futbol bugünkü teknoloji ile kuşatılmış, beyin saf değil. Okul ders kurs  dershane aile baskısı.
    Hiç iyi değil bu gençlik. Bence eskisi çok güzeldi.