Bugün, 16 Temmuz 2020 Perşembe

Yazarın Diğer Yazıları


Mustafa KÖKSAL


BİR RUH SESSİZLİĞİN DE OLMAK

BİR RUH SESSİZLİĞİN DE OLMAK


Şu an Orduspor takımın istediği tek şey huzurlu olmak.

Huzurun derin sularında sakin bir sessizlik içinde kulaç atmak, stresten uzak, dedikodudan uzak durmak…
Yazılanlara, çizilenlere, bakmadan okusa da kafasına takmadan sessizliğin içinde olabilmek. Sadece hocası ile yaptığı işe konsantra olabilmek, ayağa kalkabilmek içinde huzurlu bir ortamı arzu etmek.
Bunun yolu da çok güçsüz kalan bedene sakin ortamlarda güç vermek, dayanıklılığını artırmak ve çok koşmak. Gerisi teknik işler onu da teknik ekip halleder. Sana düşense beynine birçok fikri, sezon boyu ne yapılacaksa onları en doğru şekilde akıtmak, sonrada sendeki o enerjine eğitimci gibi ders vermek.
Bakıyorum son nefesi en derin noktada tutmaya çalışan bir teknik adamın inadı, takımdaki oyuncuların gururu, başkanın yeniden bir ekip yapma arzusu…
Benimde arzum o yönde tabi ki, genç tartışan, masada Ordu spor menfaatine yakışır kararı çıkaran, sonrada toplantı sonu eski kulüp binasında yaptığımız gibi çaylar tostlar içilen yenilen dostluk ortamında olmak..
Bende isterim takımın başkanının yanında hukuktan sorumlu başkan yardımsının Adem Türkmen, sportif işlerden sorumlu Cengiz Bilgihan, Mali işlerden Ender Kırca, sosyal işlerden sorumlu Bahri Köksal, yönetimde isterim Altaş tan, Demirlerden, Poyrazdan, Şenocak dan, Gariplerden velihat, Şahinlerden, olarak genç isimler olsun, sporu bilen eski sporculardan biri olsun, niye Ömer Kılıç, niye Metin Kır olmasın…
Bu Orduspor Ordulunun bu Ordu sporun arkasında tabi ki, bütün bir ordu olsun tekrar tribünler dolsun, en önemlisi de eskisi gibi iş adamları ve başlarında Enver Yılmaz olsun..Bu kadar kolay mı bir bütünlüğü yok saymak? Yüreğinden yakı gibi çekip almak, onu diplerde yokluğa terk edebilmek., Bu takımın yuvarlak masada tartışan beyinlere ihtiyacı var ki,onların vereceği dogru kararlarla takımdaki sporcun ve personelinde ruh sakinliğinde olabilsin.
Yoksa ne yaparsan yap orada ne demokratik ortam olur nede huzur. Altın Ordu maçı değil her maçta yine stres yine soru işaretleri hep kafalarda dolaşırda tribünlerde kimseler dolaşmaz.
Bence!