Bugün, 27 Eylül 2020 Pazar

Yazarın Diğer Yazıları


Mustafa KÖKSAL


BEN HARAM YEMEDİM

.


Babamda yedirmedi. Oda belediye Elektrik İşletmesi müdürü idi Ordu belediyesinde, Fazlı Özen başkan ile ikisini de nurda yatırsın Rabbim.

Bir devlet memuru idi.

Bende, eşimde, çocuklarım da memur. Onların kursağına soktuğumuz her kuruş eğer haramsa, eşimde, bende devletin verdiği maaşı yedirdik, midelerine soktuk.

Ben bu ilde Cemil Karademir ile kitapcılık yaptım. Ben iki üç kişiden biri olarak Ünal Topkaya ile Erzurum´a Sagra mağazası açtım.

Ben asla para peşinde olmadım. 30 yıl bu ilde teknik adamlık yaptım, idarecilik, sorumluluk asla para ile konuşmadım. Helali yedim, dost kazandım.

Ben insanı sevdim.

Çocuklarımı da öyle yetiştirdim. Onlarda devletine hizmet eden birer amir.

Şükür, bugün de eşimle hep insana koştuk, insan gibi servetimiz oldu. Bugün ben kim olursa olsun yanlışa sahtekara tahammül edemem.

Benimde hatam olacak, yanlışım da, sonuçta kulum. Sonuçta faniyim. Ama hiç bir kardeşime, beraber olduğum insanlara karşı zarar vermem, veremem de bilerek.

Bir insana inanmış isem onunla ölümüne koşarım. Bugün de öyle, dünde öyle idi, DelikkayaSpor takımını kuran İsmet Şenyuva ve Adem Topkaya bana güvendiler, nur içinde olsunlar. Arabamı onlara yıllarca kulüp yaptım. İşimi Erzurum´da bıraktım, kitapçı dükkanımdan vazgeçtim.

Nankörlere bile kızamadım. Öğretmen oldum.

Ama aldığımız her maaş haramsa onu aldım yıllarca devletimden, ailemde bugün çocuklarım da çok şükür..

Helalim ne mi, "kazandığım binlerce muhteşem kardeşler, insanlar, sporcularım, spor dostlarım, basındaki emekçi insanlar..

Bugün benimle olan Altınordu kulübünün idarecileri, her zaman yanımda olan Aşkın Tören, hatamıza sevabımıza rağmen bu yetimi seven canlar, sağolsun..

Burada helal var burada adiliyet var.. Spor ne olur, nasıl olur bilmemde kardeşlik çok güzel.

Ordu gençliğine hizmet edebilersek çok güzel olur. Helal olan onlara hizmet.

Dedim ya ben haram yemedim, yemem, o tipler ile olmam, hatası olanı yanlışı yanımda tutmam.

Mesafem olur. Ölüm var, yarın var, 2 metre çukur var. Yanımda olansa iman. O yüzden bu hayatımdaki en büyük servetim, arkadaşlarım, sporcularım, basındaki kardeşlerim, öğretmen olan beraber çalıştığım canlar.. Daha ne olsun.