Bugün, 31 Mayıs 2020 Pazar

Yazarın Diğer Yazıları


Mustafa KÖKSAL


BAŞKANIN CEVABI


Enver Başkan üzerinden gece operasyon algısı yapan kaleme ve bugün Enver başkanın adreslere verdiği cevabı iyi okumak lazım. Enver başkanın karşısında olmak delikanlı gibi "seni sevmiyorum, istemiyorum" demek başka, olmayan bir pisliği onun olduğu halıya dökmek başka.

Zaten sevmek zorunda değilsin, neden arkasından dolanmaya çalışırsın?

Bu gece Ordu büyük şehre girildi, evraklar toplandı ne demek? Burası neresi, padagonya mı?

Emniyetin yaptığı yanlış diyen başkan bu haberi yapanın niye yaptığı ortada, demekki bunların hala bir yere boyun bağlantıları var demek istedi ve bazı partilileride bu konuda suçladı.

Çayını içmem, zamanım olmaz, görünce sağ oldu diye sevinirim, hesabı varsa yaradan var, hesabı vereceğimiz orası. Hesabın günü bugün dünü yarını değil her anı bize. O yüzden çirkin dedikoduları bırakın, kimse "o"cu, "bu"cu olmaz. Burada yanlış şu, seçim öncesi bu algı ne?

Bu nasıl bir çamur, efendim reis gelmemiş belediyeye de, bak ona karşı işte bu yüzden adamları geldi, şaka gibi, bak bak adamları gelmiş hesap sormuş evrak almış falan.

Yazık, sevimsiz olmayın, karşısında olun Herkül gibi, fakat maymunlaşmayın, ona karşı konuşun, ama kıvıranlardan olmayın. Bu ilin belediye başkanına çamur atmak güzel mi?