Bugün, 27 Eylül 2020 Pazar

Yazarın Diğer Yazıları


Mustafa KÖKSAL


BAŞKAN HAKSIZ MI?

.


Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Hilmi Güler diyor ki; "bende yokum eğer birleşme olmaz ise". Haklı mı, haksız mı, Ordu kamuoyu değerlendirsin.

Bu Büyükşehrin yedi emini, spor işi delikanlıca olur, aldatmaca olmaz, bensiz olmaz, ben bu şehrin bugün için ağbisiyim."

Bana soruluyor güya gibi, sonrası aldatma diyorum, erdemli olunmayınca Hilmi de olmaz diyorum, diyen ise başkan.

Orduspor bu ilin geçmişi, beşiği, tadı. Ekşitmeden buna sahip çıkılmalı. Yeni Orduspor ve Orduspor birleşir ise onlara her türlü ağbi olurum diyen sayın Güler, olmuyorsa bugün haksız mı?

Bu takımın şerefli geçmişini, geleceği olacak Yeni Orduspor ile el ele istedim diyor, ama bazı kuşkularım oldu da diyor.

Bana soruluyor ama arkamdan iş çeviriliyor diyen başkanın bu sözleri konuşulur.

İki takımın birleşmesi için uğraştım diyor.

Her yerle görüştüğünü, fikir sorduğunu federasyonla da irtibata geçtiğini konuşan sayın Güler, bu sözleri söyler iken haksız mı sizce?

Tek Orduspor olması arzumu kötüye kullanmalarını istemedim diyen adamın, bildiği var ki, bu cümleleri kurdu.

Barcelona ekibi ile görüştük diyor bu değerli insan. Ama futbol ve siyaseti birbirinden ayırmak istedikçe, sanki yapıştırıcılar devreden hiç çıkmıyor ki, sonuçta elde var sıfır diyen büyük şehrin başkanı.

Biz değiliz.

Hayretlik, ibretlik iş, beş yılda bir takım 6 basamak düşer mi, ibretlik konu diyende başkan. Bu nasıl olur, inanın bende diyorum.

Benim menfaatim olmaz, peşinde olduğum iş olmaz, bu ilin efsanesi için varım dedim, arkamdaki oyunu göremedim diyen sen, ben onlar değil başkan.

Delikanlı olunmalı diyen Güler´in bildikleri onda. İyi düşünen insanla çalışırım diyen sayın Güler, iyi düşünce mi görmedi.

Samimi, delikanlı olanın elini tutarım diyen sayın Güler, demek ki bildikleri var.

Kaybeden kimse olmaz zaman geçer ise bu ilin kaybedeni de, gençleri, yetenekleri olur.