Yazarın Diğer Yazıları


Tülay KULAÇ


AŞI ŞART

Yeni eğitim öğretim yılı önümüzdeki günlerde başlayacak.


    Yeni eğitim öğretim yılı önümüzdeki günlerde başlayacak. Uzun süredir okulundan uzakta kalan öğretmenler ve öğrenciler sabırsızlıkla okulun açılacağı günü bekliyorlar. 
    Umarız bu yıl her şey gönüllerince olur. 
Covid-19 pandemisi gölgesinde başlayacak olan eğitim öğretim yılında herkes üzerine düşeni yapmalı ve aşılarını olmayanlar biran önce aşılarını olmalılar. Aşılarını olmalılar diyoruz, çünkü aşı olmayı reddeden o kadar çok insan var ki, bunlar bütün toplumun geleceğini riske sokuyorlar. Bugünlerde baktığımızda yoğun bakımda yatan hastaların çoğunluğu aşısız bireyler.
Aşı olmamak Ülkemizin geleceğini zora sokmaktan başka hiçbir işe yaramayacağı kanısındayım. Toplumda aşı olanlar ve olmayanalar olarak iki farklı grup olması hem gruplar arası çatışma, hem de aşılı aşısız tartışmalarına neden olacak. 
    Aşılama hızımızı düşerse, önce vakalar artacak, sonra okullar kapacak ve daha sonra yine kısıtlamalar geri gelecek. Her şey yeniden başlayacak ve hayat gerçekten çekilmez hale gelecek. Okulların kapanması demek çocuklarımızın eğitim öğretimden bir adım uzaklaşması demek. Bizim ülke olarak eğitime devam etme ihtiyacımız var. Eğer batılı ülkelerle yarışacaksak eğer eğitime ara vermememiz gerek. Eğitime ara vermemek içinde aşılanmamız şart. 
    Her birey kendine düşeni yapmalı ve aşılarını bir an önce tamamlamalı.