Yazarın Diğer Yazıları


Tülay KULAÇ


AŞI

Ülkemizin başına musallat olan Covid-19 belasından inşallah tez zamanda kurtulacağız. 2020 yılında bir kâbus gibi çöken Codiv-19 illetinden kurtulmak için ülkece gün sayıyoruz.  


Ülkemizin başına musallat olan Covid-19 belasından inşallah tez zamanda kurtulacağız. 2020 yılında bir kâbus gibi çöken Codiv-19 illetinden kurtulmak için ülkece gün sayıyoruz.     

Covid-19 illetinden kurtulmanın başlıca yollarından biriside aşılama. Sağlık Bakanlığı aşılamada hız kazanarak her geçen gün bir önceki günün rekorunu kırıyor. Sağlık çalışanları canla başla saatlerce çalışarak her gün bir önceki günün aşı rekorunu kırmaya çalışıyorlar. Cani gönülden tebrik ediyorum.  Sağlık çalışanları bu denli canla başla çalışıp bu illet ülkemizin kurtulması için uğraşırlarken birde bu durumu görmezden gelen vatandaşlar var. Aşı hakkı gelmiş ama aşılanmamak için elinden gelen her şeyi yapanlar var. Aşı randevusu alıp aşı olmaya gitmeyen mi istersin, aşılanacakları yere kadar gidip aşı odasının önünden geri dönenler mi yoksa kendisi aşılanmamışken arkadaşının aklına girip aşıdan vaz geçirenler mi istersin. Maalesef böyle vurdum duymazlar ülkemizde oldukça fazla. Bir yanda aşı hakkı olup aşı olmayan, bir yandan aşı hakkı olmamasına rağmen aşılanmak için can atanlar. Eğer bir gün bu illet kurtulursak bunun sebeplerinden bir tanesi de duyarlı vatandaşlarımızdır.     

Aşılamada bu günün 25 yaş üzeri aşılanmaya başlanıyor. Bu gelişme covidle mücadelede büyük önem arz ediyor. Birkaç hafta içerişinde aşılamada yaş sınırı 18 yaşa indirileceğini söyleniyor. Eğer böyle bir durum olursa covidle olan mücadelede çok büyük bir yol kat etmiş oluruz. Yol kat etmiş oluruz ama yine aşı hakkı olmasına rağmen aşı olmayanlar olursa eğer mücadelemiz komple çöpe gitme durumu var. Burada görev hepimize düşüyor. Çevremizde aşı hakkı olan herkesi aşı olması için teşvik edip biran önce herkesin aşılanmasını sağlamak bizimde üzerimize düşen görev diye düşünüyorum.