Bugün, 4 Ağustos 2020 Salı

Yazarın Diğer Yazıları


Mustafa KÖKSAL


Arkadaşlık ve arkadaş


Arkadaşlık dersen o kadar çok ki, elini sallasan elli, arkadaş öylemi, o dost kapısına seni bırakan adımın adı. Yeter ki rabbim bizlere arkadaş değil de yürek kardeşliğinde arkadaşlıklar nasip etsin.

O yüzden bir yere baş mı olacaksın, ya da talip mi olacaksın Allah sana arkadaş değil o görevde yanında olacak arkadaşlıklardan bir dünya nasip etsin.

Önemli bu.

Sevgi menfaatin içinde olunca yalancı bahar olur. Ama sevda beraberlik yürek içinde olunca işte o yer cennet olur.

Bugün bunlar mevcut bir çok yerde. Siyaseten baktığında beraber menfaatsizler ile, bugün yalakasız dostluklar ile, bugün ortak kalbin birlikte attığı anlar ile diğerleri bir mi?

Vıcık vıcık yalakalık. Göstermelik dincilik. Secdeyi nefret ettiren secdeciliklerin dışında az ama öz arkadaşlıkların özünde açan en güzel şey dostluk.

İşte onu korumak ona sadık kalmak zor oluyor. Bakıyorsun arkadaş olanın hemen başka safa gitmesi, hoplamasının çirkinliği mideleri bulandırsa da onun için baklava börek tadında bu işler. Yazıklar olsun onlara ki onlarda adam!

Rabbim bu yaşamım içinde arkadaşlarımız olsun, ama zemzem tadında bize arkadaşlıklar nasip et. Büyük sensin, rızk sensin, derman sensin?

İyi ramazanlar sabırlar iftarlar Ordu sizi seviyorum Ben bu ile aşığım.