Bugün, 16 Temmuz 2020 Perşembe

Yazarın Diğer Yazıları


Mustafa KÖKSAL


ARİF KALAFAT YAZMIŞ


    Çok sevdiğim Arif Kalafat, Karşıyaka tesislerin de, Kotyoraspor ve Perşembe maçında saha içindeki olaylar nedeniyle insanlara biraz sitemkar olmuş. Aslında yazdıkları içinde en güzeli Karşıyaka´daki tesisler gibi, diğer ilçelerde de olsa ki demiş, doğru demiş.
     Enver başkan duyuyor, yapar yapmaz ayrı ama her şeyden haber.
    Ama bende baktım usta sitem ettiğin resme, kulübede TÜFAD´ın başkanı Turgut Kır, ASKF başkanı Mustafa Kılıç, İl temsilcisi Ali Osman Osma ve o günkü saha komiserleri başkanı Metin Kul.
    Diğerleri sahada olabilir mi bilmiyorum, yalnızca Spor İl Temsilcisi ve ASKF başkanımız olabilir ve dışarı çıkacak kişileri de yalnızca hakem önerir.
    Canım kardeşim burada oynayan Kotyoraspor bugün olur yarın bırakktık der, olmayabilir. Ama yılların Perşembesporu, sporun içinden gelmiş o takımda oynamış vekili, kocaman belediyesi ile hala bu Perşembespor ve Muharrem hoca bu sıkıntılar içinde bu takımı yapabiliyor ise ve bu muhteşem sporcuları çıkarmış il siyasetin inadı içine hapsolmuş ise güzel insan, uğraşın uğraşımız bu lider Perşembesporu, şampiyonlukların takımını yeniden baştan kurabilmek.
    Perşembespor oyuncusu bu maçta yener yenilir ama yaptıgı kızgınlık inadı yüzünden play off´a kalmış takımının iyi 4 oyuncusunu kart cezalısı yapacak agresiv tavırları yapamaz.
    Bu takıma bıdık Ahmetler, Vahaplar, Uçmanlar, Şekerogları Köfteler lazım iken, bunları bulmak için mahalle sokak koşmak lazım iken, sen Metin Kul gibi dünya tatlısı insanın sözüne kızıp aslında yanlışını ya da doğrusunu köşende yazman üzdü bizleri ki, Metin Kul bu, severiz, ömrünü bu işe vermiş senin gibi güzel bir spor sevdalısı..
    Lütfen Arif Kalafat, bunlar anlık işler ama Perşembe takımı nerede olursa olsun da sizin sayenizde, belediyenin yardımları ile muhteşem takım olsun o ilçeye,alt yapı olsun. Metin Kul bu, o anki bencede yanlış ama sözüne kızılmaz vur sırtına al ağzındakini kadar biri o usta.