Bugün, 16 Temmuz 2020 Perşembe

Yazarın Diğer Yazıları


Erkut ERİŞTİ


ANLAMALI

.


Senin anlatabildiğin kadardır karşındakinin  anlayabilmesi, ya da sen ne kadar anlatırsan anlat onun ne kadar anladığıyla ilgilidir ya da anlamak istemesiyle de ilgilidir denilebilir. Tekerleme gibi oldu ama işin gerçeği bu, anlat anlatabilirsen; sen anlatıyorsun ve çaba gösteriyorsun da karşındaki kişide senin çabanın yüzde  birini gösterse anlayacak ama nafile. Çözümü kolay, hiç uğraşıp da çenenizi yormayın boşuna.

Tartışma programlarını izlerken benim gibi kanser olanlardansanız ben buldum çaresini, seyretmiyorum. Sonucunda herkes savunduğu davada haklı sonuç çözüm yok,biride çıkıp ?çok doğru söylüyorsunuz benimkine bunu da ilave edip şöyle yapalım? dediğini gördünüz mü. Hayır. Yüksek ego,ulaşılmazlık ,ben bilirimcilik ,ben yaptımcılık ,adam kullanma , adı ne olursa olsun insanoğlunun iliğine kemiğine işlemiş . Kurtulabilirmi insanoğlu bundan kurtulur  .Çok okuyarak, empati kurarak , anlamaya çalışarak. Herzaman söylediğim yazdığım gibi azcık sevgi ve anlayış hepsi bu.Dünya düzelir vallahi.                 

Sonucunda insanız; hatalı sevaplı derlerya, herkesin elinden telefonun düşmediği,herkesin filozof olduğu,herkesin dünyada ki en iyi olduğu sosyal medya kullananlar hariç diğerlerinin işi zor, gerçekten!  söylemesi benden çok okuyup kendimizi çok geliştirmeliyiz!    İşte buda beni anlayana gelsin.