Bugün, 27 Eylül 2020 Pazar

Yazarın Diğer Yazıları


Mustafa KÖKSAL


ANADOLU ÖĞRETMEN - İMKB LİSESİ VE GÜRCİSTAN..

.


                Yağmurla gelinen, güneşle karşılaşan güzel sımsıcak insanların ilinde ülkesinde olmak onların yaşam ve kültürel duruşlarını görmek tanımak açısından harika oldu.

      Dost, kardeş, bacı, ana, abla de, ne dersen de hak eden bir yürek var.  

       Gürcistan da bizlerin dostu ?Elite School Gorda özel okulu?un çok kıymetli sahibi, müdürü her şeyi olan bu değerli insanın davetlisi olarak Batum´a sayın okul müdürü Nuri Bahtiyar, iki çok değerli bayan öğretmenimiz ile göz bebeklerimiz olan öğrenciler ile ben beraberiz. Batum çok gelişmiş bir il olmasa da çok doğal ve güzel insanları sırtında taşıyabilen güler yüzlü bir Gürcü ili. Buranın yarın milli bayramı, sonrasın da ise sevgili Nina´nın doğum günü orada olacağız okulumuzu temsilen..

        Bugün fazla bilgi olmadan geniş bir yazı yazmadan burada örgencileri evlerine götüren, misafir eden sıcacık insanlara, bizleri ağırlarken kırdım mı acaba diye yüzü ekşiyen, üzülen Nina, onun müdür yardımcısı, değerli eşi ve öğretmen kardeşlerimizin bizlere olan sıcak bir benzerini sıcaklığın bir benzerini Ordu ziyaretlerinde onlara yapan Nuri Bahtiyar da Türk Milli Eğitiminin içinde olan müdür ve eğitmen olarak , Türkiye yi ve Ordu ilini burada ekibi ile en iyi temsil etti..

      Mutlu başlayan bugün ve mutlu olan gençlere ve onlara emek veren aile, öğretmenlerine asil duruşları için teşekkür ederim?

       Bakalım 3 gün neler olacak..

       Selam Ordu selam Türkiyem.

 

         MUHALEFET OL?.

         Türkiye yangın yeri, gazeteler, kalemler askeri polisi yazmaz oldu, şehitler arabalara uçaklara sığmaz oldu, gözyaşlarına acıya evlada bakılmaz oldu. Türkiye doğuda savaşta yazılmaz oldu. Kitlendik bir başkanlığa, ardında yüzlerce şehit göz yaşı ve acı doldu?

          Ey CHP, MHP sizlerin derdi işi çocukların yaptığı gemi, kumar, rezillik, utanmazlık, haksız rant kovalama, belediyelerde hırsızlıklar arama mı? Türkiye de memurlar perişan, maaşlar cücük oldu, işçi aç hep çaresiz, köylü perişan, esnaf vergiden iş olmamasından illallah durumda, yapana rüşvet yakıştırmasını bırakında, 8 yaşında çocuğa evlenme gözü ile bakan şerefsizlere sokakta gezme yaşama nefes hakkı vermeyin bu utanmazlara, nefes alma imkanı sundurmayın, sokaklarda gözleri yaşlı milyonlarca insan ile dolu.

         Çıkın sokaklara da elini tutun koluna girin insanların, yapıştınız koltuklara kaldınız mecliste, sokaklarda olana da koşup medet olanlara da kapılar kapıyorsunuz..

           Neyin peşindesiniz?

           Siyaset meclis içinde mi olur, bakın kadına gitti insanlara bacı, evlat ana abla oldu yüreği ile dokundu işte peşindeki sel, içinde her türlü fikrin olduğu harman yeri oldu olduğu yer, benim senin onun için esas olda. Ülkücüler değil, insanlar başka fikrin düşünürleri de bir nefes aldı bu ortamda direnmeyi, karşı çıkmayı özlemiş önce adalet sonra memur, halk, işçi ve esnaf?

          Sizde iki parti bu yaşanan komedi dükkanı oyunlara seyirci olup gülüp eğlenmeyin, sorgulayın, yanlışlara çıkın karşı durun da millette sizi ile yüreğine atlas bezler içinde sarsın.

 

          ÜLKÜCÜNÜN NEYİ KALDI Kİ?

         Adı var, durduğu mekanı var, içinde bu ülkü kitabının yazdığı, çizdiği alanlar içinde tahsilini bitirmiş, doktora yapmış, tez hazırlamış kimse yok.. Eskiler var, eski ocaktan gelenler var, konuşanlar yazanlara ak eskilerin sesi, yazanı, dili?..

       Ülkücüyü dağdan inmiş, bir şey bilmez, yontulmamış kaba dövüş eden okumaz angut gibi yapanlar, onları sokaktan alıp eve kilitleyenler, hakaret edip, aşağılayıp onları hiçmiş yapanlar, kovanların geldiği yere bakın bugün onların geldiği yere bakın..

         Aradaki fark cennet ile cehennem kadar. Eski ocakta? Ar-Ge? vardı, soluk vardı, edep vardı, saygı vardı, okumak, anlamak dinlemek vardı, beraberlik vardı, kadına kıza ana bacı olmak vardı, ahlaksıza, şerefsize açılmaz kapılar vardı?..

        Şimdi?

        Bugün yazarı olmayan, kalemi yetişmeyen, ozanları , film yapılacak artistleri, film yapımcıları, profları ki Allahtan Sancar bey çıktıda onur duydu herkes, ders alacağın üstatları , yani herkesin bir Türkeş bulacağı evi yok, haneleri yok, solukları yok.Bakıyorum da hala yazan , konuşan, vekil olup öne çıkan, parti için kavga eden yüzlerin hepsi yeni ocaklı değil..

         Hakiki ülkü ocaklı..

         Saygılar olsun Türkün akan kanı , nefes alan yüreği ülkücülere..

         İyi ki varsınız.