Bugün, 31 Mayıs 2020 Pazar

Yazarın Diğer Yazıları


Mustafa KÖKSAL


AKYAZISPOR


     Ben Akyazıspor takımının dağılmasından çok memnun olmayan biriyim.
      Bu çocuklar her yerde yapabilecek bir yapı içinde olan değil, büyüdükleri ortamın hırçınlığın da, garipliğinde, kendi dünyaları içinde olmayan ama gülen, bildiği hayatı yaşayan, yeteneklerinin farkında olmadan, futbol oynayan ve bunu istikbal değil de vakit geçirmek için yapan gençliğin olduğu güzel bir yerdi Akyazıspor.
   İnşallah, gittikleri yeni kulüplerinde hocalarımın, Hasan Öztaş´da üzerlerinde hakkı olan bu yüreği güzel gençlerin ki, beraberce emek verdiği ve bünyesinde 30 tane özel sporcunun bulunduğu ve bir yıl gece, gündüz emek her hocamın verdiği, onları zaman içinde tanımaya çalıştığı bu futbolcuların inanıyorum ki, bundan sonrada Ordu futboluna hizmetleri olsun.
      Bunun için Hasan Öztaş´ın, başkanın bir sezondur Altınordu yönetiminde olması bu kulübün yok olmasına sebep olmasa da yeni kulüplerinde onları anlayan, durumları, aile yapıları ve yetişme tarzlarına karşı esnek insanlar elinde daha iyi olurlar, küsmeden kırılmadan..
       Altınordu takımının alt yapısı gibide olabilirdi, bozmadan dağıtmadan aslında. Çünkü gerek minik takımdaki Adem Aksoy´un emek verdiği 2005-6 grubunda, gerekse Aydın ve Volkan hocamın bana bıraktıkları 2003-4 grubu, gerekse 2002-1 grubundaki yetenekli sporcuların yeni kulübünde yok olmayacak olmaları beni mutlu eder.
      Bunlar, bu çocukları Akyazı´nın bir nevi Çukur´un çocukları gibi, farklı, onlar saklanmalı, bunlar korunmalı bunlara sahip çıkılmalı. Başka yere verilmeden olduğu yerde takım olarak Ordu futbolunda rekabeti getirmeli Akyazıspor derdim ama verildi, bundan sonrası çok önemli.
       Dağıtırsanız onları değil, Ordu futboluna katkı veren Akyazıspor´u kaybedersiniz dedim, bu sezon bu kulübün olmayışının eksikliği çok hissedildi..
       Bu kulüp ve sporcular ortam olarak sokak ve mahalle olarak biraz agresif ve de varoş olabilir, ama yüreklerindeki insanlığın, dostluğun, kardeşliğin güzelliği benim Şarkiye´deki onun Elmalıktaki, diğerinin Kirazlimanında ki başkasının Selimiye´deki arkadaşlığından farkı yok.
     Kırmak yıkmak kolay ama bir takımı yaşatmak zor. Akyazıspor takımında bir yıl kaldım ve onların emeğine göz nuruna katkı yapmak istedim, özveri ile çalıştım.
        Ve karakter olarak doğru isimler ile geleceğin spor takımını kurmak adına çalıştım. Şimdi Hasan gibi bu işi seven bir isim Altınordu yönetiminde hayırlı olsun, sevindim.
        Aslında takım olmak zor, şans.
     Delikkaya, Köy Hizmetleri, Telekomda Ertekin kardeşimle yapmaya çalıştığımız gibi.. Burada çok özel sporcuları gördüm tanıdım.
      Mutlu oldum. Ordu futbolunda hala umut var dedim. U13-4-5-7-9 maçlarında Karşıyaka´daki maçları izleyince daha da çok inandım.
      Emek verenlere teşekkürler.
       Zor iş emek vermek. Madden yıpranmak. Hasan Öztaş bunu fazlası ile yaptı, ona anamın hak sütü gibi hakkım helal olsun, seni tanıdım. Hakkını helal et, madden destek oldun, bize, takıma emek verdin...