Bugün, 26 Eylül 2020 Cumartesi

Yazarın Diğer Yazıları


Mustafa KÖKSAL


AKYAZI SPOR


İnşaallah, ümit ederim hocalarımın Hasan Öztaş´ın beraberce emek verdiği ve bünyesinde 30 tane özel sporcunun bulunduğu ve bir yıl gece gündüz emek verdiğim tanımaya çalıştığım bu futbolcuların inanıyorum ki, bundan sonrada Ordu futboluna hizmetleri olsun. Bunun için Hasan Öztaş´ın Altınordu yönetiminde olması bu kulübün yok olmasına sebeb olmaz.

Altınordu takımının alt yapısı gibide olabilir. Çünkü gerek minik takımdaki Adem Aksoy´un emek verdiği 2005-6 grubunda, gerekse Aydın ve Volkan hocamın bana bıraktıkları 2003-4 grubu gerekse 2002-1 grubundaki yetenekli sporcuların yok olması beni üzer.

Bunlar saklanmalı, bunlar korunmalı bunlara sahip çıkılmalı. Başka yere verilmeden olduğu yerde takım olarak Ordu futbolunda rekabeti getirmeli Akyazıspor.

Dağıtırsanız onları değil, Ordu futboluna katkı veren Akyazıspor´u kaybedersiniz.

Bu kulüp ve sporcular ortam olarak sokak ve mahalle olarak biraz agresif ve de varoş olabilir, ama yüreklerindeki insanlığın dostluğun, kardeşliğin güzelliği benim Şarkiye´deki onun Elmalık´taki, diğerinin Kirazlımanı´ndaki başkasının Selimiye´deki arkadaşlığından farkı yok.

Kırmak yıkmak kolay ama bir takımı yaşatmak zor. Akyazıspor takımında bir yıl kaldım ve onların emeğine göz nuruna katkı yapmak istedim, çalıştım.

Ve karakter olarak doğru isimler ile geleceğin spor takımını kurmak adına çalıştım. Şimdi Hasan gibi değerli bir isim Altınordu yönetiminde hayırlı olsun, sevindim. Aslında takım olmak zor, şans.

Delikkaya, Köy Hizmetleri, Telekom´da Ertekin kardeşimle yapmaya çalıştıgımız gibi.. Burada çok özel sporcuları gördüm tanıdım. Mutlu oldum. Ordu futbolunda hala umut var dedim. U16 maçlarında 19 Eylül´deki maçları izleyince dahada çok inandım.

Emek verenlere teşekkürler. Zor iş emek vermek. Madden yıpranmak. Hasan Öztaş hakkım helal olsun, seni tanıdım. Hakkını helal et, madden destek oldun, bize takıma emek verdin...