Bugün, 13 Nisan 2021 Salı


Yazarın Diğer Yazıları


Sinan BOZTEPE


52 ORDUSPOR

2020-2021 sezonu 3. Lig’de 4 grupta 67 takımın katılımı ile bu hafta sonu başlıyor.


2020-2021 sezonu 3. Lig’de 4 grupta 67 takımın katılımı ile bu hafta sonu başlıyor. Çift devreli lig müsabakaları sonunda 1. sırayı alan takımlar 2. Lig’e yükselirken play-off müsabakaları sonunda 2 takımın daha yükselmesiyle toplam 6 takım 2. Lig’e yükselmiş olacak.

Bu sezon 4. Grup’ta 2. Lig için mücadele edecek 52 Orduspor sezonu evinde Kırıkkale Büyük Anadoluspor müsabakası ile açacak ve hedef tabiki şampiyonluk.

52 Orduspor için grup sürpriz oldu diyebiliriz, geçen sezonki gruptan sadece 4 takım yer almakta, bölge takımı yok, aynı zamanda çok fazla seyahat yapmak durumunda kalacak.

İzleme fırsatı bulamadık ancak oyuncu kadrosu büyük oranda de-ğişirken kamp öncesi kadronun bir araya gelmesi avantaj gibi gözükü-yor. Covid-19 ile beraber yaşanan zorlu süreçten tüm sektörler ve kurumlar etkilenirken futbol kulüpleride oldukça fazla etkilendi, bir çok kulüp finansal zorluk içinde takım kurmaya çalışırken 52 Orduspor bu zorlu süreçten organizasyon yapısı ile sezona bir adım önde başlayabilir.

50-60 yıllık tarihi başarılarla dolu bir çok kulüp ya kapanma noktasına geldi veya çok üzücü ancak isim değiştirmek durunda kaldı, Orduspo-rumuzda borçlarından sebep aynı kaderi paylaştı. Kabul etmek zor ve üzücü olsa da bu gerçekle yüzleş-mek durumundayız. Ordu halkı ve potansiyeli ile bu şehir bu ligi haketmiyor, Süper Lig yakın zaman için zor gözüksede 1. Lig ulaşılmaz bir hedef değil, ayni zamanda Ordu şehir hayatına ve ekonomisine katacaklarınıda düşündüğümüzde kısır tartışmalardan ve önyargılardan kurtulup 52 Ordupor kulubüne destek olunmalı diye düşünüyorum. Yakın zamanda futbol Ordu’ya dönecekse bu 52 Orduspor ile olacaktır. Bu duygusal bölünme Ordupor tarfaftarıyım diye hisseden kimseyi mutlu etmeyecektir.

Umarım 3 puanla başlar ve sezonu yeni stadyumla beraber şampiyon tamalayıp özlediğimiz 2. Lig heyacanını yaşarız...