3 MAYIS TÜRKÇÜLER GÜNÜNÜZ KUT´LU OLSUN !
Tarih: 6.5.2017 10:02:14 / 1701okunma / 0yorum
Kaan Aktaş

İlk olarak sizlere Türkçülük ateşinin yakıldığı 3Mayıs 1944 olayını özetleyeyim :

1938´de Atatürk´ün vefatından  sonra Türk Devletine ve Türk milletine karşı bir kültürel savaş başlatılmıştır. Başlatılan bu savaş Türklüğe ,milli ve manevi değerlerimize çok zarar vermekteydi. Buda haliyle Türk milletinin kültürel değerleri yok edilip Türklük bilincinin ortadan kaldırılmasına sebep olmaktaydı.

O dönemin Milli Eğitim Bakanı olan Hasan Ali Yücel,bakanlıkta kadrolaşma hareketi başlattı. Birçok solcu ve komünistler devlet kadrolarına, okullara, üniversitelere yerleştirildi.  Ardından , açık bir şekilde gazetelerde ve dergilerde komünizm propagandası yapıldı. Fakat bu olup bitenler merhum Sn. Hüseyin Nihal Atsız Bey´in gözünden kaçmadı.  1992 yılından TBMM´ de yaptığı bir konuşmada “Biz Türk´üz.Türkçüyüz.  Bizim Türkçülüğümüz bir kan davası olduğu kadar aynı zamanda bir vicdan ve kültür meselesidir” diyen dönemin Başbakanı Şükrü Saraçoğluna iki açık mektup yazdı. Bu mektuplar Atısz Bey´in kendi kurduğu ORHUN dergisinde yayımlandı. Yayımlandıktan sonra komünistleri ve yandaşlarını bir telaş aldı ve karşılık vermek istediler fakat Türklük bilincine yenik düştüler.  Zamanın Cumhurbaşkanı İnönü 19Mayıs 1944‘te  Gençlik ve Spor Bayramı´nda yaptığı bir konuşmada “ Turancılar , Türk Milletini komşuları ile düşman yapmak istiyor” diyerek kamuoyuna açıklamlar yaparak rengini belli etmiştir.  Bu açıklamalardan cesaret alan birkaç kıllı madam da Atsız Bey´i Türk Milliyetçisi olmasını suç olarak göstererek mahkemeye  vermiş ve Atsız Bey tutuklanmıştır. Beraberinde de Zeki Velidi Togan, Fethi Tevetoğlu,Necdet Sancar ve Alparslan Türkeş gibi Türkçü-Turancı kimlikte 30´a yakın kişi tutuklanmıştır. Türk tarihine Irkçılık-Turancılık davası olarak kayıtlara düşen bu dava 26 Nisan 1944´te başlamış 3Mayıs 1944´e ertelenmiştir. 3Mayıs 1944 tarihindeki duruşmada Türkçü Gençler ayaklanmış Türklük şuurları had safhaya   ulaşmış  “Kahrolsun Komünizm” “Yaşasın Milliyetçi Türkiye”  diye sloganlar atmışlardır ve mahkeme çıkışında da yürüyüş yapmışlardır. Bunu hazmedemeyen kızıl yılanın başları ve Türklük düşmanları akıl almaz işkencelerle sinirlenirini tutuklanan Türk Milliyetçilerini tabutluklara atarak kendilerine tatmin etmeye çalışmışlardır. 3 yıl süren bu dava  3Mayıs 1947 de Türkçülerin beraatı ile son bulmuştur.

İşte -Türk budur: yıldırımdır, kasırgadır, dünyayı aydınlatan güneştir. Atalarımızın, Başbuğlarımızın tarih de onur verici verdiği mücadele ve uğraşların sayesinde bugünlere bizleri taşımışlardır. Ülkücü Türk gençliğinin tek gayreti tarihle onurlanmak hayatlarında ise gururlandırmaktır. Milli değerlerini korumak yaşamak ve yaşatmaktır. 3Mayıs da yanan Türklük ateşiyle kavrulup tek menfaat düşüncesi Türklük olmalıdır. 3Mayıs Türk milliyetçilerinin, Türk milletinin varlık davasında çektikleri ızdırabın, elemin, gözyaşının ifadesidir. Her Türk neslini de Türkiye´nin istiklaline, kendi benliğine ve milli ananelerine düşman olan bütün unsurlarla mücadele etmek lüzumu öğretilerek yetiştirilmelidir, hepimiz iyi biliyoruz ki bunun yolu da Ülkü Ocakları´ndan geçmektedir.

Yazımı şu sözlerle bitirmek istiyorum :

Zamanın savcısı Kazım Alöc´te hazırladığı iddianamede Türkçülere “Hain” yaftası yapıştırmıştı. Buna karşılık Atsız Beyden cevap geldi: “Kimin hain, kimin vatansever olduğunu tarih tayin edecektir.(!)”

3MAYIS RUHU EBEDİYEN YAŞASIN ! BÜYÜK TÜRK MİLLETİ BU SENİN BAYRAMIN !

 

Anahtar Kelimeler: MAYIS, TÜRKÇÜLER, GÜNÜNÜZ, OLSUN
Okuyucu Yorumları (0 yorum)
Adınız Soyadınız *
E-Posta *
 
Telefon
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
Yazarın Diğer Yazıları
Şeref verdiniz (24 Nisan 2017 - Pazartesi)
30 kupona alınmadı bu vatan (24 Mart 2017 - Cuma)
Sayfa:
anasayfa1
Bugün
8 °C
Salı
7 °C
Çarşamba
2 °C