Bugün, 16 Temmuz 2020 Perşembe

Yazarın Diğer Yazıları


Mustafa KÖKSAL


2.AMATÖR LİG?


Bu kadar kötü, bu kadar Ordu futbolundan uzaklaşmış, bırakmış eski o şahısların zevk yaptığı bir lig görmedim. 30-35 yaşlarında futbolu bırakmış,  kilo almış, sigara, iş dünyası ya da aile babası olmuş, zevk için oynarım deyip gece saat 20.00´de idman olsun, sevgi olsun diye gelen bu insanların ligi olmuş burası.

O kadar yanlış ki!

2.Amatörün tek gayesi olmalı, Ordu amatörünün alt yapısı olmak.

 Bunun suçu herkeste. Burada, bu ligde ;?1998-99-200-2001-2? doğumlu gençlerin oynadığı, adeta Ordu futbolunun harmanı olduğu alan olmalı ki, Ordu futbolu zenginlik kazanmalı ve adeta 1.amatör için pazar olmalı.

Kulüpte kazanmalı sporcu da, Ordu futbolu da.

Bu konuda saha yapsan, Karşıyak´ yı modern bir Walt, Dısney haline getirsen buradaki sporcunun 35-40 yaşındaki oyunculara kaldığını görsen üzülürsün. Eski değerli oyuncuların içinde oynamak, zevk yapmak geçebilir, bunun için halı sahalar haftada 2 gün maçlar onların ve gruplarının içinde oldu yerse o yer halı sahalar.

Bakın Metin Kır´ın  halı  sahasın da ve bir çok halı  sahada eski sporcular, milliler orada, kimler yok ki; ?Ömer Kılıç, Metin Akçevre, Ali dayı, Atilla,  Mustafa Kılıç, Bahtiyar Köksal, Ali Osman, Doktor Fatih vs?Göz zevki, hoşluk ve zevk?

Kardeşim, bu  yer, alan ise 2. Amatör gençlerin harman olduğu alan olmalı başlarında 24-25 yaşında 3 ağbinin önder olduğu ve de bu ligin çok  üreten   yer olduğu .

Ordu futbolunun başında işini bilen  TÜFAD işini bilen ASKF olsa ne yazar. Eğer bunlarda çaresiz kalırsa bu konuda ve 2.amatör maçlarında albenisi olan içinde sallanan oyuncu olmadıkça, kötü oynanan oyunlar oyuncular olduktan sonra kazanan kötülük olur değil mi?

Benim aklımda bir proje varda bunu hangi takım ister ki?  Onca oyuncu transferi, onca iyi genç oyuncu ile takımlaşmak için yürekli bir kişi olmalı.

Bence 2. Amatör ligi 1.amatörün Ordu futbolunun üreten fabrikaları olabilse, bir;? Poyraz, Gürsoy, Enginyurt ve Şenocak?  gibi sporcu fabrikası . Öyle işi bitmiş, diplomayı duvara asmışların,  zevk alanı değil.

Zevk yapılacak alanlar şükür var, ?halı sahalar??

Ordu da spor yok oluyor iken lütfen bu konuda destek olmalıyız. Seviyorum seni Ordu. Sen çok güzellikleri hak eden yersin.