Bugün, 27 Eylül 2020 Pazar

Yazarın Diğer Yazıları


Mustafa KÖKSAL


HALK TEK BAŞINA DEDİ

..


AKP 4, CHP 1 diye Ordu seçimini yaptı. Ordu´da halk AKP´ye tek başına buyur dedi.

Burada istikrar tekrar önemli idi her alanda.

Millet MHP için, sana kur diye oy verdik, kurmadın sayın lider, kurmuyorsan bizde tekrar kuranı getiririz dedi ve istikrar için tek başına dedi. Hayırlı mı olur hayırsız mı göreceğiz.

Ordu olarak Ergun kardeşimize sevindik ona, sefa olsa o kadar sevinirdik. Ordu için hayırlı işleri yapmayı nasip etsin şimdi bu 5 vekile.

Oktay, Metin 3 tamam diyordu Ordu´da CHP için sürpriz oldu.... Allah kime verirse kısmeti bunun önüne geçilemez. Burada sayın Bahçeli kursa idi bugün ne değişirdi onuda bilmemiz mümkün değil.

Herkes çok yoruldu, Şimdi eğlenme mutlu olma zamanı barış kardeşlik zamanı... El ele olma zamanı. Türkiye buna çok layık. Şimdi sınırlarımız istihbaratımız ve geleceğimiz için... Büyük Türkiye için.

ORDU

Hastayım sana, aşığım. Ne olursan ol, benim ilimsin, doğduğum çok güzel gençliğimin geçtiği, eskiye özlemin tadı damağımızda olduğu hayallerimin ilisin. Burada evlendik burada işimiz oldu, burada yaşadık şükür alnımız ak. Çocuklarımız burada doğdu, okudu, bugün kuş misali yerde olsalarda Ordulu... Bu ilin ekmeğini yedim, bu ile hizmet ettim, ögrencilerimle gurur duydum sevdim çok sevildim, sevilmedim ama dürüst olmaya çalıştım. Bu ülke acılar çekti, yanlışlar gördü, şerefi olmayanların itibar namusluların hapis yattıgı anlara şahit oldu. Analar ağladı, eşkiyalar yol kesti, bunlardan barış güvercini olsun diye uğraşanların da kanı dondu rengi kaçtı aklı şaştı. İyi adam olmasını bekledik canlı bomba oldular, arkadan vuran hain oldular, poliste askerde çocukta evlattı, vuruldular, anaları ağladı, eşleri dul kaldı, çocukları yetim. Ama birileri bir menfaat uğruna bunlara sırt döndü, meclis için vekillik için koştular, evladı eşi etrafı arkadaşı çocuğu için onlara gelecek için mecliste olmayı bir etiketi takmayı makbul saydılar, halkı enayi milleti salak sandılar... Korkma sönmez bu şafaklarda yüzen al sancak diyen milletin aklı ile oynadılar.

ULUBEYLİLER

Siyasetin her daim içinde oldular, iş adamlarının ya da yeni açılan işletmelerinde, bu Ordu´ya yapılan yatırımlarında. Binlerce insana aş ekmek veren yerlerinde. Sporun da içinde oldular. Orduspor olunca bu konuda hep önde koştular, ellerini taşın altına koydular, maddi ve manevi çok yardım ettiler Allah var. Kimler etmedi ki, başkan olarak idareci olarak dışarıdan bir Ordu evladı olarak.Yüksel Poyraz´ından ki Allah toprağını mekanını cennet etsin, hem başkan hem idareci olarak Mustafa Poyraz, Poyraz ailesinin tümü, hem Ulubey belediye başkanı hem Ordu belediye başkanı olduğunda Seyit Torun, dün gencecik avukat iken Enver Yılmaz, vekilliğinde ve şimdi büyük şehir başkanlıgında Enver Yılmaz, iki kez başkan olmaktan kaçınmayan bu zor gündede başkanlığı alan Yaşar Pamuk. Ulubeylilerin Orduspor için neyi ne kadar yaptığı ortada. Aslında onları siyasette ve hizmet alanında görmek Ordu için güzel adımlar. Bir Ordulu olarak onlara teşekkür ederim. Unuttuğum varsada onlardan özür dilerim...