‘´YAYLAYI TALAN ETMEKTEN KURTARACAĞIZ´´
RAMİZ OKUMUŞ (Kabadüz Belediye Başkan Aday Adayı)
Tarih: 1.12.2018 08:30:00/ 244okunma / 0yorum

                İki dönem Yokuşdibi Belediye Başkanlığı yaptıktan sonra siyasetten kopamayan Ramiz Okumuş 31 Mart 2019 tarihinde yapılacak olan yerel seçimler öncesi Kabadüz Belediye Başkanlığı için aday adayı oldu. Bu doğrultuda çalışmalarını sürdüren Ramiz Okumuş, gazetemize yapmış olduğu özel açıklamada, Kabadüz ilçesini daha yaşanabilir bir ilçe yapılması anlamında gecesini gündüzüne katarak çalışmak için kollarını sıvadığını söyledi.

GÖRDÜĞÜM LÜZUM ÜZERİNE ADAY ADAYI OLDUM

İki dönem Yokuşdibi Belediye Başkanlığı yaptıktan sonra siyasete ara veren Ramiz Okumuş, dört yıl önce AK Parti yönetiminde yer almış, yerel yönetimlerden sorumlu başkan yardımcılığı görevini sürdürdü. Genç arkadaşlarımızın önünün açılması adına bu belediye başkanlığı işini bitirmiştim. Fındık öncesi siyaset daha şekillenmemişti. Yöre sakinlerimiz, iş adamlarımızın belediye başkanlığı konusunda bizim bu işe el koymamız yönünde talepleri oldu. Ordu ilinin büyükşehir olmasıyla birlikte bizde yatırımların az olması ve gelen yatırımların da yüze göze bulaştırıldığı, neticeye ulaşmadığı, gelen imkanların lüzumsuz kullanıldığı yönünde serzenişler karşısında bu konuya duyarsız kalamadım. Daha önce böyle bir fikrim olmadığı için bu konulara uzak kalmıştım. Sahaya indiğimde Çambaşı yaylasından Esenyurt´a kadar olan bölümde arkadaşımız her şeyi söz vermiş ama muktedir olamamış. Yöneticiliğinde ciddi zaafları olmuş. Çalışanlar kendisini zorda bırakmış. Çalışanlar üzerinde bir etkinliği olmamış. Gelen yatırımlar gerektiği gibi değerlendirilememiş.

ÇAMBAŞI ORDU´NUN AYNASI

Çambaşı Ordu´nun entelektüeli. Ordulu iş adamının, sanayicisinin, tarımla hayvancılıkla uğraşan insanlarımızın göz bebeği olan bir yer. Oranın siyasi atmosferi Ordu´yu şekillendiriyor. Bu işlerde durgunluk olduğunu gözlemlediğimde 10 yıl da olsa ben bu işe talip olacağım dedim. Sonuçta memleket bizim memleketimiz. İlçenin kuruluşunda, belediyenin kuruluşunda emeğimiz var. O bölgede çakılan çivilerde emeğimiz var. Mademki bize böyle bir talep var, bizde düşünelim deyip yola koyulduk.

YOL KONUSUNDAKİ SIKINTILAR HALA AŞILAMADI

  Bu yolları Karayolları yapıyor ama yolla ilgili ciddi bir tasarrufta bulunup, böyle yol yapılmaz deyip bu yolla ilgili devletin valiliğini, siyasilerini harekete geçirecek bir davranış biçimi olmamış. Yaylamız berbat olmuş, doğa katliamı yapılmış. Bu paralarla Çambaşına 4 defa yol yapılırdı. Müteahhit olduğu yerde uğraşmış. Çambaşı turizm merkezi, Çambaşında bir imar planı var. İmar planı içerisinde olan Çambaşının içerisi ve de obalar talan edilmiş durumda. Özellikle gölet ve kayak merkezinin olduğu yeri biz zamanında imara kapatmış, çivi çaktırmıyorduk. Kayak merkezinin 150-200 metre yakınlarında yeni konut yapıldığını görüyoruz. Biz burada nasıl turist ağırlayacağız? Oradaki idareci, orada kendisini riske edip vatandaşa karşı olamaz. Siz orada gerçekleri yapacaksınız. Oradaki yatırımlarda birlikte olacağız diyerek tepki koymazsa, yaylalarımız berbat olur gider. Aybastı-Perşembe yaylası mı önde Kabadüz-Çambaşı yaylası mı önde? Oysa Türkiye de 1/25 bin çevre düzenlemesi planına alınmış tek yayla Çambaşı yaylasıdır. Ben bunun için hayatımı verdim. Bununla ilgili başımdan hadiseler de geçti.

SUYA HİÇ BİR İLAVE YAPILMADI

Su işi Oski´nin işi ama, Çambaşına suyun getiriliş öyküsünü çokları biliyor. Dönemin valisiyle birlikte iller bankasının 2 trilyonluk yatırımını 200 bin liraya yaptık. Suya hiçbir ilave yapmadan, geliştirmeden herkese suyu dağıtmışlar. İnsanımızın en yoğun olduğu fındık aylarında su yok. Mevcut başkanın nezaketinde en ufak bir eksiklik yok. Olmuş yalan makinası. Tek sıkıntımız bu.

Bu konuda mantıklı projelerimizle geliyoruz. Bu projelerimizi kamuoyu ile paylaşmamız için ilk önce aday olmamız gerekiyor. Öncelikle işimiz yaylaları talan etmekten kurtaracağız. Nasip olurda aday olduğum taktirde projelerimizi ilk olarak sizlerle paylaşacağım. Öncelikle bizim yaptıklarımızı basın eleştirecek. Dediğim gibi göreve geldiğim taktirde ilk icraatımız yaylaları talan edilmekten kurtaracağız.

 
Kaynak:

Anahtar Kelimeler: YAYLAYI TALAN ETMEKTEN KURTARACAĞIZ
Okuyucu Yorumları (0 yorum)
Adınız Soyadınız *
E-Posta *
 
Telefon
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
Savcıları göreve çağırıyorum
Savcıları göreve çağırıyorum
.
İlk istifa geldi
İlk istifa geldi
İçişleri eski Bakanı İdris Naim Şahin´in Ordu´dan aday yapılmamasının ardından İYİ Parti Ordu teşkilatından ilk istifa geldi.
İYİ PARTİ´DE YALÇIN SESLERİ
İYİ PARTİ´DE YALÇIN SESLERİ
İYİ Parti´de, Büyükşehir Belediyesi adayları için aday arayışı sürerken, son günlerde yaşanan gelişmelerin ardından MHP 23. Dönem Milletvekili Rıdvan Yalçın´ın adı ön plana çıkmaya başladı.
Kapısı açık belediyecilik yapacağız
Kapısı açık belediyecilik yapacağız
CHP Ulubey Belediye Başkan Adayı Kani Ergün, seçim çalışmaları kapsamında vatandaşlar ile buluştu.
SEÇİM YARIŞI KIZIŞIYOR!
SEÇİM YARIŞI KIZIŞIYOR!
AK Parti Ordu Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Hilmi Güler, ´Ordu, Ordu´dan yönetilecek Pensilvanya´dan değil´ sözleri ile isim vermeden, muhalefetin Ordu Büyükşehir Belediye Başkan adayı olacağı konuşulan İdris Naim Şahin´i eleştirdi.
CHP´den İdris Naim Şahin açıklaması
CHP´den İdris Naim Şahin açıklaması
CHP Genel Başkan Yardımcısı Seyit Torun, 31 Mart yerel seçimleri hakkında değerlendirmelerde bulundu.
Birlik ve beraberlik daha önemli
Birlik ve beraberlik daha önemli
MHP Ordu Milletvekili Cemal Enginyurt, “Bizim için 3-5 belediye başkanlığı kazanmak değil Türkiye´nin birlik ve beraberliği daha önemli” dedi.
Şahin´den yeşil ışık
Şahin´den yeşil ışık
İYİ Parti´den Ordu Büyükşehir Belediye Başkan Adayı olacağı söylenen İdris Naim Şahin´den flaş açıklama.
TOMAKİN´DEN FLAŞ AÇIKLAMA
TOMAKİN´DEN FLAŞ AÇIKLAMA
Büyükşehir Belediye Başkan Adayı´nın açıklanmasının ardından ilçe adayları merak edilen AK Parti´de İl Başkanı Halit Tomakin´den flaş açıklama geldi. Başkan Tomakin, “Adayların açıklanması yeni yıla kalabilir” dedi.
 “HİZMETTE ADALETLİ OLACAĞIZ”
“HİZMETTE ADALETLİ OLACAĞIZ”
ZİYARETLERİNİ SÜRDÜREN AK PARTİ ORDU BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKAN ADAYI MEHMET HİLMİ GÜLER, HİÇBİR AYRIM GÖZETMEKSİZİN ORDU´NUN EN UÇ NOKTALARINA KADAR HİZMET GÖTÜRECEKLERİNİ BELİRTEREK, “ADİL, UZLAŞMACI VE KUCAKLAYICI BİR HİZMET ANLAYIŞINI BENİMSİYORUZ. HANGİ GÖRÜŞTEN İNSAN OLURSANIZ OLUN BU MİLLETİN BİR EVLADI OLMANIZ YETER” DEDİ.
‘´12 Belediyeyi MHP kazanacaktır´´
‘´12 Belediyeyi MHP kazanacaktır´´
MHP Milletvekili Cemal Enginyurt hafta sonu Aybastı, Kabataş, Çamaş ve Ünye´de partililerle bir araya geldi. Yerel seçimler için iddialı açıklamalarda bulundu.
AYPARÇASI HIZLI ÇIKTI
AYPARÇASI HIZLI ÇIKTI
AK Parti´den Çamaş Belediye Başkan Aday Adayı olan Mahmut Ayparçası AK Parti´den hem aday adaylığını geri çekti hem de istifa etti. Ayparçası MHP´den Belediye Başkan Aday Adaylığı müracaatı yaptı.
“ORTAK PAYDAMIZ ORDU”
“ORTAK PAYDAMIZ ORDU”
ESKİ ENERJİ VE TABİİ KAYNAKLAR BAKANI AK PARTİ ORDU BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKAN ADAYI MEHMET HİLMİ GÜLER, AÇIK VE NET KONUŞTU:
SEÇİMLERİN KADERİNİ KADINLAR BELİRLER
SEÇİMLERİN KADERİNİ KADINLAR BELİRLER
Ordu Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Dr. Mehmet Hilmi Güler AK Parti Ordu İl Başkanlığında Kadın Kolları İl Yönetimi ile toplantı yaptı. Toplantıya Aysegül Baysal Başkanlığında İl Kadın Kolları Yönetim Kurulu üyeleri, Milletvekili Dr.Şenel Yediyıldız, İl Başkanı Halit Tomakin katıldı.
“Yeni konseptler geliştiriyoruz”
“Yeni konseptler geliştiriyoruz”
AK Parti Ordu Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Hilmi Güler:
GÜLER´E SEVGİ SELİ!
GÜLER´E SEVGİ SELİ!
Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan isminin açıklanmasının ardından Ordu´ya gelerek seçim çalışmalarına başlayan Enerji ve Tabii Kaynaklar eski Bakanı ve AK Parti Ordu Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Mehmet Hilmi Güler, vatandaşların büyük ilgisiyle karşılaştı.
Belli oldu
Belli oldu
CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Ordu Milletvekili Seyit Torun, 31 Mart yerel seçimleri öncesinde birçok yerde belediye başkan adayını açıkladı. Daha önce Ordu´da 4 ilçede belediye başkan adayını açıklayan CHP, 3 ilçede daha adayını açıkladı.
Gönül belediyeciliği dönemi başlayacak
Gönül belediyeciliği dönemi başlayacak
AK Parti Ordu Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Mehmet Hilmi Güler, Ordu´nun 19 ilçesinde gönüller kazanıp, gönül köprüleri inşa ederek yeni bir gönül belediyeciliği dönemi başlatacaklarını belirterek, "Ordu yeni dönemin yıldız ili olacak" dedi.
anasayfa1