Bugün, 3 Haziran 2020 Çarşamba


TMO FERRERO´YU KOLLUYOR

Toprak Mahsulleri Ofisi´nin, CHP Ordu Milletvekili Dr. Mustafa Adıgüzel´e cevap metni yazması ile başlayan tartışma boyut kazandı.

"SEÇİM VE SENET ZAMANI TEZ GELİR"

MHP Ordu Milletvekili Cemal Enginyurt katıldığı televizyon programında Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Hilmi Güler´e yönelik sert eleştirilerde bulundu.

65 YAŞ ÜSTÜ VATANDAŞLARA MASKE VE ÇİÇEK DAĞITTILDI

Altınordu Belediyesi sokağa çıkma izni olan 65 yaş üstü vatandaşlara şehrin çeşitli noktalarına kurduğu stantlarda maske ve çiçek dağıttı.

"YENİ DÖNEME HAZIRLANIYORUZ"

AK Parti Ordu İl Başkanı Halit Tomakin, Ordu´da pandemi sosyal destek programından yaklaşık 70 bin kişinin yararlandığını açıkladı.

BELEDİYELER İÇİN ALARM ZİLLERİ ÇALIYOR

CHP Genel Başkan Yardımcısı Seyit Torun, "Pandemi ile mücadeleye devam edilecekse, sürdü-rülebilir olacaksa beledi-yelerimizin çalışmalarının da desteklenmesi lazım.

ADINA YAKIŞIR ŞEKLİYLE HİZMET VERECEK

Kentte kültür ve sanatın canlı tutulması için estetik odaklı çalışmaları vatandaşlarla buluşturan Büyükşehir Belediyesi, ilin önemli değerlerini modern haliyle günümüze kazandırıyor.

ADIGÜZEL´DEN 6 ÖNERİ

CHP Ordu Milletvekili Dr. Mustafa Adıgüzel yaptığı açıklama ile fındıkta bu sezon yapılması gerekenleri sıraladı.

DENETİMLER ARALIKSIZ DEVAM EDİYOR

Altınordu Belediyesi Zabıta ekipleri 1 Haziran itibari ile müşteri kabulüne başlayan işletmelerde denetimlerini aralıksız sürdürüyor.

O MAHALLE KAPATILDI

Gürgentepe Yurtseven Mahallesinde koronavirüs vakalarının artması sonrası karantinaya alındı

YAĞMUR SUYU HATLARININ YAPIMI TAMAMLANDI

Ordu Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi Müdürlüğü (OSKİ) ekipleri, Ordu’nun Ünye ilçesinde bulunan mahallelerde yağmur suyu hattı ve ızgara imalatlarını tamamladı.

YÜZDE 50 YOLCU TAŞIMA SINIRLAMASI KALDIRILDI

İçişleri Bakanlığı tarafından 81 il valiliğine gönderilen genelge kapsamında toplu taşıma araçlarında yüzde 50 yolcu taşıma sınırlaması kaldırıldı.

ALTINORDU'YU KARIŞ KARIŞ GEZİYOR

Altınordu Belediye Başkanı Aşkın Tören, mesaisinin büyük bölümünü ayırdığı çat kapı mahalle ziyaretleriyle Altınordu’lularla bir arada olmaya, onların istek ve taleplerini dinleyip çözüm üretmeye devam ediyor.

DOLU VURDU!

Ordu’nun yüksek kesimlerinde etkili olan fındıkta zarara yol açtı.

KAÇAK YAPILAR TEMİZLENİYOR

Ordu Büyükşehir Belediyesi, kıyılardaki imara aykırı yapı ve işgallerin kaldırılması çalışmalarını sürdürüyor.

9 AYDA 2 MİLYAR DOLARLIK FINDIK İHRACATI YAPILDI

Türkiye'den 9 ayda 1 milyar 964 milyon 965 bin dolarlık fındık ihracatı yapıldığı bildirildi.

FINDIKTA HASAR ARAŞTIRILIYOR

Giresun Ziraat Odası Başkanı Nurittin Karan, 21 Mayıs günü gündüz ve gece saatlerinde etkisini gösteren kuvvetli rüzgar sebebiyle fındık bahçelerinde yapılan inceleme sonucunda fındık çotanaklarında dökülme meydana geldiğini söyledi.

AKÇA’DAN SİGORTA UYARISI

Altınordu Ziraat Odası Başkanı Atakan Akça, tarım sigortasının üreticilerin sırtını yaslayabileceği en güvenli kapılardan bir tanesi olduğunu belirtti.

UÇAK BİLETLERİ EL YAKIYOR!

Ordu-Giresun Havalimanı’ndan İstanbul Yeni Havalima-nı’na günde 3 uçuş düzenleyen Türk Hava Yolları, biletleri 266 ile 494 TL arasında fiyatla satıyor.

ÇİKOLATAMIZ MARKA OLACAK

Türkiye'nin "en tatlı" projesi olarak nitelendirilen Çikolata Park’ta, düğün, nikah ve toplantı salonu hizmete hazır hale getirildi.

YARI YARIYA AZALDI

TÜİK Trabzon Bölge Müdürlüğü´nün TÜİK veritabanından derlediği bilgilere göre; 2020 yılı Nisan ayında bir önceki yılın aynı ayına göre iller bazında incelendiğinde konut satışları Trabzon´da yüzde 65,4 azalarak 279´a, Rize´de yüzde 61,7 azalarak 106´ya, G

ŞAHİN´DEN EXİMBANK TALEBİ

Ordu Ticaret ve Sanayi Odası (OTSO) Başkanı Servet Şahin, Türk Eximbank Ordu İrtibat Ofisi´nin Ordu´ya kazandırılmasını talep etti.

ODÜ’DEN DİJİTAL DESTEK

Ordu Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ali Akdoğan, Ordu’da ikamet eden üniversite öğrencilerine destek sağlamak için Covid-19 salgını süresince üniversitedeki bilgisayar laboratuvarlarının öğrencilere açık olacağını belirtti.

ALTINORDU RÜZGARI ESECEK!

Altınordu İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü, bu yıl Gaziantep´te düzenlenecek olan TEKNOFEST 2020´de 28 Lise, 9 Ortaokul ve 1 İlkokul düzeyinde toplam 39 proje ile yer almayı hedefliyor.

EĞİTİMDE UTANÇ TABLOSU!

Türkiye İstatistik Kurumu Ulusal Eğitim İstatistikleri Veri Tabanı 2019 yılı verileri doğrultusunda, Trabzon, Ordu, Giresun, Rize, Artvin, Gümüşhane illerini kapsayan Doğu Karadeniz bölgesinde ise 2019 yılında okuma yazma bilmeyenlerin oranı bir önceki yı

?ÜNİVERSİTEMİZDE TÜM ÖNLEMLERİMİZİ ALDIK?

Ordu Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ali Akdoğan, tüm dünyayı etkisi altına alan Korona virüsü salgını sürecinde Ordu Üniversitesinde alınan koruyucu tedbirlere ilişkin açıklamalarda bulundu.

ODÜ´DE UZAKTAN EĞİTİM REKTÖR AKDOĞAN BAŞLATTI

Ordu Üniversitesi Korona virüs salgını nedeniyle ara verilen örgün eğitim öğretim süreci bugün itibari ile uzaktan eğitim ile başladı. Öğrencilerin interaktif şekilde katıldığı uzaktan eğitim sisteminde ilk ders Rektör Prof. Dr. Ali Akdoğan tarafından ger

KONTENJANLAR DOLDU

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından ilimize verilen 107 adet sözleşmeli öğretmen kontenjanının tamamına atama yapıldı.

ORDU ÜNİVERSİTESİ 14 YAŞINDA

Ordu Üniversitesi 14´üncü yaşını kutluyor.

2.1 MİLYONU GEÇTİK

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca son rakamları açıkladı.

YENİDEN DEĞERLENDİRİLMELİ

Türk Sağlık-Sen Ordu Şube Başkanı Fatih Galender Zengin: “İdari izinlerle ilgili genelge yeniden değerlendirilmelidir” dedi.

LÖSEMİ İLK SIRADA

Özel Ordu Sevgi Hastanesi Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Uzmanı Uzm. Dr. Mehmet Yapar, ?çocukluk çağındaki kanser vakalarının yüzde 35´ini lösemiler oluşturur ve birinci sıradadır? dedi.

ORDU´YA SEVİNDİRİCİ HABER

Ordu Üniversitesi Tıp Fakültesi Aile Hekimliği Ana Bilim Dalı Başkanı Doç. Dr. Özgür Enginyurt, Koronavirüs ile mücadelede önerilere uymayan belli bir kesimin var olduğuna dikkatleri çekerek, "Toplumun yüzde 80´i kurallara uyuyor ve bu da sonuçlara yansıy

KASAPOĞLU´NDAN ZİYARET

Ordu İl Sağlık Müdürü Dr.Mustafa Kasapoğlu, beraberinde Halk Sağlığı Başkanı Uzm.Dr.Fatih Aydın, Kamu Hastaneleri Başkanı Uzm.Dr.Mesut Saka ve Başkan Yardımcısı Uzm.Dr.Muhammet Özbilen ile birlikte Kumru´daki sağlık kuruluşlarında incelemelerde bulundu.

CORONAVİRÜS SAVAŞÇILARI HEMŞİRELERE TEŞEKKÜR BELGESİ

Coronavirüsle mücadelede en büyük özveriyi ve gayreti sağlık çalışanları gösteriyor.

HEMŞİRELERİN SORUNLARI KONUŞULDU

Ordu Üniversitesi´nde 12-18 Mayıs Hemşirelik Haftası etkinlikleri kapsamında ?COVID-19 salgınında klinik, saha ve kültürel boyutlarıyla hemşirelik? konulu online panel gerçekleştirildi.

52 ORDUSPOR ARA VERECEK Mİ ?

Türkiye Futbol Federasyonu´nun Haziran ayında başlayacağını belirtmesinin Temmuz ayına ertelemesinin ardından 52 Orduspor Futbol Kulübü´nün antrenmanlara ara verip vermeyeceği henüz belli değil.

?ÇOK FAZLA BORCUMUZ YOK?

TFF 3.Lig´de mücadele eden 52 Orduspor Futbol Kulübü´nde Başkan Şükrü Bodur yaptığı açıklamada coronavirüs salgınının ekonomik olarak herkesi kötü etkilediğini belirtirken, kendilerinin futbolculara çok fazla borcu olmadığını belirtti.

ANTRENMANLAR ONLİNE YAPILIYOR

Korona Virüs salgını nedeniyle bütün spor aktiviteleri iptal edilip spor salonları kapatılınca Ordu Büyükşehir Belediyespor Kulübü sporcuları antrenmanlarını online olarak yapmaya başladı.

KARAPINAR MODERN FUTBOL SAHASINA KAVUŞUYOR

Ordu Büyükşehir Belediyesi Altınordu ilçesi Karapınar Mahallesi´nde atıl durumda bulunan futbol sahası için çalışmalara başladı.

ORDUSPOR 1967 TÜRKİYE´YE ÖRNEK OLUYOR

Orduspor 1967, altyapısındaki minik oyuncularıyla hem Ordu´ya, hem de Türkiye´ye örnek bir kampanya başlattı.

ÖNCE SAĞLIK

Coronavirüs salgını gerekçesi ile liglere verilen ara nedeniyle kulüplerdeki belirsizlik de sürüyor.

52 ORDUSPOR: ÖNCE SAĞLIK

52 Orduspor FK Basın Sözcüsü Olgun Alp, ?ülkemizdeki corana virüs salgınının yayılmaması açısından Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu,

EN GÜZEL FOTOĞRAFLAR SEÇİLDİ

?4 Mevsim Ordu V. Ulusal Fotoğraf Yarışması?nın sonuçları belli oldu.

ALTINORDU BELEDİYESİ´NDEN ÖDÜLLÜ YARIŞMA

Altınordu Belediyesi, çeşitli kurum ve kuruluşlarla yaptığı iş birliği çalışmalarıyla ödüllü yarışmalar düzenliyor

ESNAFIN SOFRASINA MİSAFİR OLDU

Altınordu Belediye Başkanı Aşkın Tören, sanayi esnafının sofrasında istek ve talepleri dinledi

Sorumlular hesap versin

Trabzon Araklı´da yaşanan sel felaketi üzerine Ekoloji Birliği yaptığı açıklamada "Yaşanan afetler rantçı politikaların ve ihmalin sonucu" diyerek sorumluların hesap vermesi gerektiğini belirtti.

?TERS EV? ZİYARETE AÇILDI

Ordu Büyükşehir Belediyesinin özgün projeleri arasında yer alan ve görünüşü itibariyle ilgi odağı haline gelen ?Ters Ev? ziyarete açıldı

Sokak hayvanları unutulmadı

Doğa Koleji sokak hayvanları yararına bir etkinlik düzenledi.

Talimatlar verdi

Altınordu Kaymakamı Niyazi Erten, vatandaşlarımızın sorun, istek, şikâyet ve önerilerini doğrudan dile getirebilmelerine imkân vermek ve çözüm üretmek amacıyla düzenlediği halk günü toplantısında vatandaşlarla buluştu.

ŞEHİRLERİMİZE ECDADIMIZ GİBİ BAKMALIYIZ

Ordu Büyükşehir Belediyesinin şubat ayı ?Kültür Sanat Buluşmaları? kapsamında Akademisyen, Tarih Profesörü, Araştırmacı Yazar Prof. Dr. Tufan Gündüz tarafından konferans düzenlendi.

ORDU KÜLTÜR BULUŞMALARI BAŞLADI

Ordu´da kültür ve sanatın en büyük destekçilerinden biri olan Ordu Büyükşehir Belediyesi, hazırladığı prog-ramlar doğrultusunda ?Ordu Kültür Buluşmaları? projesi ile önemli isimleri Ordulularla buluşturuyor.

ATIKLAR SANATA DÖNÜŞTÜ

İlker Çorbacı´nın eserlerinin yer aldığı Sıfır Atık Sanat Sergisi açıldı

SANAT MÜZİĞİYLE COŞTULAR

Altınordu Belediyesi öncülüğünde düzenlenen ve Samsun Devlet Klasik Türk Müziği Koro ve solistlerinin performansları ile hayat bulan ?Türk Sanat Müziği? konseri Altınordululara sanat dolu bir akşam yaşattı.

GÜLER´DEN YILDIZLI PEKİYİ

Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Mehmet Hilmi Güler, Kabadüz ilçesine bağlı Çambaşı Yaylası´nda inşa edilen bungalovlarda incelemelerde bulundu.

Turizmde gelişiyoruz

Ordu Kültür ve Turizm Müdürü Uğur Toparlak, Ordu´nun turizm potansiyeli yüksek bir il olduğunu belirterek, ?Ordu tanıtım faaliyetleri ile turizmde büyük bir ivme kazandı. Son dönemlerde ilimizde çekilen diziler ilimizin gezilecek görülecek turizm alanları

Güney´den imza günü

Araştırmacı tarihçi yazar H. Naim Güney, ?Geçmişten Günümüze Ordu Kenti´ kitabını Serüven Kitap ve Kafe´de düzenlenen imza gününde okurlarıyla buluşturdu.

Türkcan projelerini anlattı

Ulubey Belediye Başkanı İsa Türkcan, 2019-2024 yılları arasında Ulubey´e kazandırmayı düşündüğü projelerini anlattı
GÜNDEM 19.07.2019 09:55:41 4 0

Ulubey Belediye Başkanı İsa Türkcan, belediye çalışmaları hakkında açıklamalarda bulundu. Başkan Türkcan, seyir terasları, TOKİ projesi, Ulubey Belediyespor hakkında neler söyledi? Bu sorulara yanıt aramak için Türkcan ile Cuma Sohbetleri köşesi için makamında görüştük.

Öncelikle çalışmalarınız konusunda neler söylemek istersiniz, Önceki dönemden yarım kalan projeleriniz olduğunu biliyoruz, bu projeler konusundaki çalışmalarınız hangi aşamada, bu konuda Ulubeyli hemşehrilerinize ve okurlarımıza neler söylemek istersiniz?

İlk 5 yıl içerisinde halkımıza vaat ettiğimiz projelerimizden yapabildiklerimiz yapamadıklarımız oldu. Vaat edipte yapamadığımız hizmetlerimize hızlı bir şe-kilde başladık. Ordu Büyükşehir Belediye Başkanımızla birlikte gerek bakanlıklar, gerekse birçok projelerimizi onlara dayanarak hemşehrilerimize açıkladık. Allah nasip ederse rektörün değişmesiyle birlikte meslek yüksek okulunun inşaatına başlayacağız. Bu projeyi daha önce hazırlamış olmamıza rağmen Ordu Üniversitesi rektörü bu projenin inşaatını durdurmuştu. İnşallah yeni rektörün atanmasıyla birlikte Ulubeyimize ve öğrencilerimize yakışır 1500 kapasiteli 7 bin metrekare kapalı alanı olan bir okulu Ulubey´imize kavuşturacağız. Bunu yaparken de devletimizden ve YÖK den destek alarak değil hayırsever iş adamlarımızın desteği öncülüğünde işe başlamıştık. Ben bu iş adamlarımızın sözlerini tutacağını biliyorum. Onların destekleriyle Ulubey meslek yüksek okulunun inşaatına başlayacağız. Bunun dışında seyir teraslarıyla ilgili çalışmalarımız devam ediyor. Projemizde iki tane seyir terasımız var. Bir tanesi eski arıtma tesisinin olduğu yer, bu terasımız diğerine oranla biraz küçük olacak. Diğer seyir terasımız ise, arıtmanın üst bölümüne merdivenle çıkılan Ordu ve Ulubey´i kuş bakışıyla izleyeceğimiz bir yer olacak. Burada kamelyası, çay bahçesi, restorandı olan bir yer olacak. Seyir terasına bu ay içerisinde başlamayı düşünüyoruz. Hava şartlarının uygun gitmesi durumunda da bu projelerimizi yıl sonuna kadar bitirmeyi düşünüyoruz. Ulubey Belediyesi olarak diğer yatırımlarımız devam ediyor. Bu hizmetleri zaman zaman sizlerle paylaşıyoruz. Bildiğiniz üzere Ulubey devlet hastanesinin inşaatı durdurulmuştu. Biz genel başkan yardımcımız ve sağlık bakanımızla görüşerek en son 24 Haziran seçimleri öncesinde Cumhurbaşkanımız 18 Haziran tarihinde Ordu´ya geldiğinde Ulubey devlet hastanesinin inşaatı devam ediyor demişti. Cumhurbaşkanımızın konuşmasının ardından kendisiyle görüştüğümüzde Ulubey devlet hastanesinin inşaatının durdurulduğunu kendisine söylediğimde inşaatın devam ettirilmesi konusundaki talimatlarının ardından hastanemizin inşaatında sona yaklaştık. Hastanesi inşaatımız inşallah yılbaşına kadar bitecek. Bunun dışında yine kapalı halı sahamızı hizmete açtık. Şuanda da güzel bir etkinlik oluyor. Bu konuda emeği geçen, gençlerin bir arada kaynaşmasına vesile olan 7 den 70´e spor yapan, ayrıca sizlerin önderliğinde kurulan Veteranlar takımımız bu turnuvaya ayrı bir renk kattı. Bu anlamda sizlere teşekkür ederim. 300-350 sporcunun katılımlarıyla bir aya civarında devam edecek olan bu etkinlikte en büyük katkıları olan mahalle muhtarlarımıza, dernek başkanlarımıza, turnuvada ter döken gençlerimize, Ulubey´de hava estirelim diyen tüm kardeşlerimize teşekkür ediyorum. Yine Anadolu Lisesi kız pansiyonunu 2019-2020 yılı eğitim ve öğretimine açacağız. Bu konuda Aile ve Sosyal politikalar bakanımıza teşekkür ediyorum. Avrupa standartlarında yapılan pansiyonumuz 150 kişilik kapasitede olacak. Biz bu inşaatı tamamlayıp Ağustos ayı sonunda bakanlığa teslim etmeyi düşünüyoruz. Biz bu yurdu Ulubey´imize kazandırmak için seferber olmuştuk. Numan bey, o dönemlerde başbakan yardımcısıydı. Onun sayesinde gerçekleşen bu hizmet binamızı yeni eğitim ve öğretim yılında hizmete açacağız. Eski sağlık ocağının olduğu yerde Aile ve Toplum Sağlığı Merkezimizin inşaatı devam ediyor. 1100 metre kare yer ve iki kattan oluşuyor. Bu inşaatımız bitirilerek bu yıl içerisinde hizmete açılacak. Yine eski maliye lojmanlarının olduğu yerde kaymakamlık lojmanımızın inşaatı devam ediyor. Bu inşaatımızı da bu yılın sonunda bitirmeyi planlıyoruz. Biz 2014-2019 yılları arasında Ulubey´de işsizliği çözeceğiz dedik. Allah´a şükür ki vermiş olduğumuz sözlerin büyük bir bölümünü gerçekleştirdiğimizi düşünüyorum. Tekstil ve savunma sanayi fabrikalarını Ulubeylimize getirerek yaklaşık 350-400 kişinin ekmek yediği bir ortamdayız. İlerleyen süreçte buralar 500-600 kişiye ekmek verecek. 2019-2024 yılları arasında kapalı pazardı, sanayi sitesiydi, kentsel dönüşümdü, meydan camisiydi bunları yetiştirmek için seferber olduk. İnşallah bu hizmetlerimizi 2019-2024 yılları arasında bitireceğiz.

Saydığınız bu projelerinizle birlikte TOKİ Projeniz vardı, bu konudaki çalışmalarınız hangi aşamada ilerliyor? 

Yapımı devam eden devlet hastanemizin arka tarafında 84 konutluk projenin yapımına yakın bir zamanda başlanılacak. Ulubey´imizde atıl halde bulunan binalar kentsel dönüşüm projesiyle ilçemize 50-60 konutla birlikte yaklaşık 150 konutluk bir proje ile ilçemize konut anlamında hizmet kazandırmış olacağız. Bunların dışında talep olursa kentsel dönüşüme devam edeceğiz. Toplu konutun yeri ile ilgili eleştiriler oluyor. Bizim öncelikle ilçemizin yerleşim yerlerini genişletmemiz lazım. İlçemiz Güzdüzlü ve Çatallı mahalleleri arasında sıkışık kalmamalı. İlçemizi Karakoca, Yolbaşı, Yeni mahalleye doğru açmamız, büyütmemiz gerekir. An itibarıyla Ulubey-Gürgentepe- Gölköy ve Karadeniz Akdeniz bağlantı yollarımızın inşaatları 2020 yılı içerisinde bitirilecek. Bugün İstanbul´da ikamet eden ve iş yerinden evine 40-50 dakikada gidilirken Altınordu´da çalışan birisi 15 dakikada Ulubey´deki evine varabilecek. Sosyal tesis anlamında Küpkaya Kanyonunu açtık. 2019-2024 yılları arasında şelaleleri şenlendireceğiz. Onların dışında Sayacabaşı´nı turizme kazandıracağız. Oraya bungalov evler, restoranlar yapacağız. Buraları daha aktif hale getireceğiz. İnsanımızın denizlerden uzaklaştığını görüyoruz. Tatil deyince aklımıza hep deniz gelirdi, şimdi ise yaylalar ve doğa ilk akla gelenler oluyor. Belediye olarak bizim derdimiz fabrika, otel yapmak değil. Fabrika ve otel yapacakların önünü açmak, onlara sonuna kadar destek vermek. Bizlerin görevi özel sektörü teşvik etmek. Bizlerin destekleri ile onların yatırım yapmaları gerekir. Ayrıca mevcut hastanemizle ilgili projemiz var. Oraya Allah´ın izniyle iki tane hizmet kazandıracağım. Bu projeyi ikili ilişkilerimizle ilçemize kazandıracağız. Bu proje sözümüzün dışında olan bir proje. Bu proje 40-50 kişinin istihdam edeceği bir yatırım olacak. Bu proje hem Ordu´ya hem de Ulubey´imize ciddi bir katkı sağlayacak. Yine Orman işletmenin oraya kamp eğitim merkezi ve meslek yüksek okulu yapacağız. Bu okul doluluk oranı anlamında Altınordu´dan sonra ikinci sırada yer alan bir okul olacak. Özel işletme de olsa Küpkaya tesisleri yanında bulunan 8 dönümlük mera alanımız var. Bu araziyi imar çalışmasıyla kamp alanlarıyla zenginleştirilebilir. Önümüzdeki süreçte bu konuda çalışma yapılacak.

Ulubeyliler İsa Türkcan´ı belediye başkanlığından önce sporcu kişiliği ile tanıdı. Formasını giymiş ve kulüp başkanlığını yapmış olduğunuz Ulubey Belediyespor konusunda neler söylemek istersiniz?

Ulubey Belediyespor son 10-15 yılda Ordu futboluna renk katan bir kulüp oldu. Ulubey Belediyespor bu süreçlerde kafaya oynayan bir takım oldu. Özellikle son 4-5 sezonda Bal liginin kapısından döndü. Ulubey Belediyespor olarak bu sezon çok farklı düşüncelerimiz var. Ulubey Belediye-spor´un çapını biraz daha fazla genişletmemiz lazım. Bundan sonra spora sadece futbol anlamında bakmayacağız. Judo, Wushu, Güreş, Voleybol, Basketbol ve altyapıya önem vereceğiz. Voleybol ve Basketbolda altyapıyı kurmaya başladık. Judo, Voleybol, Basketbol hocalarımız var. Amacımız ilçemizi spor şehri yapmak. Bu konuda da çalışmalarımız var. Ulubey ilçemizi bundan sonra her spor branşında görmek mümkün olacak. Spor konusundaki amaçlarımızın başında ahlaklı sporcular yetiştirmek olacak. Ulubey´imizin ve bizlerin sorunlarını ilçe halkımız ve Ordulularla paylaştığınız için sizlere de ayrıca teşekkür ederim.