Sessizliğini bozdu
Ordu Büyükşehir Belediye Başkanlığı görevinden 6 ay önce istifa eden Enver Yılmaz sessizliğini bozdu
Tarih: 14.3.2019 10:11:40/ 206okunma / 0yorum

“Söylenecek o kadar söz var ki” diyerek Ordu Büyükşehir Belediye Baş-kanlığı görevinden 6 ay önce istifa eden Enver Yılmaz, “o kadar izah edilemeyen şeyler var ki; ama nihayet tamirat ve tadilat sürecine sokmamız lazım.” ifadeleriyle siyasi sahada görünmeye başladı.

Yılmaz, Ordu Büyükşehir Başkanlığı dönemine ilişkin önemli açıklamalarda bulundu.

Yılmaz´ın konuşmalarında siyasete geri dönüş ve kırılan gönülleri tamir etme sinyalleri vardı. Büyükşehir Belediye Başkanlığı döneminde Ordu´ya yapılması gereken hizmetlerin ziyadesiyle yerine getirildiğini ifade ederek sözlerine başlayan Yılmaz, “Görev süresi içinde Ordumuzda, büyükşehir Ordumuzda hemen hemen yapmadığımız hiçbir şey kalmadı. Zaten şuanki aday arkadaşlarımız söylemler konusunda zorlanacaklardır. Niye? Yapılacak bir şey kalmadı! 320 milyon borçla devraldım ben Büyükşehir´i. 320 milyon borcuna karşılık 1 katrilyon lira yatırım yaptım. Maliye Bakanlığı ve SSK borçlarını sıfırladım. İller bankasına 300 milyon borcumuz var ama 10 yıl vadeli. Dolaysıyla Ordu Büyükşehir Belediyesi ekonomik anlamda Türkiye´nin en fizıbıl belediyesi.” açıklamasında bulundu.

“BÜYÜK FOTOĞRAFA BAKALIM, OLUMSUZLUKLARI GÖRMEYELİM”

“Belediyeyi devraldığımızda Ordu´da, 100 liranın 54 lirası personel ve maaşa giderdi; ayrıldığımızda 100 liranın 19 lirası personel ve maaşa gider bir hale geldi. Bütün bunların yanında birtakım olumsuzluklar da oldu ama onlara bakmayacağız. Fotoğrafın büyüğüne bakmalıyız.” Diyen Yılmaz, açıklamasında o fotoğrafı şöyle yorumladı: “ O fotoğrafın büyüğünde ne var? Birtakım şahsımıza yönelik de eksiklikler yanlışlıklar yapılmış olabilir. Bunların hiç birini nefis yapmayacağız. Nefis yaparsak patinaj yapar dururuz. O süreci de ben şöyle özetliyorum: Birtakım eksiklikler yanlışlıklar olabilir. Hem Ordu´da hem Türkiye´de partimiz anlamında birtakım yanlışlıklar olabilir. Kuruşlarda zarar edebiliriz. Siz liraya bakın. Bir Türkiye olarak parti olarak liralarla kardayız. Biz kuruş zararlarını görmeyeceğiz ama hataları da tekrar etmeyeceğiz. Bu mimarda olaylara yaklaşalım. Bunu söylerken de gönül rahatlığı ile cumhur ittifakı diyoruz. Bağcılar, İstanbul, Ordu da dahil olmak üzere bütün illerde ve ilçelerde Cumhur İttifakına destek olmalıyız. Ben Devlet Bahçeli Bey´in ve Cumhurbaşkanımızın da katıldığı, “Ülkemizde beka sorunu vardır” sözlerine katılıyorum. Özellikle bu son virajda kendi içimizdeki kırılmaları bir an önce atlatmak suretiyle, aşağıdan gelen dip dalgayı da tolere edecek hamleler yapmalıyız. İnşallah biz bu seçimde de Cumhur İttifakı olarak, Ak Parti olarak hedefe varalım diyoruz.

O KADAR İZAH EDİLEMEYEN ŞEYLER VAR Kİ…

Başkanlığı döneminde ve Türkiye geneli siyasi hayatta birçok olumsuzluklar yaşandığına işaret eden Başkan Yılmaz, bu olumsuzlukları ortadan kaldırmak adına yola devam edeceklerini belirtti. Yılmaz, tamir edilmesi gereken gönüllerin olduğunu söyledi. Ak Parti´de önemli görevlerde bulunduğunu ve parti davasından vazgeçmenin yanlış olduğunu dile getiren Yılmaz, şu değerlendirmelerde bulundu: “O kadar eksiklik oldu, o kadar yanlışlık, o kadar izah edilemeyen şeyler var ki; ama nihayet tamirat ve tadilat sürecine sokmamız lazım. Onu da partimiz zaten “Gönül işi” olarak ifade etmiş. Bizim 2014´teki sloganımız neydi. “Hizmet” idi. Hizmet yapıldı fakat bu süre içinde tamir edilmesi gereken gönüller var. Bizler, sizler hep beraber önümüze bakalım ve bu süreci telafi etmek için elimizden geleni yapalım. Kaldığı yerden bu bayrağın devam etme mecburiyeti var. Ben yoksam yıkılsın dünya, ben yokum gitsin… Böyle bir siyaset yok.”

“AK PARTİ´NİN BİRİNCİ ÜYESİYİM”

“Kardeş ben bu partinin birinci üyesiyim Ordu´da. İlk üyesi benim. Bu parti bana il başkanlığı verdi, 14 sene milletvekilliği görevi verdi. Bu parti bana Ordu Büyükşehir Belediye Başkanlığı görevi verdi. Ben bu görevleri yaparken iyiyim. Bu görevlerden şu ya da bu sebeplerden dolayı gittikten sonra kötüyüm. Olur mu böyle bir şey? Kime ne diyeceksin ondan sonra? Yeni yetişen nesile örnek olacak davranışlar sergilememiz lazım. Ben eşim ve çocuklarımla birlikte İstanbul seçmeniyim. Ailemle birlikte Eyüp ilçesi sınırlarındayım. Büyükşehirde Binali Yıldırım Bey´in yanındayız.”

 

 

 

 

 

 

 
Kaynak:

Anahtar Kelimeler: Sessizliğini bozdu
Okuyucu Yorumları (0 yorum)
Adınız Soyadınız *
E-Posta *
 
Telefon
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
Gençler sordu Şahin cevapladı
Gençler sordu Şahin cevapladı
SP Ordu Büyükşehir Belediye Başkan adayı İdris Naim Şahin, “Denizden yolcu taşımayla ilgili Büyükşehir olarak projemiz var. Vatandaşlarımızın ulaşım ağını geliştirmek amacıyla deniz otobüsü tabir edilen araçlardan bir veya mümkünse iki taneyi yaptırıp hizmete almayı düşünüyoruz” dedi.
Çalışan annelere müjde
Çalışan annelere müjde
AK Parti´nin Altınordu Belediye Başkan Adayı Aşkın Tören 6 mahallede sürdürdüğü seçim çalışmaları esnasında önemli mesajlar verdi.
Kimseyi kandırmadık
Kimseyi kandırmadık
Saadet Partisi Ordu Büyükşehir Belediye Başkan Adayı İdris Naim Şahin, "Ya göründüğümüz gibi olduk ya da olduğumuz gibi göründük. Siyaset için kimseyi kandırmadık" dedi.
ÖRNEK ALINAN ŞEHİR OLACAĞIZ
ÖRNEK ALINAN ŞEHİR OLACAĞIZ
AK Parti Ordu Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Hilmi Güler, Durugöl Recep Kara Spor Salonunda düzenlenen programla projelerini tanıttı
 Ordu´da yeni bir sayfa açıyoruz
Ordu´da yeni bir sayfa açıyoruz
AK Parti Genel Başkan Vekili Numan Kurtulmuş, Ordu´da yeni bir sayfa açıyoruz; 20´de 20 yaparak.
HALK KART  UYGULAMASI BAŞLATILACAK
HALK KART UYGULAMASI BAŞLATILACAK
CHP Altınordu Belediye Başkan Adayı Birol Yılmaz, " evin kadınının adına düzenlenecek HALKKART uygulaması başlatılacak´´ dedi.
Gündoğdu Ziyaretlerini Sürdürdü
Gündoğdu Ziyaretlerini Sürdürdü
AK Parti Ordu Milletvekili Metin Gündoğdu her gün farklı bir ilçeyi ziyaret ediyor.
‘´Büyük Ordu´dan Yanayız´´
‘´Büyük Ordu´dan Yanayız´´
Saadet Partisi Ordu Büyükşehir Belediye Başkan Adayı İdris Naim Şahin seçim çalışmalarını sürdürüyor.
‘´Ordu´yu Denizle Barıştıracağız´´
‘´Ordu´yu Denizle Barıştıracağız´´
AK Parti Ordu Büyükşehir Belediye Başkan adayı Hilmi Güler, turizme yönelik çok önemli projelerinin olduğunu belirterek, "Ordu´yu denizle barıştıracağız" dedi.
‘´ GERÇEK NEYSE ONUN PEŞİNDEYİZ´´
‘´ GERÇEK NEYSE ONUN PEŞİNDEYİZ´´
Altınordu ilçesinde faaliyet gösteren ve istihdama katkı sağlayan işletmeleri ziyaret eden Saadet Partisi Ordu Büyükşehir Belediye Başkan Adayı İdris Naim Şahin, “projelerimizi uygularken milli üretimi destekleyeceğiz. Yerli üretimi destekleyerek aynı zamanda istihdamı da sağlayacağız” dedi.
TÖREN SAĞLIK ÇALIŞANLARINI UNUTMADI
TÖREN SAĞLIK ÇALIŞANLARINI UNUTMADI
AK Parti Altınordu Belediye Başkan Adayı Aşkın Tören seçim ziyaretlerinde sağlık çalışanlarını unutmadı.
Gece saatlerinde mahalle ziyareti
Gece saatlerinde mahalle ziyareti
AK Parti Ordu Milletvekili Metin Gündoğdu, ziyaretlerini gece de sürdürüyor.
DSP´den ziyaret
DSP´den ziyaret
Demokratik Sol Parti (DSP) belediye başkan adaylarından Ordu Vizyon´a ziyaret.
YILMAZ TIP  BAYRAMINI KUTLADI
YILMAZ TIP BAYRAMINI KUTLADI
Altınordu´yu karış karış gezen CHP Altınordu Belediye Başkan Adayı Birol Yılmaz bu gününü sağlık sektöründeki kurum ve kuruluşların ziyaretlerine ayırdı.
“Bu seçim bir beka meselesidir”
“Bu seçim bir beka meselesidir”
MHP Ordu Milletvekili Cemal Enginyurt, “birileri bu seçimlerin beka ile ne alakası var diyor. Anlatıyoruz ama dinlemiyorlar. Anlatıyoruz ama kulakları sağır. Anlatıyoruz ama vicdanları kararmış. Birileri anlamak istemese bile bu seçim gerçekten bir beka meselesidir” dedi.
“Hizmette adil olacağız”
“Hizmette adil olacağız”
AK Parti Ordu Büyükşehir Belediye Başkan adayı Dr. Mehmet Hilmi Güler, “her mahalleye ayrı ayrı adil bir şekilde hizmet götüreceğiz, hiç endişeniz olmasın. Yeni dönem belediyeciliğin çağ atladığı bir dönem olacak. Biz normal belediyeciliği artık aştık. Bundan sonra evlerinizde elektrik, su, enerji sorun olmayacak” dedi.
Enginyurt´tan şok açıklama
Enginyurt´tan şok açıklama
Zaman zaman AK Parti´ye yönelik açıklamaları ile gündeme gelen ve bu nedenle Genel Başkan Devlet Bahçeli tarafından uyarıldığı iddia edilen MHP Ordu Milletvekili Cemal Enginyurt, yine çok konuşulacak bir açıklama yaptı.
ANKET SONUÇLARI AÇIKLANDI
ANKET SONUÇLARI AÇIKLANDI
Araştırma şirketi MAK, 31 Mart mahalli idareler seçimine yönelik yaptığı seçim araştırması sonuçlarını açıkladı.
anasayfa1