Poliklinik Hizmetleri Başladı
Ordu İl Sağlık Müdürlüğü tarafından ilçelerde Diyet kliniği hizmeti veriliyor.
Tarih: 15.3.2019 09:48:58/ 50okunma / 0yorum

Ordu İl Sağlık Müdürlüğü tarafından ilçelerde Diyet kliniği hizmeti veriliyor. İl Genelinde hastanelerin ardından İlçe Sağlık Müdürlüklerinde de diyet kliniği hizmeti verilmeye başlandı.

Müdürlük bünyesinde görevli diyetisyenler tarafından haftanın belirli günlerinde verilen hizmet çerçevesinde Obezite, Diyabet, Beslenme Bozukluğuna bağlı gelişen hastalıklar gibi konularda kliniğe başvuran vatandaşlara diyetisyenler tarafından kişiye özel diyet tedavisi veriliyor.

Sağlıklı Beslenme ve Diyet Polikliniği´nin hizmet vermeye başlamasına ilişkin bilgi veren İl Sağlık Müdürü YANMAZ yaptığı açıklamada; toplumun 3`te birinin obez olduğuna dikkat çekerek, "Beslenmeden kaynaklı problemler kişinin sağlıklı hayat sürmesini engelleyip birçok hastalığın da tetikleyicisi olmaktadır. Bu nedenle önemli olan sadece zayıf veya kilolu olmak değil, önemli olan sağlıklı beslenmektir. Böylece kişi kendi vücuduna uygun olan ağırlıkta olup hastalık tehlikesini azaltarak hayat kalitesi yüksek bir yaşam sürdürecektir şeklinde konuştu.
Kaynak:

Anahtar Kelimeler: Poliklinik Hizmetleri Başladı
Okuyucu Yorumları (0 yorum)
Adınız Soyadınız *
E-Posta *
 
Telefon
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
Tıp Bayramı kutlanıyor
Tıp Bayramı kutlanıyor
Ülkemizde her yıl kutlanan Tıp Bayramı, bu yıl da sağlık sektöründe hizmet edenler için kutlanıyor.
Bahar hamilelerine ipuçları
Bahar hamilelerine ipuçları
Özel Ordu Sevgi Hastanesi Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı Op. Dr. Sinan Akgün, hamile kadınların bahar aylarını keyifli ve rahat geçirmesi için ipuçları verdi.
Diyabet hastalarına  7 kış önerisi
Diyabet hastalarına 7 kış önerisi
Özel Ordu Sevgi Hastanesi İç hastalıkları Uzmanı Uz. Dr. Ayhan Kaya, kış mevsiminde diyabet hastalarının dikkat etmesi gereken önemli konular hakkında bilgi verdi
ODÜ bilim  insanlarını ağırladı
ODÜ bilim insanlarını ağırladı
ODÜ, Cezayir´in Tlemcen şehrinden gelen bilim insanlarını misafir etti.
Anlamlı Toplantı!
Anlamlı Toplantı!
Ordu İl Sağlık Müdürlüğü Ordu genelinde bebek ölümlerini azaltmak amacıyla çeşitli çalışmalar düzenliyor.
Sağlıklı Nesil Sağlıklı Gelecek
Sağlıklı Nesil Sağlıklı Gelecek
Yeşilay Ordu Şube Başkanı Cengiz KESKİN;“Sağlıklı Nesil Sağlıklı Gelecek” yetenek yarışması başlıyor´´ dedi.
Minik Öğrencilere Hijyen Eğitimi
Minik Öğrencilere Hijyen Eğitimi
Ordu İl Sağlık Müdürlüğü Halk Sağlığı Hizmetleri Başkanlığı tarafından İlköğretim okulu öğrencilerine yönelik Kişisel hijyen eğitimi verildi.
Aile Hekimleri Bilgilendirildi
Aile Hekimleri Bilgilendirildi
İl Sağlık Müdürlüğü tarafından İl genelinde hizmet veren Aile hekimleri, okul öncesi ve okul çağı çocuklarında görülen görme kusurları konusunda bilgilendirildi.
‘´Çağ atladık´´
‘´Çağ atladık´´
Ordu İl Sağlık Müdürü Dr. Ergün Yanmaz, Türkiye´nin acil sağlık hizmetlerinde çağ atladığını söyledi. 1-7 Aralık Sağlık Hizmetleri Haftası nedeniyle yazılı bir açıklama yapan Dr. Ergün Yanmaz, Türkiye´de hastane öncesi acil sağlık hizmetlerinin tanıtımı ve halkın farkındalığını arttırabilmek amacıyla 1-7 Aralık´ın 112 Acil Sağlık Hizmetleri Haftası olarak kutlandığını ifade etti.
Hijyen eğitimleri sürüyor
Hijyen eğitimleri sürüyor
Eğitim ve öğretim kurumları bünyesinde faaliyet gösteren kantin, kafeterya, büfe, çay ocağı gibi gıda işletmelerinde çalışacak 205 kişiye eğitim verildi. Okul Kantinlerine Dair Özel Hijyen Kuralları Yönetmeliğinin yayımlandığı 2013 yılından beri toplam olarak 1.373 kişiye eğitim verildi.
Evde Fizik Tedavi Hizmeti!
Evde Fizik Tedavi Hizmeti!
Ordu´da Evde Sağlık Hizmetleri Koordinasyon Merkezi öncülüğünde Ordu Ağız ve Diş Sağlığı merkezi tarafından hastalara evde ağız ve diş hizmeti verilmeye başlanmasının ardından şimdide Fizik Tedavi için vatandaşların ayağına gidilmeye başlandı.
Çocuklarda kış hastalıklarına dikkat!
Çocuklarda kış hastalıklarına dikkat!
Soğukların iyice hissedilmesiyle özellikle çocuklarda kış hastalıkları baş göstermeye başladı...
Hastane Sizi Beklesin
Hastane Sizi Beklesin
Sağlık Bakanlığı bünyesinde hizmet veren devlet hastanelerinden randevu almak isteyen vatandaşlar MHRS sistemi ile hastanelere gitmeden hekimlerinden randevularını alabiliyorlar.
Sağlık için Yürüdüler
Sağlık için Yürüdüler
Dünya Sağlık Örgütü´nün katılımıyla oluşturulmuş olan “Kronik Obstrüktif Akciğer Hastalığına Karşı Küresel Girişim Grubu” (Global Initiation for Chronic Obstructive Lung Diseases-GOLD) tarafından her yıl Kasım ayının üçüncü çarşamba günü organize edilen “Dünya KOAH Günü etkinlikleri çerçevesinde Ordu´da “Sağlıklı Yaşam yürüyüşü” etkinliği düzenlendi.
Modernize Edildi
Modernize Edildi
1991 yılından bu yana Hizmet veren Gölköy Devlet hastanesi ana binası ile 2010 yılından bu yana hizmet veren Ek bina´da Ordu Sağlık Müdürlüğü tarafından başlatılan bakım onarım çalışmaları tamamlandı.Çalışma çerçevesinde başta dış cephe olmak üzere Acil servis, ameliyathane, pvc kaplamalar, poliklinik alanları,
Sertifikalarını aldılar
Sertifikalarını aldılar
Ordu İl Sağlık Müdürlüğü NRP (Yenidoğan Canlandırma Programı) eğitimine katılım sağlayan ve başarı ile bitiren katılımcılara sertifikalarını Vali Yardımcısı Turgut SUBAŞI´nında katılım sağladığı programda takdim etti.
Sağlığınız için…
Sağlığınız için…
Ordu´da artık Evde Sağlık Hizmetleri Koodinasyon Merkezi öncülüğünde Ordu Ağız ve Diş Sağlığı merkezi tarafından hastalara evde ağız ve diş hizmeti veriliyor.
Dijital Mamografi Hizmette!
Dijital Mamografi Hizmette!
Ordu İl Sağlık Müdürlüğü, Ordu Devlet Hastanesi´nde son sistem “Dijital Mamografi Cihazı” kurulumu yaparak Orduluların hizmetine sundu.
anasayfa1