POLİÇE KABUL TARİHLERİ UZATILDI!
Tarım Sigortaları Havuzu´ndan (TARSİM) yapılan açıklamada, üreticilerden gelen yoğun talepler doğrultusunda, İlçe Bazlı Kuraklık Verim Sigortasında poliçe son kabul tarihlerinin uzatıldığı bildirildi.
Tarih: 5.2.2018 20:27:49/ 129okunma / 0yorum

    Bu doğrultuda üreticiler, buğday ürününün yanı sıra, arpa, yulaf, çavdar ve tritikale ürünleri ile bu ürünlerin sertifikalı tohumlukları için, poliçe son kabul tarihi 31 Ocak olan lokasyonlarda 15 Şubat´a kadar Kuraklık Sigortası yaptırabilecek.
    2017 yılında kuru tarım alanlarında yetiştirilen buğday ürününde %60 oranındaki Devlet desteği ile uygulamaya alınan ve üreticiler tarafından ilgiyle karşılanan İlçe Bazlı Kuraklık Verim Sigortası çerçevesinde 2018 yılı ekilişleriyle ilgili olarak buğday ürününe ilaveten arpa, çavdar, tritikale, yulaf ürünleri ve bu ürünlerin tohumluklarına da teminat verilmeye başlanmıştı. Bu ürünler, başta kuraklık olmak üzere, don, sıcak rüzgar, sıcak hava dalgası, aşırı nem ve aşırı yağış risklerine karşı güvence altına alınabiliyor.
Kaynak:

Anahtar Kelimeler: POLİÇE KABUL TARİHLERİ UZATILDI
Okuyucu Yorumları (0 yorum)
Adınız Soyadınız *
E-Posta *
 
Telefon
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
Destekleme Ödemeleri Başladı
Destekleme Ödemeleri Başladı
Mazot ve Gübre Desteklemeleri ödemelerine başlandı.
Akarsu´dan müjdeli haber
Akarsu´dan müjdeli haber
Altınordu Ziraat Odası Başkanı Selami Akarsu, 2B arazisi olan çiftçilerin kadastro mahkemelerine başvurarak alacakları belgelerle Ziraat Odalarında ve Tarım İlçe Müdürlüklerinde işlemlerini yaptırabileceklerini söyledi.
Budama tekniğini öğrendiler
Budama tekniğini öğrendiler
Fındık budama kurslarında yaklaşık 5 bine yakın üretici, atadan kalma usullerin yerine tekniğine uygun verim ile kaliteyi arttıran fındık budamasını öğrendi.
Çamalan´a 100 Yıllık Su Deposu
Çamalan´a 100 Yıllık Su Deposu
Ordu Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi (OSKİ) Genel Müdürlüğü tarafından Akkuş İlçesi Çamalan Mahallesi´ne içme suyu altyapısı ve su deposu yapıldı.
Ordulu iş adamlarından Dubai çıkarması
Ordulu iş adamlarından Dubai çıkarması
URGE Projesi kapsamında Dubai´ye giden Ordulu iş adamları ilk programları kapsamında T.C Dubai, başkonsolosluğunda toplantı gerçekleştirdi.
Gelecek yıl görücüye çıkacak
Gelecek yıl görücüye çıkacak
Türkiye´nin Otomobili OGG, projede gelinen son durumu ve alınan kararları paylaştı. Otomobil portföyü, orta vadede tek bir platform üzerinde üretilecek 3 farklı elektrikli araç modelinden oluşacak.
“Artık eski üretici değiliz”
“Artık eski üretici değiliz”
Tüm Üretici Köylüler Sendikası (Tüm Köy Sen) Ordu Şube Başkanı Zekayi Sağra, tarım politikasındaki yerli ve yabancı tekel dayatmalarına karşı örgütlü üreticinin gücünü hissettireceğiz, dedi.
‘´Kayıplar Tespit Edildi´´
‘´Kayıplar Tespit Edildi´´
İYİ Parti Ekonomi ve Sosyal Araştırmalar Komisyonu bu çalışmada 1997, 2007 ve 2018 yılları Asgari Ücret Alım Gücü karşılaştırması yapılarak asgari ücretlinin sosyo-ekonomik imkanlarındaki kayıpların tespit edildiği belirtildi.
622 bin ton fındık işlem gördü
622 bin ton fındık işlem gördü
Fındık üretimi yapılan illere bakıldığında, 130 bin 856 ton ile Sakarya en fazla fındık işlemi gerçekleştirdi. 113 bin 532 ton ile Düzce ve 107 bin 378 ton ile Ordu Sakarya ilini takip etti.
HALK KAZANDI
HALK KAZANDI
Gölköy ilçesi, Yuvapınar Mahallesi mevkiinde özel bir şirket tarafından yapılması planlanan patlatmalı bazalt ocağı ve kırma eleme tesisi projesine Valilik ÇED Gerekli Değildir kararı vermişti.
Teşvik uzatılmalı
Teşvik uzatılmalı
Ordu Mali Müşavirler Odası Başkanı Bahadır Baş, 10 ve üzerinde işçi çalıştıran işletmelere bölgesel istihdam teşviki olarak adlandırılan yüzde 6´lık prim indiriminin 31 Aralık itibariyle sona erdiğini, teşvikin uzatılmaması halinde şirketler, iş dünyası, işçi çalıştıran küçük veya büyük esnafların işçilik maliyetlerinin artmasıyla sıkıntı çekeceğini belirtti.
ÜRETİCİ ÖNLEM ALMALI
ÜRETİCİ ÖNLEM ALMALI
Ulusal Fındık Konseyi (UFK) Yönetim Kurulu Üyesi Levent Şahin Başaran zararlılara ve hastalıklara karşı mücadele yapmaları konusunda üreticilere seslendi. Başaran, “Üreticilerimizin acilen destek alıp mücadelesini yapması lazım.” diye seslendi.
Fındıkta tehlike çanları çalıyor
Fındıkta tehlike çanları çalıyor
Ünye Ziraat Odası Başkanı Osman Sarıkahraman, “2004 ve 2014 yıllarında olumsuz hava şartları fındıklarımızı hep yaktı. İnşallah bu tür bir olayla karşılaşmayız” dedi.
2017´nin ihracat karnesi
2017´nin ihracat karnesi
TİM Başkanı Büyükekşi, 2017 ihracatına ilişkin, "Dokuma halıda dünyada birinciyiz. Kadın takım elbise, bluz, gömlekte dünyada birinciyiz. İnşaat demirinde, radyatörlerde dünyada birinciyiz." dedi.
‘´SUYUMUZU KAYBETTİK SIRA TOPRAĞIMIZDA´´
‘´SUYUMUZU KAYBETTİK SIRA TOPRAĞIMIZDA´´
Ordu Çevre Derneği Başkanı Gül Ersan, “Hükümet, tarım arazilerinin korunmasını düzenleyen yönetmeliktedeğişiklik yaparak tarım alanlarına yol yapılmasınıve elektrik santrali kurulmasını kolaylaştırdı. Yani, tarım arazilerini korunmasız bıraktı´´ dedi.
Üretici Fark Bekliyor!
Üretici Fark Bekliyor!
2017 ürününden 140 bin ton dolayında kabuklu fındık alımı yapan Toprak Mahsulleri Ofisi´nin(TMO) elindeki üründen piyasaya satış yapması ile ilgili söylenti ve beklentiler gündemi meşgul ederken, bunun gerçekleşmesi halinde üreticiler fark almayı bekliyorlar.
ÇÖPTEN ELEKTRİK ÜRETİLECEK
ÇÖPTEN ELEKTRİK ÜRETİLECEK
Büyükşehir Belediye Başkanı Enver Yılmaz, on yıllardır Ordu ilinin gündemini meşgul eden çöp sorununu çözmelerinin ardından, şimdi de çöpten elektrik üretip satarak gelir elde edeceklerini söyledi.
GERİ DÖNÜŞÜMDE FARKINDALIK
GERİ DÖNÜŞÜMDE FARKINDALIK
Çevre, temizlik ve özellikle geri dönüşüm ile ilgili yaptığı çalışmalarla bölgede örnek uygulamalar gerçekleştiren Ünye Belediyesi´nin geri dönüşüm uygulamasında başarı sağlandı.

anasayfa1
Bugün
3 °C
Pazartesi
5 °C
Salı
6 °C