Ordu´da E-Twinning Çalıştayı
Ordu genelinde “Proje Koordinasyon ve Öğrenme Merkezi”miz tarafından yürütülen “Okulum e Twinning ile Taçlanıyor “projesi kapsamında, 85 öğretmenin katılımıyla e Twinning Çalıştayı gerçekleştirildi.
Tarih: 6.12.2018 08:30:50/ 44okunma / 0yorum

                Ordu genelinde “Proje Koordinasyon ve Öğrenme Merkezi”miz tarafından yürütülen “Okulum e Twinning ile Taçlanıyor “projesi kapsamında, 85 öğretmenin  katılımıyla e Twinning Çalıştayı gerçekleştirildi.

                Büyükşehir Öğretmenevi ve Akşam Sanat Okulu´nda gerçekleştirilen çalıştaya İl Milli Eğitim Müdürü Kutlu Tekin BAŞ ve İl Millî Eğitim Şube Müdürü Mustafa ÖZTÜRK katılarak, öğretmenlerle biraraya geldi.

İl Milli Eğitim Müdürü Kutlu Tekin BAŞ yaptığı konuşmada “Bakanlığımızın 2023 Vizyon Belgesine vurgu yaparak yeniliğe açık, proje tabanlı öğrenmeye yönelik fark yaratacak çalışmalar yapan eğitimcilerin sayısının artmasının önemli olduğunu dile getirdi. Bu tür faaliyetlerinde öğretmenlerimize yapılan yatırımlar olduğunu, öğretmenlerimizin proje çalışmalarının bilişim teknolojilerini derslerinde etkin biçimde kullanabilme becerisi, derse öğrencilerin daha fazla motive olması ve mesleki açıdan kendilerini geliştirmesi konularında önemli katkı sağladığına değindi.”

Çalıştayda hazır bulunan e-Twinning İl Koordinatörü Burçak ÖZYURT ÇANKIRILI, Ordu İl Milli Eğitim Müdürlüğü Proje Koordinasyon ve Öğrenme Merkezi ekibimizle ‘´Gerek Erasmus, gerek eTwinning olarak proje yapan okullarımızın, öğretmenlerimizin yanındayız ve onları her zaman destekleyeceğiz” dedi.

 
Kaynak:

Anahtar Kelimeler: Ordu Twinning Çalıştayı
Okuyucu Yorumları (0 yorum)
Adınız Soyadınız *
E-Posta *
 
Telefon
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
İhalesi 25  Aralık´ta yapılacak
İhalesi 25 Aralık´ta yapılacak
Aybastı´nın çalışkan Başkanı İzzet Gündoğar´dan Aybastı´ya müjde. Başkan Gündoğar, Belediyenin imkânlarıyla tahsis edilen araziye yapılacak olan 16 derslikli İmam Hatip Lisesi´nin ihalesin25 Aralık´ta gerçekleştirileceğini bildirdi.
Sona Erdi
Sona Erdi
Ordu Üniversitesi Fatsa Deniz Bilimleri Fakültesi Deniz Ulaştırma İşletme Mühendisliği 1´inci Kariyer Günleri sektörde öne çıkan üç firmanın katılımı ile sona erdi.
Robotik Kodlama Öğreniyorlar
Robotik Kodlama Öğreniyorlar
Ordu İl Millî Eğitim Müdürü Kutlu Tekin BAŞ, Altınordu Halk Eğitim Merkezi toplantı salonunda gerçekleştirilen, İl Millî Eğitim Şube Müdürü Mustafa ÖZTÜRK´ün de hazır bulunduğu, “ROBOTİS Temel Robotik Kodlama Eğitmen Eğitimi”ne katıldı.
Dış Değerlendirme  Raporu Yayınlandı
Dış Değerlendirme Raporu Yayınlandı
Mesleki ve Teknik Ortaöğretimde kurumsal dış değerlendirme (performans izleme ve değerlendirme) raporu Mesleki ve Teknik Eğitim Genel Müdürlüğü tarafından yayınlandı.
Öğretmenlerle buluştu
Öğretmenlerle buluştu
Ordu İl Millî Eğitim Müdürü Kutlu Tekin BAŞ; Altınordu, Fatsa ve Ünye´de görev yapan Felsefe Öğretmenleri ile biraraya gelerek istişarelerde bulundu.
Protokol imzalandı
Protokol imzalandı
Ordu İl Milli Eğitim Müdürlüğü ile Türk Kızılayı Ordu Kan Bağışı Merkezi Müdürlüğü arasında Gönüllü Kan Bağışçılarının Eğitimi, Kan Bağışçısı Kazanım Faaliyetlerinin Yürütülmesi konularında gerçekleştirilen protokolün imza töreni İl Millî Eğitim Müdürü Kutlu Tekin BAŞ´ın makamında gerçekleştirildi.
Mini Botanik Parklar Oluşturulacak
Mini Botanik Parklar Oluşturulacak
Yeşil alan kapasitesini son 4 yılda 7,5 kat artıran Ordu Üniversitesi yerleşkesinde var olan bitki çeşitliliği ekolojik koşullara uygun farklı bitkilerin bulunduğu mini botanik bahçeler ile zenginlik kazanacak.
İyi ki ORMEK var
İyi ki ORMEK var
Ordu´da okuma-yazma bilmeyenlerin oranı, Ordu Büyükşehir Belediyesi Meslek ve Sanat Eğitimi Kursları (ORMEK) bünyesinde düzenlenen okuma yazma eğitimleri ile Doğu Karadeniz illeri içerisinde en düşük seviyeye düştü
Çocuklara Robotik Eğitimi
Çocuklara Robotik Eğitimi
Ordu İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından Kodlama Robotik Eğitimleri başladı.
2023 eğitim  vizyonu konuşuldu
2023 eğitim vizyonu konuşuldu
Ordu İl Millî Eğitim Müdürü Kutlu Tekin BAŞ, “2023 Eğitim Vizyonu” doğrultusunda, hazırlanacak olan “İl Millî Eğitim Eylem Planı” kapsamında, Müdürlük Özel Büro´da görevli öğretmenlerle biraraya gelerek, değerlendirmelerde bulundu.
Veda yemeğine katıldı
Veda yemeğine katıldı
Ordu Milli Eğitim Müdürlüğü personelleri, emekliliğe ayrılan Menşure BAŞ´ın, emekli olması münasebetiyle düzenlenen veda yemeği programında bir araya geldi.
92 KURSİYER EĞİTİM ALIYOR
92 KURSİYER EĞİTİM ALIYOR
Ordu Büyükşehir Belediyesi Meslek ve Sanat Eğitimi Kursları (ORMEK) ile vatandaşlar, günlük hayattaki yaşamsal becerilerini geliştirmek için acil durumlarla ilgili ilk yardım eğitimi alıyor.
Sona Erdi
Sona Erdi
Yükseköğretim Kalite Kurulu tarafından yürütülen Ordu Üniversitesi Kurumsal Dış Değerlendirme süreci gerçekleştirilen görüşmeler ve incelemelerin ardından sonra erdi.
Kağıt israfına son!
Kağıt israfına son!
Demokrasi Eğitimi ve Okul Meclisleri İl Öğrenci Temsilcisi seçimi; İl Millî Eğitim Müdür Yardımcısı Serdar YURDABAKAN, öğretmenler, öğrenci ve velilerin katılımlarıyla yapıldı.
Fidan diktiler
Fidan diktiler
Ordu Üniversitesi Ziraat Fakültesi Bahçe Bitkileri Bölümü 4´üncü sınıf öğrencileri tarafından “Subtropik Meyveler” dersi kapsamında Eğitim Fakültesi çevresinde ayrılan ağaçlandırma alanına toplu meyve fidanı dikimi yapıldı.
Destek oldu
Destek oldu
Milli Eğitim Bakanlığı, her yıl düzenlenen “MEB Robot Yarışması”na katılmak isteyen Altınordu Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencileri, İl Millî Eğitim Müdürü Kutlu Tekin BAŞ´ı makamında ziyaret ederek, yarışmaya katılmak için yapacakları robot ile ilgili materyal desteği talebinde bulundular.
‘´Şiddetle reddediyoruz´´
‘´Şiddetle reddediyoruz´´
Türk Eğitim-Sen Ordu Şube Başkanı Ömer Okumuş:‘´Kadrolu öğretmen dışındaki istihdam türlerine karşıyız.
Tavsiyelerde bulundu
Tavsiyelerde bulundu
Ordu İl Millî Eğitim Müdürü Kutlu Tekin BAŞ, Gülyalı Turnasuyu Kız Anadolu Lisesi´ni ziyaret ederek, öğrencilerle ve öğretmenlerle buluştu.
anasayfa1
Bugün
2 °C
Cuma
5 °C
Cumartesi
7 °C