LİSEYE BAKANLIK DESTEĞİ

Ünye Mehmet Necati Vidinli Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesine Metal Teknolojisi Alanına, Elektrostatik Toz Boya Fırını ve Hidrolik Boru Bükme makinası kazandırıldı.

Ünye Mehmet Necati Vidinli Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinin ‘Ara Eleman Değil, Aranan Eleman’ yetiştirme hedefi kapsamında İlçe Milli Eğitim Müdürü Özgür Tokgöz’ün girişimleri ve Milli Eğitim Bakanlığı tarafından gönderilen ödenek sayesinde okula Metal Teknolojisi Alanına, Elektrostatik Toz Boya Fırını ve Hidrolik Boru Bükme makinası kazandırıldı.
    İl Milli Eğitim Müdürü Mehmet Fatih Vargeloğlu’nun destekleri ve Metal Teknolojisi öğretmenlerinin gayretli çalışmaları sayesinde Elektrostatik Toz Boya Fırını için okulda 110 metrekare büyüklüğünde Boyama Atölyesi oluşturuldu. Alınan bu makinalar ile MNV Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, 2.500 adet öğrenci sırası üretimine de kısa sürede  başlayacak.
    Ünye ‘de ilk olan Elektrostatik Toz Boya Fırını ve Hidrolik Boru Bükme makinası sayesinde öğrenciler üretim içinde mesleki eğitim alacaklar. Alacakları bu eğitimler ile  Elektrostatik Boya Operatörlüğü  ve Hidrolik Boru Bükme Makine Operatörlüğü yeterliliğine sahip olacaklar.