KIRSAL YOLLARA YOĞUN BAKIM

Gülyalı Belediyesi, fındık hasat dönemine girdiğimiz bu süreçte Fen İşleri Müdürlüğüne bağlı ekipler, saha çalışmalarını yoğunlaştırdı.

Gülyalı Belediyesi, fındık hasat dönemine girdiğimiz bu süreçte Fen İşleri Müdürlüğüne bağlı ekipler, saha çalışmalarını yoğunlaştırdı. Belediye Başkanı Ulaş Tepe’nin talimat ve koordinasyonuyla devam eden çalışmalarda uzun süredir dokunulmayan bağlantı yolları çok yönlü olarak elden geçirilerek kalıcı hale getiriliyor. 
BAHAR MEVSİMİNDEN İTİBAREN PROGRAMLI BİR ŞEKİLDE SAHADAYIZ
Yaz dönemi çalışmalarına havaların ısınmasıyla start verildiğini hatırlatan Başkan Tepe, “Özellikle fındık hasat sezonunda yoğun şekilde kullanılan kırsal bağlantı yollarımızda çok yönlü bir çalışma ortaya koyduk. Yol silme, düzenleme ve reglaj çalışmalarının ardından çakıl serimlerini gerçekleştirerek silindirledik.  Su birikintilerinin olduğu noktalara koruge borular yerleştirerek yolun bozulmasını engelleyecek tedbirleri aldık. Uzun bir süreden bu yana girilmeyen bağlantı yollarımızda kalıcı işler ortaya koyuyoruz. Çalışmalarımız zaman alsa da geriye baktığımızda uzun süre bozulmayacak yollar yapıyoruz. Taşlıçay, Mustafalı, Ayrılık ve Turnasuyu mahallelerimizde yürüttüğümüz çalışmaların yanı sıra Sayaca-Taşlıçay, Ürümbey-Sayaca, Taşlıçay-Yeniköy, Alibey-Sayaca, bağlantı yollarıyla Alibey semt bağlantıları (İncedere-Taflanlık-Postallı-Çitli) çalışmalarımız tamamlanarak vatandaşlarımızın hizmetine sunuldu” dedi. 
ÇALIŞMALAR KESTANE MAHALLESİ’NDE DEVAM EDİYOR 
Çalışmaların hız kesmeden devam ettiğini belirten Başkan Tepe, “Yaklaşık 10 gündür Kestane Mahallemizdeyiz. Dörekli-Çitli yolunda silme, düzenleme ve çakıllama çalışmalarımız devam ediyor. Deretarla yolunda benzer bir çalışma yürüttük. Mahallelerimizdeki ihtiyaçları göz önünde bulundurarak programladığımız şekilde çalışmalarımız muhtarlarımızın da bilgisi dahilinde devam ediyor. 13 mahallemizin sorunlarının çözümü için mesai kavramı gözetmeksizin çalışıyoruz. Bu anlamda özverili bir çalışma ortaya koyan ekip arkadaşlarıma teşekkür ediyorum” dedi.