KİM LAYIK GÖRDÜ?

Çaybaşı Belediye Başkanı Hüseyin Semiz, Çaybaşı ile İlküvez arasında tartışma çıkaranların bu tartışmalardan nemalanmak isteyenlerin olduğunu söyledi.

    Çaybaşı’ndakileri İlküvez’e, İlküvez’dekileri Çaybaşılılara takmak isteyenlerin hiçbir zaman başarılı olamadıklarını ve olamayacaklarını belirten Hüseyin Semiz, “Soruyorum; İlküvez’e çöp tesisini layık gören Çaybaşılı mıydı?” dedi.
    Başkan Semiz, “Biz hizmeti bir yöre veya kimse için yapmıyoruz. Her yer ve herkes için yapıyoruz. Çaybaşı Belediyesi’nin kapısı herkese açık. Benim hemşerilerim zaten bütün bunların farkında.” ifadelerinde bulundu.
    Çaybaşı’nın İlküvez, İlküvez’in Çaybaşı olduğunu, bunu bütün hemşerilerinin aynen böyle bildiğini belirten Çaybaşı Belediye Başkanı Hüseyin Semiz, Çaybaşı ile İlküvez arasında tartışma yaratmanın kimseye faydasının olmadığını, bunları çıkartanların bu tartışmalardan nemalanmak isteyenler olduğunu söyledi.
    Hüseyin Semiz Oney Flaş FM’deki Haftanın yorumu programında gazeteciler Musa Özgür Kıroğlu, Ali Öztürk ve Hakan Korkmaz’a yaptığı açıklamasında şöyle konuştu;
    “Benim art niyet taşımayan, art niyetlerle hareket etmeyen birisi olduğumu hemşerilerimin hepsi bilir. Biz hizmeti bir yöre veya kimse için yapmıyoruz. Her yer ve herkes için yapıyoruz. Çaybaşı Belediyesi’nin kapısı herkese açık. Benim hemşerilerim zaten bütün bunların farkında. İlküvez ve Çaybaşı bir arada birlikte ilçe… Birlikte ekonomi, birlikte sosyal hayat, birlikte düğün, birlikte cenaze… Hemşerilerimin hayatı ortak. Biz belediye olarak merkezden en ücra köşeye kadar hizmetimizi yayarak yerine getiriyoruz. Asla şuarası, burası diye ayırmıyor, bir yöre veya kimse için yapmıyoruz. Her yer ve herkes için yapıyoruz. Çaybaşı Belediyesi’nin kapısı herkese açık. Benim hemşerilerim zaten bütün bunların farkında.
    Çaybaşı ile İlküvez arasında tartışma yaratmanın kimseye faydası yok. Bunları çıkartanlar bu tartışmalardan nemalanmak isteyenler. Sayıları da üç, beş… Kaldı ki bunlar İlküvez’i çok mu seviyorlar? Sevselerdi o çöp tesisi oraya yapılır mıydı? Zamanında o tesisin oraya yapılmasına kim izin verdi? Benim hemşerilerime bunu kim layık gördü? Layık gören Çaybaşılı mıydı? Benim İlküvezli, Çaybaşılı hemşerilerim her şeyi biliyor.
    Bizim İlküvez pazarımız tarihi eski, hareketli, güçlü bir pazarımızdır. Pazar Pazartesi günleri kurulur ve İlküvezliler tatil gününü Pazartesi olarak yaşar. Pazartesi herkes gidiyor pazarını yapıyor, eşiyle dostuyla yiyor içiyor. Yeme içme kültürü de çok yüksektir İlküvez de. Panayır veya festival havasında pazar kurulur. Ekonomi var, para var. İlküvez bölgesi köyleriyle beraber gerçekten çalışkandır. Bugün Rize’deki çay İlküvez’den sorulur. Fındık İlküvez’den sorulur. Tünel ve kuyu işçiliği İlküvez bölgemizin insanından sorulur.
    İlküvez merkezde ve mahallelerinde çalışmalarımız devam ediyor. Merkezdeki sosyal tesisin 10 milyon ihale ile tadilatı devam ediyor. Spor Bakanlığı ile görüştük, bu tesis en iyisi olsun istedik.
    İlküvez Belediyesi döneminde kurulmuş 9 yıllık bir beton tesisi var. Bu tesisle 9 yıl boyunca 900 metre beton yol yapılmamış. Gözümüzün önünde suyumuzu, taşımızı, elektriğimizi kullanan bir tesis var, ama dökülmüş beton yol yok. Biz ne yaptık, tesisi hemşerilerimizin hizmetine soktuk. Sadece Göksu Mahallesine dökülen beton 6,5 km. Öylesine dökülme değil, devasa genişlikte bir yol. Kapılı Mahallemize  4,5 km beton yol yaptık. İlküvez halkı bunu gördü. Kısacası şunu demek istiyorum, benim hemşerilerim hizmet bekliyor, yol bekliyor. Önemli olan hizmet yapılması, laf edilmesi değil.”