Bugün, 15 Haziran 2021 Salı


Ordu Vizyon Web TV“MOBBİNG İNSANLIK SUÇUDUR”

CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Ordu Milletvekili Seyit Torun, Ulubey İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğü’ndeki “mobbing” iddialarının takipçisi olduklarını belirterek, “Mobbing bir insanlık suçudur ve her ne olursa olsun.

BAŞKAN ULAŞ TEPE'DEN BARINAK AÇIKLAMASI

Halkımızın oylarıyla göreve geldiğimiz günden bu yana ilçenin yıllardır çözülemeyen sorunlarına teker teker el atıyor, çözümler geliştiriyoruz.

“KAPİTALİZM ÇOCUKLARI DA KÖLELEŞTİRİYOR”

Emek Partisi Ordu İl Başkanı Hikmet Poyraz 12 Haziran Dünya Çocuk İşçiliğiyle Mücadele Günü nedeniyle yaptığı açıklamada, kapitalizmin çocukları da köleleştirdiğini vurgulayarak, “Çocuk işçi sayısı son dört yılda 8.4 milyon artar

“AÇ ONLARI DOYURMAYA TALİBİZ”

Demokrat Parti Ordu Milletvekili Cemal Enginyurt, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın "Neymiş? Millet açmış.

“İŞİ GÜCÜ BIRAKTILAR BARINAĞA BİLE GÖZ DİKTİLER”

CHP Genel Başkan Yardımcısı Seyit Torun, 36 yıldır Ordu Gülyalı Belediyesi’ne ait olan Balıkçı Barınağı’nın Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın imzasıyla belediyenin elinden alındığını açıkladı.

“DOĞA FERYAT EDİYOR, İKTİDAR DUYMUYOR”

CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Ordu Milletvekili Seyit Torun, “Ülkemizi 19 yıldır yöneten siyasi iktidar çevre konusunda sabıkalıdır.

YENİ KABİNE BELLİ OLDU

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın bazı bakanlıklara yaptığı atamalara ilişkin kararlar Resmi Gazete'nin mükerrer sayısında yayımlandı.

AÇIK VE NET OLUN, DEDİKODU YAPMAYIN

Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Mehmet Hilmi Güler, son dönemde Büyükşehir Belediyesi ve yöneticileri hakkında haksız, yalan, yanlış ve algı operasyonu şeklinde gerçekleşen söylentilere sert cevap verdi.

MİRZA BEBEK İÇİN KERMES

SMA hastası Mirza bebeğin tedavi olması ve yaşaması için gereken paranın toplanmasına katkı yapmak üzere Ünye Cumhuriyet Meydanı’nda kermes düzenlendi.

CEZA ORANI GERİ ÇEKİLDİ

Gelir İdaresi Başkanlığı, yapılandırma yasasıyla getirilen ve araç muayene süresini geçirenlerden tahsil edilecek ceza oranını yüzde 5'ten yüzde 0.75'e indiren düzenlemeye ilişkin açıklama yaptı.

Hediyesine kavuştu

Araç sahibi olmak için Eminevim’e başvuran Ordulu aile, hem araç sahibi hem de ev sahibi oldu.

“FATSA, TÜRKİYE’NİN ŞİFA MERKEZİ OLACAK”

Karadeniz’de sağlık turizmine damga vuracak müteşebbis Şenel Duran ve Turgay kaynak tarafından 80 oda, 200 yatak kapasiteli, 4 yıldız standartlarında kaplıca ve kür oteli olarak 35 milyon TL’ye inşa edilen Fatsa Termal SPA Otel.

YAŞLI ÇİFTİN 40 YILLIK HASRETİ SON BULDU

Ordu’nun Kabataş ilçesi Yeniceli Mahallesi’nde yaşayan Köksal çifti 40 yılın ardından evlerine ulaşım sağlayacak köprüye Büyükşehir Belediyesi ile kavuştu.

OSKİ’DEN ARTAN NÜFUSA ÖZEL ÖNLEM

Ordu Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürlüğü (OSKİ) Aybastı ilçesinde yaz aylarında artan nüfusun su ihtiyacının karşılanması amacıyla saniyede 60 litre su iletecek olan 13.000 metre uzunluğundaki isale ha

ORDU’DA KONUT SATIŞI ARTTI

2021 yılı Mayıs ayında Türkiye’de satılan konut sayısı geçen yılın aynı ayına göre yüzde 16,2 artarak 59 bin 166 olurken aynı dönemde Ordu’da yüzde 14,8 artarak 449’a yükseldi.

10 SORUDA BORÇ YAPILANDIRMA REHBERİ

Milyonları ilgilendiren emeklilik keseneği, sigorta, destek prim borcunda faiz ve ceza yeniden hesaplanıyor. Başvurular 31 Ağustos’a kadar sürecek. Yapılandırmada teminat istenmeyecek, hacizler kalkacak.

TMO ÇOTANAK SAYIMINDA

Toprak Mahsulleri Ofisi (TMO) fındık teknik ekibi, Batı ve Doğu Karadeniz bölgesindeki fındık alanlarında incelemelerde bulunuyor.

İPEK BÖCEKÇİLİĞİ ORDU’DA CANLANIYOR

​​​​​​​Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Mehmet Hilmi Güler’in kırsal kalkınma hamlesi büyüyor.

HİBE ÖDEMELERİ BAŞLADI

Yüz binlerce kişinin beklediği ödemeler bugün yapılıyor.

İŞSİZ SAYISI 275 BİN KİŞİ ARTTI

Türkiye genelinde 15 ve daha yukarı yaştaki kişilerde işsiz sayısı 2021 yılı Nisan ayında bir önceki aya göre 275 bin kişi artarak 4 milyon 511 bin kişi oldu. İşsizlik oranı ise 0,9 puanlık artış ile yüzde 13,9 seviyesinde gerçekl

ORDU’YA DOKAP DESTEĞİ

Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Mehmet Hilmi Güler’in tarım, hayvancılık ve üretime yönelik başlattığı topyekün kalkınma hamlesi, her kesimden destek görüyor.

“950’NCİ YILINDA MALAZGİRT” ONLİNE PANELİ DÜZENLENDİ

Ordu Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesi Tarih Bölümü tarafından “950’nci Yılında Malazgirt” konulu online panel düzenlendi.

ODÜ’DE  “KUR'AN-I KERİM-İ ANLAMAYA ÇALIŞMAK” SEMİNERİ

Ordu Üniversitesi İlahiyat Fakültesi tarafından “Kur'an-ı Kerim-i Anlamaya Çalışmak” konulu online seminer düzenlendi.

EĞİTİM VİDEOLARI HAZIR

İlimizde, meslek dersleri için uzaktan eğitim video çekimleri tamamlandı.

BAHÇEŞEHİR'DEN ORDU'YA YENİ LİSE

Bahçeşehir Koleji’nin Türkiye genelindeki 16’ncı Fen ve Teknoloji Lisesi, Ordu’da açılıyor. İHA derslerinin verileceği model havacılık sınıfı, drone eğitim laboratuvarı ve robotik atölyelerinin de yer alacağı Bahçeşehir Koleji Ord

KARAHANDAN ZİYARETLER

Altınordu İlçe Kaymaka Erkan Karahan, İlçe Milli Eğitim Müdürü Onur Bekyürek ile birlikte Cumhuriyet ve Fatih Anadolu Lisesini ziyaret ettiler.

ÖDÜLLER VERİLDİ

"23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı" kapsamında ilimizde yapılan ilkokul öğrencileri arası resim, ortaokul öğrencileri arasında şiir ve kompozisyon yarışması sonuçlarına göre dereceye giren öğrencilere ödüllendirildi.

“BAŞÖĞRETMEN ORTAOKULU ÖĞRENCİLERİ ULUSLARARASI PROJEDE”

Başöğretmen Ortaokulu  Türkçe Öğretmeni Aliye Özkavaklı ve öğrencileri, 1 Azerbaycan ve 10 Türk olmak üzere uluslar arası bir proje yürüttü.

COŞKUN’DAN UYARI!

Ordu Tabip Odası Başkanı Uzm. Dr. Ali Coşkun, 45 yaş üzerindeki vatandaşların aşılanmaya başlaması, gelecek pazartesiden itibaren de 40 yaş üzerindeki tüm vatandaşların aşı programına dahil edilmesinin korona virüs vaka sayılarını

DİŞLERİNİZİ SIKMAYIN

Diş sıkma ve gıcırdatmanın (Bruksizm) ağız ve diş sağlığında göz ardı edilen büyük bir problem olduğunu belirten Diş Hekimi Dt. Samet Akbaş, hastalığın ağız ve diş sağlığını bozmanın yanı sıra, yüzde de masseter kaslarının büyümes

AŞI GERÇEK GERİSİ YALAN

Ordu Tabip Odası Başkanı Uzm. Dr. Ali Coşkun, ülkemizde ilk koronavirüs vakasının görüldüğü günden bu yana yaklaşık 45 bin vatandaşımızı bu illete kurban verdiğimizi, aşılama ve tam kapanmalarla eski dönüyoruz.

SAYILAR KORKUTUYOR

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, illere göre 7 günlük her 100 bin kişide görülen Kovid-19 güncel vaka sayılarını açıkladı. Ordu’da bir haftada 565,14 vaka açıklandı.

AŞILAMADA YENİ SAFAYA GEÇİLİYOR

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca Twitter'dan yaptığı açıklamada; "Bugün itibarıyla aşılama programında yeni bir safhaya geçiyoruz.

DOKTOR DARP EDİLDİ

Ünye Devlet Hastanesi Genel Cerrahi Uzmanlarından Op.Dr. Çetin Karadağ'ın, bir hasta yakınının fiziksel saldırısına uğradığı öğrenildi.

ORDU'DA BÜYÜK TEDİRGİNLİK!

Sağlık Bakanlığı'nca, Türkiye'nin risk haritasında çok yüksek risk ile 'kırmızı' kategoride yer alan Ordu'da, 3-9 Nisan arasında 100 bin kişide görülen vaka sayısı 501,71 olarak açıklandı.

HEDEF YİNE ALTIN MADALYA

Ordu Büyükşehir Belediyesi sporcusu Adil Mısırcı, ay yıldızlı formayla milli takımda madalya kovalayacak.

ESKİLER GERİ DÖNÜYOR!

Teknik Direktör sorununu daha önce Orduspor forması giyen Cüneyt Tiryaki ile çözen 52 Orduspor, dış transferde 3 futbolcuyla anlaşma sağladı.

YETENEK AVI DEVAM EDİYOR

Ordu Büyükşehir Belediyesi tarafından ilki Ulubey ilçesinde yapılan ve büyük ilgi gören Ordu Yeteneklerini Arıyor Projesi’nin ikinci etabı Perşembe ilçesinde gerçekleştirildi.

52 ORDUSPOR'DA TİRYAKİ DÖNEMİ

3. Lig takımı 52 Orduspor, Teknik Direktör Cüneyt Tiryaki ile anlaştı.

ORDU’DA DALGA SÖRFÜ EĞİTİMLERİ BAŞLADI

Dalga Sörfü Eğitim Merkezi’ni ziyaret eden ve sörf eğitimi alan gençlerle bir araya gelen Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Mehmet Hilmi Güler, “Sörf adeta Ordu’ya renk kattı, gençlerimiz sörf öğrenmenin yanı sıra bir beyin.

GÖZLER KONGREDE

Misli.com 3.Lig'de yeni sezonda tek düşüncesi şampiyonluk olan 52 Orduspor Futbol Kulübü'nün olağan genel kurulu bugün yapılacak.

BAL LİGİ DERBİ İLE BAŞLADI

Spor Toto Bölgesel Amatör Lig (BAL)’da 2020-2021 sezonu bugün başlı-yor. BAL 3. Bölge 2.Grupta mücadele edecek olan Ordu temsilcileri Orduspor 1967 Futbol Kulübü ile Ünye 1957 Spor ligin ilk haftasında 3 puan mücadelesi verecekler

ORDU'NUN EN GÜZEL BALKONU

Ordu Büyükşehir Belediyesinin “Pandemi Dönemimde Neler Öğrendik?” kompozisyon ve “En Güzel Balkon” yarışmasında dereceye girenler ödüllerini aldılar.

YAŞAM ÖYKÜSÜ KİTAP OLDU

Ordu’da geçtiğimiz yıl evinin önünde cezaevi firarisi Özgür Arduç tarafından bıçaklanarak öldürülen üniversite öğrencisi Ceren Özdemir'in (20), hayatı kitap oldu.

ORDU’DA TURİZM CANLANACAK

Türkiye'nin turizm gelirini artırmaya yönelik projeler geliştiren ve bu alanda yoğun çalışmalar yürüten Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği (MÜSİAD), daha önce Türkiye'yi keşfetmemiş olan yabancı turistin ilgisini çekebilmek ve yeni bir turizm kayna

BU NİKAH BAŞKA

Altınordu Belediye Başkanı Aşkın Tören, aynı gün evlenen ve birbirlerinin nikah şahidi olan Hülya ve Harun Beğen kardeşlerin nikahını kıydı.

EN GÜZEL FOTOĞRAFLAR SEÇİLDİ

?4 Mevsim Ordu V. Ulusal Fotoğraf Yarışması?nın sonuçları belli oldu.

ALTINORDU BELEDİYESİ´NDEN ÖDÜLLÜ YARIŞMA

Altınordu Belediyesi, çeşitli kurum ve kuruluşlarla yaptığı iş birliği çalışmalarıyla ödüllü yarışmalar düzenliyor

ESNAFIN SOFRASINA MİSAFİR OLDU

Altınordu Belediye Başkanı Aşkın Tören, sanayi esnafının sofrasında istek ve talepleri dinledi

TEKNOLOJİ ATÖLYESİ AÇILIYOR

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank 30 ilde öğrencilere eğitim veren Deneyap Teknoloji Atölyelerinin Ordu dahil 27 ilde daha açılacağının müjdesini verdi.

FATSA’NIN TARİHİNİ GÜN YÜZÜNE ÇIKARTIYORUZ

Fatsa Belediye Başkanı İbrahim Etem Kibar, Fatsa’nın tarihi ve kültürel yerlerini cazibe merkezine dönüştürmek amacıyla incelemelerde bulundu.

TURİZM YATIRIMLARI SÜRÜYOR

Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Mehmet Hilmi Güler’in turizm yatırımları tüm hızıyla devam ediyor.

YAYLADA BALON TURİZMİ

Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Mehmet Hilmi Güler, turizm alanında başlattığı çalışmalarla şehri geleceğe hazırlıyor.

GSA PERDESİNİ AÇIYOR

Fatsa Belediyesi Gösteri Sanatları Atölyesi(GSA), pandemi tedbirleri kapsamında sınırlı sayıda seyirciyle "Akıl Fikir Fabrikası" isimli oyunla sezonu açıyor.

KÖRFEZ ÜLKELERİ ORDU'YA HAYRAN KALDI

Ordu’nun turizm potansiyelini Körfez ülkelerine tanıtmak ve bu yolla ilimizde turizm hareketliliği sağlamak amacıyla Vali Tuncay Sonel’in girişimleri ve Doğu Karadeniz Kalkınma Ajansı(DOKA)’nın destekleriyle gerçekleştirilen Tanıtım Gezisi.

HER MEVSİM AYRI GÜZEL

Türkiye'nin denize ve havaalanına en yakın yaylası olan Ordu'nun Kabadüz ilçesine bağlı 2 bin rakımlı Çambaşı Yaylası her mevsim ayrı bir güzel.

HİLMİ GÜLER, İSTEKLERİNİ GERİ ÇEVİRMEDİ

Ordu'da, okul zeminlerinin düzeltilmesi için çektikleri video ile Büyükşehir Belediye Başkanı Hilmi Güler'den destek isteyen öğrenciler, hayallerine kavuşuyor.

Ordu'da, okul zeminlerinin düzeltilmesi için çektikleri video ile Büyükşehir Belediye Başkanı Hilmi Güler'den destek isteyen öğrenciler, hayallerine kavuşuyor.

Altınordu Haki Yener İlkokulu öğrencileri, bahçelerindeki zeminin parke taşı olmasından dolayı kimi zaman yaralanmalar ile karşı karşıya kaldıklarını belirtmek adına, okul idarecileri ve öğretmenleri ile bitlikte bir video klip hazırladı. Hababam Sınıfı, filmlerinden esinlenilerek ve filme ait müzikleri kullanarak hazırlanan klip, sosyal medya hesaplarından paylaşılarak, Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Hilmi Güler de etiketlendi. Öğrencilerin isteğine sosyal medya üzerinden “Sizleri bilmem ama ben yeni kuşağın hayranıyım. Böylesine tatlı bir isteği geri çevirmek ne mümkün” yanıtını veren Başkan Güler'in talimatı ile bir gün aradan sonra okul bahçesinde ve çevrede yapılacak olan düzenleme çalışması için teknik ekip incelemelerde bulundu.

“Çalışmaların başlaması için de startı vermiş bulunuyoruz”

Teknik ekipler birlikte öğrencileri ziyaret ederek, bölgede planlamalarda bulunan Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Coşkun Alp, “Çocuklarımız, başkanımıza çok güzel tiyatro şeklinde bir mesaj vermişler. Buraya gelince de gördük ki bu uyarılar gerçekten yerindeymiş. Hakikaten burada kilit parkede düşme durumları ve yaralanmalar olabilir. Bahçeye bakıldığında da yeşillik eksiğini de gördük. Burada okula yeşillik de kazandırmak adına çalışmalar yapacağız. Burada güzel bir eğitim yapmalarına yardımcı olmak için buradayız. Belediye Başkanımız Mehmet Hilmi Güler'e ifade ettikleri mesajı aldık ve ertesi gün buraya geldik. Çalışmaların başlaması için de startı vermiş bulunuyoruz. Çok kısa sürede burayı güzel bir hale getireceğiz. Yeşillendirme çalışması yapılırken çocuklar için buraya bir de oyun grupları konulabilir” dedi.

Okul Müdürü Levent Özzengin de farkındalık oluşturmak adına çektikleri videoya Başkan Mehmet Hilmi Güler'in duyarsız kalmadığını ifade ederek, “Farkındalık oluşturmak adına sosyal medya hesaplarından ulaştık. Kendisi de sağ olsun çocuklarımızın bu isteğine duyarlılık gösterip, destek noktasında her türlü yardımı yapacağını söyledi. Ekiplerimiz gelerek gerekli incelemeleri yaptılar” diye konuştu.

Öğrenciler memnuniyetlerini dile getirdi

Azra Irmak Çetinkaya isimli öğrenci, oyun oynarken bazı arkadaşlarının düşüp yaralandığını ve bu isteklerini geri çevirmediği için Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Hilmi Güler'e teşekkür ederken, Davut Eymen Kovancı da okul bahçesinin daha güvenli ve sağlıklı bir zemine kavuşturulacağı için mutlu olduğunu ifade etti.