Gözler Erdoğan’da
Gözler Erdoğan’da
Tarih: 22.4.2015 09:41:17/ 5280okunma / 0yorum

Ordu Üniversitesi (ODÜ) Rektörlük seçimleri yapıldı. Tarık Yarılgaç, İsmail Doğan, Tayfun Aşkın, Turan Karadeniz, Ali Ayyıldız ve Yavuz Ünal’ın girmiş olduğu seçimin galibi ise 142 oy ile mevcut rektör Tarık Yarılgaç oldu. Ordu Üniversitesi’nde heyecanla beklenen rektörlük seçimi yapıldı. 284 öğretim üyesinin oy kullandığı seçimde en fazla oyu Prof. Dr. Tarık Yarılgaç aldı. 142 oy alan Yarılgaç’ı 61 oyla Prof. Dr. Turan Karadeniz, 43 oyla Prof. Dr. Ali Ayyıldız, 18 oyla Prof. Dr. Tayfun Aşkın, 12 oyla Prof Dr. Yavuz Ünal, 4 oyla Prof. Dr. İsmail Doğan, 1’er oyla Prof. Dr. İsmet Balık, Prof. Dr. Ahmet Ali Bayhan, Prof. Dr. Ali İslam, Prof. Dr. Nuri Yılmaz izledi. Seçimin ardından 6 adayın ismi, aldıkları oylarla birlikte YÖK’e bildirilecek.YÖK’te 3 ismi Çankaya Köşkü’ne sunacak. Son kararı Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan verecek. Önceki rektörlük seçimlerinde Yüksek Öğretim Kurulu (YÖK) tarafından Cumhurbaşkanı Abdullah Gül’e gönderilen listenin ilk sırasında yer alan Prof. Dr. Tarık Yarılgaç, Ordu Üniversitesi Rektörü olarak atanmıştı.
Kaynak:

Anahtar Kelimeler: Gözler Erdoğan’da
Okuyucu Yorumları (0 yorum)
Adınız Soyadınız *
E-Posta *
 
Telefon
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
Keskin´den ailelere tavsiye!
Keskin´den ailelere tavsiye!
Yeni eğitim ve öğretim yılı ile birlikte ailelere ve öğrencilere önerilerde bulunan Yeşilay Ordu Şube Başkanı Cengiz KESKİN, okul, sınıf değişimi ve yaşın getirdiği bazı değişimlerin okulun ilk günlerinde öğrencilerin riskli bir süreç yaşamasına neden olduğunu söyledi.
Talimat verdi
Talimat verdi
Ordu İl Millî Eğitim Müdürü Kutlu Tekin BAŞ, Şube Müdürü Mustafa ÖZTÜRK´ün de hazır bulunduğu ziyarette, Proje Koordinasyon ve Öğrenme Merkezinin işbirliği ile Ordu´da gerçekleştirilen “Robotis Dream 2 Eğitmen Eğitimi”ni ziyaret etti.
Törenle Başladı
Törenle Başladı
574 okulda, 6 bin 195 derslikte,9 bin 132 idareci ve öğretmenle,128 bin 444 öğrenci ders başı yaptı.
‘´Fırsat eşitliği kalmamıştır´´
‘´Fırsat eşitliği kalmamıştır´´
CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Ordu Milletvekili Seyit Torun 2018-2019 eğitim öğretim yılının başlaması nedeniyle öğrencileri, öğretmenleri ve velileri tebrik etti ve başarılar diledi.
‘´Sorunlar artıyor´´
‘´Sorunlar artıyor´´
Eğitim-Sen Ordu Şube Başkanı Sezgin Yılmaz: ‘´Eğitim-öğretim maalesef ülkemizde olduğu gibi şehrimizde de sorunlarla başlıyor´´ dedi.
‘´DESTEĞİMİZ SÜRECEK”
‘´DESTEĞİMİZ SÜRECEK”
Altınordu Belediye Başkanı Engin Tekintaş, 2018-2019 eğitim öğretim yılının başlaması dolayısıyla bir mesaj yayınladı.
Eğitim-Öğretim  Önlemleri Toplantısı
Eğitim-Öğretim Önlemleri Toplantısı
Kaymakam Niyazi Erten, 2018-2019 Eğitim-Öğretim döneminin başlamasıyla, eğitim öğretim döneminde alınabilecek önlemler için Şehit Doğan Gökbulut ilkokulunda toplantı gerçekleştirdi.
Hayat Boyu Öğrenme Toplantısı
Hayat Boyu Öğrenme Toplantısı
Kaymakam Niyazi Erten Başkanlığında, resmi, özel ve sivil toplum kuruluşları temsilcilerinin katılımıyla Hayat Boyu Öğrenme alanında işbirliği ve koordinasyonu sağlamak, etkinlikleri birlikte planlamak ve uygulamaya koymak, hizmet tekrarı ve kaynak israfını önlemek ve verimliliği artırmak amacıyla yılda iki defa yapılan İlçe Hayat Boyu Öğrenme Toplantısı Halk Eğitimi Merkezi ve ASO Müdürlüğü toplantı salonunda gerçekleştirildi.
Ünye´ye 2 Yeni  Okul Kazandırılıyor
Ünye´ye 2 Yeni Okul Kazandırılıyor
Vali Seddar Yavuz, Ünye Gölevi Anadolu Lisesi ile Çınarsuyu Anaokulu inşaatının temel atma törenine katıldı.
 Hazırlıklar Tamamlandı
Hazırlıklar Tamamlandı
rdu İl Millî Eğitim Müdür Vekili Serdar Yurdabakan ile Şube Müdürü Ercan Zengin, Altınordu´da bulunan okulları ziyaret ederek, 2018-2019 eğitim-öğretim yılına yönelik yapılan hazırlıkları ve çalışmaları yerinde inceledi.
Baş´a ziyaret
Baş´a ziyaret
Ordu Üniversitesi Eğitim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Kenan DEMİREL ile Dekan Yardımcıları Doç. Dr. Filiz ZAYİMOĞLU ÖZTÜRK ve Dr. Öğr. Üyesi Tolga AKTÜRK İl Millî Eğitim Müdürü Kutlu Tekin BAŞ´ı makamında ziyaret etti.
‘´Geleceğine yön veriyor" projesi
‘´Geleceğine yön veriyor" projesi
İkizce Kaymakamlığı ile Doğu Karadeniz Kalkınma Ajansı´nın (DOKA) ortaklaşa yürüttüğü "Ordu STEM ile geleceğine yön veriyor" projesine başlandı.
OMÜ ve ODÜ´den Ekonomik İş Birliği
OMÜ ve ODÜ´den Ekonomik İş Birliği
OMÜ Rektörlükte gerçekleşen imza törenine ayrıca; OMÜ Rektör Yardımcısı ve Samsun Teknopark Yönetim Kurulu Başkanı Prof. Dr. Mehmet Kuran, Samsun Teknopark Genel Müdürü Dr. Buğra Çolak, Samsun Teknopark Genel Müdür Yardımcısı Osman Özkoç, OMÜ- TTO Koordinatör Yardımcısı Eda Beylihan da katıldı.
Okul Aile Birliği Toplandı
Okul Aile Birliği Toplandı
Vali Seddar Yavuz, 2018-2019 eğitim-öğretim yılına sorunsuz bir şekilde başlamak amacıyla Okul Aile Birliği Başkanları ile istişare toplantısı yaptı.
 Denetimler Sürüyor
Denetimler Sürüyor
Ordu İl Millî Eğitim Müdür Vekili Serdar Yurdabakan, 2018-2019 eğitim-öğretim yılına yönelik yapılan hazırlıkları ve varsa eksiklikleri incelemeye ve denetlemeye devam ediyor.
YENİ DÖNEM KAYITLARI BAŞLADI
YENİ DÖNEM KAYITLARI BAŞLADI
Altınordu, Ünye ve Fatsa ilçelerinde hizmet veren Ordu Büyükşehir Belediyesi Meslek ve Sanat Eğitimi Kursları (ORMEK), 2018-2019 eğitim öğretim dönemi için ücretsiz kayıtlar başladı.
Talimatlar verdi
Talimatlar verdi
Altınordu Kaymakamı Niyazi Erten, 2018-2019 Eğitim-Öğretim döneminin başlamasıyla, eğitim öğretim döneminde alınabilecek önlemler için Başöğretmen Ortaokulunda toplantı gerçekleştirdi.
Okulları ziyaret etti
Okulları ziyaret etti
Ordu İl Millî Eğitim Müdürü Kutlu Tekin BAŞ okulları ziyaret ederek, 2018-2019 eğitim-öğretim yılına yapılan hazırlıkları ve çalışmaları yerinde incelemeye devam ediyor.
anasayfa1
Bugün
18 °C
Cumartesi
17 °C
Pazar
16 °C