GENÇLERE ÇAĞRI GELİŞİM MERKEZİ

Ensar Vakfı Ünye Şubesi, Gençlik ve Spor Bakanlığının 2020/1 çağrı kapsamında Gençlik ve Spor Bakanlığı Gençlik Projeleri Destekleme Programı kapsamında “Gençlere Çağrı Gelişim Merkezi” desteklenmeye değer bulundu.

    Ensar Vakfı Ünye Şubesi, Gençlik ve Spor Bakanlığının 2020/1 çağrı kapsamında Gençlik ve Spor Bakanlığı Gençlik Projeleri Destekleme Programı kapsamında “Gençlere Çağrı Gelişim Merkezi” desteklenmeye değer bulundu.
    Temmuz ayı itibariyle faaliyetlerine başlayan projenin, resmi açılış töreni Ensar Vakfı’nın 15 Temmuz Meydanı’ndaki proje ofisinde gerçekleşti.
    Proje ile 600 öğrenciye ulaşmayı hedefleyen Ensar Vakfı Ünye Şubesi proje kapsamında okçuluk, binicilik, masa tenisi, trekking, matrak sporu, zeka oyunları, gitar, bağlama, ebru ve il içi geziler düzenleyecek.
Ensar Vakfı Ünye Şube Başkanı Ahmet Bilgü, “Ensar Vakfı Ünye Şubesi 1992 yılında kuruldu. Bugüne kadar eğitim, burs ve diğer gençlik hizmetleri ile faaliyetlerini sürdürürken 2020 yılında Gençlik ve Spor Bakanlığı Gençlik projeleri destekleme programı dahilinde bir proje yazmayı planladık. Pandemi döneminde gençlerimiz iyice internetin, dijital mecraların bağımlısı oldular. Adeta kabuklarına geçildiler. Onları sosyal ve doğal hayatın içine çekmek için bir proje hazırladık. Gençlik ve Spor Bakanlığı da bu projemizi desteklemeye layık gördü.” dedi.
    Proje ile ilgili bilgi veren Bilgü konuşmasında, “Proje kapsamında okçuluk, binicilik, masa tenisi, trekking, matrak sporu, zeka oyunları, gitar, bağlama, ebru ve il içi gezilerden oluşuyor. Bu gezileri ve programı gençlerimize duyurduk. Milli Eğitim Müdürlüğü ve Kaymakamlığımız olur verdiler.  Yaklaşık 347 başvuru oldu. Onları istekleri doğrultusunda kaydettik. Projemiz Temmuz başından itibaren hızla devam ediyor. Hedefimiz 300 erkek, 300 kız olmak üzere 600 öğrenciye ulaşmak. Bu projede önceliği yetim, şehit çocukları, parçalanmış aile çocukları gibi dezavantajlı guruplara öncelik verdik.” diye konuştu.
    Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Mustafa Genç, “İlimizde bir çok STK Gençlik ve Spor Bakanlığımıza  projeler sundu. Bunlardan da 10’a yakını kabul oldu. Tabi ilimizde bu tür projelerin olması çok sevindirici. İlimizin gençlerine büyük hizmetler yapılıyor. Ensar Vakfı Ordu Şubemizde birçok sosyal kültürel etkinlikler yapılıyor. Gençlerimize sahip çıkılıyor. Gençlerimiz etkinlikler istiyor. Özellikle pandemi sürecinde evlere kapandılar. Artık yeni etkinlikle sosyal kültürel faaliyetlerle gençlerimiz hayata daha duyarlı hazırlanıyorlar.” dedi.
    Ünye Belediye Başkanı Hüseyin Tavlı, “Öncelikle gençlerimizi iyi yetiştirmemiz lazım. Bir ülkenin geleceği gençliğini kazanmaya bağlı. Onun bu proje çok önemli. Allah razı olsun bu projeye emek veren, projenin hayata geçmesi ile birlikte gençlerimizi kötü alışkanlıklarından kurtarıp gelecekte kendilerine fayda sağlayacak aktiviteler içinde bulunmalarına vesile olacak faaliyetlerin hazırlanmasına emek veren herkese yürekten teşekkür ediyorum.” ifadelerinde bulundu.
    Ensar Vakfı Genel Müdürü Hüseyin Kader ise konuşmasında, “Gençlik ve Spor Bakanlığımızın desteği ile Ünye Şubemizin proje koordinasyonunda Gençlere Çağrı Gelişim Merkezi Projemizin açılışında bir araya geldik. Projemiz kapsamında okçuluk, binicilik, masa tenisi, trekking, matrak sporu, zeka oyunları, gitar, bağlama, ebru ve il içi gezilerden oluşuyor. İnşallah bu gençlerimizden, bu çalışmalara katılarak sosyal ve kültürel anlamda beceri ve kabiliyetlerini geliştirecek, iletişim ve ilişkilerini iyi bir noktaya taşıyacak.” diye konuştu.