Geleceğin örnek markası olacak
Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Mehmet Hilmi Güler, “Ordu´ya klasik ve dar bir fotoğrafla değil, daha geniş bir çerçeveden bakıyorum” dedi.
Tarih: 7.10.2019 09:15:19/ 162okunma / 0yorum

Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Mehmet Hilmi Güler, “turizm açısından mevcut turistik alanlarımızın cazibesini arttıran ya da henüz gereken turistik ilgi ve değeri görmemiş alanlarımızı tanıtmaya ağırlık vermek istiyoruz. Enerji alanında kurduğumuz şirketle enerjiye yönelik projelerimizi başlatıyoruz. Parça parça başlattığımız bu projeler daha sonra büyük bir resme dönüşecek. Fındıkta, balda, damızlık koyun dağıtımında, kaz dağıtımında, yerel ürünlerin ve turizm altyapısının oluşmasında ilginç bir köy-şehir entegrasyonu ortaya çıkacak. Bu projeler daha sonra sanat, estetik ve erdemli davranışlarla birleşecek. O zaman Ordu, geleceğin örnek markası olacak” dedi.

Denizi her yönüyle Ordu´nun ve Ordulunun hayatına dahil etmek istediğini belirten Güler, “kano sporunun başlatılması, yelkenli teknelerin, yatların Ordu´yu geçiş rotasına alması, balıkçı barınakların yat turizmini de içine alacak nitelikte yeniden düzenlenmesi, olta balıkçılığının geliştirilmesi, yöresel tekne imalatı ve taşımacılıkta yeni sürprizlere hazırlanıyoruz. - Ordu sadece Türkiye´nin değil aynı zamanda dünyanın en güzel şehirlerinden biri. Biz bunu daha güzel daha yaşanılabilir hale getirmek istiyoruz. Burada güzel bir çalışmayı sürdürüyoruz. Çalışmalarımız dışımızda da hissedilmeye başladı. Buradaki birlik ve bütünlüğümüz çok samimi, açık şeffaf davranışımız diğer illerden de takip ediliyor. Yurtdışından da bunun yansımaları geliyor. Bizim burada asıl meselemiz; bu kadar güzel bir şehri sevgiyle daha da pekiştirmek, erdemle donatmak ve samimiyet ile el ele götürmek. Estetik yönü güçlü, sosyal dokusu sağlam ve aynı zamanda da ekonomisi güçlü bir şehir olsun istiyorum. Herkesin siyasi görüşü olacak ama bizim buradaki üst kimliğimiz Ordululuk olsun istiyorum. Dolayısıyla temel esası olarak Ordululuk bilinciyle hareket etmeliyiz” dedi.

Güler, “amacım, güzel hemşehrilerimle düşünen, üreten ve yarışan Ordu´yu gerçekleştirmek. Katılımcı, şeffaf ve adil bir yönetimle Ordu´muzun geleceğini birlikte çizmek” dedi. 
Kaynak:

Anahtar Kelimeler: Geleceğin örnek markası olacak
Okuyucu Yorumları (0 yorum)
Adınız Soyadınız *
E-Posta *
 
Telefon
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
ÇOCUKLAR ÇOK SEVDİ
ÇOCUKLAR ÇOK SEVDİ
Ordu Büyükşehir Belediyesi Karadeniz Tiyatrosu (OBBKT) tarafından 2019-2020 sezonunda sahneye konulan “Ah Karagöz Vah Karagöz Kim Korkar Mikroptan” gölge ve drama oyunu Altınordu´da öğrencilerle buluştu.
Tarih yazmaya geldim
Tarih yazmaya geldim
Altınordu Belediye Başkanı Aşkın Tören, “Muhtarlarımızla her zaman bir araya geliyoruz. 92 mahallemizi ‘bütün şehir eşit hizmet´ anlayışıyla kucaklayacağımızı, kuşatıcı siyaset diliyle bu şehirde bugüne kadar varolan hayırlı ve doğru işleri devam ettireceğimizi, geçmişin güzel işlerini ise sahipleneceğimizi ifade ediyoruz” dedi
İncilay öğretmene acı veda
İncilay öğretmene acı veda
Tedavi gördüğü hastanede hayatını kaybeden 26 yaşındaki müzik öğretmeni İncilay Baş, son yolculuğuna uğurlandı
İŞKUR´DAN YENİ SİSTEM
İŞKUR´DAN YENİ SİSTEM
Ordu İŞKUR Müdürü İsa Kaymak, “İŞKUR danışmanları, iş arayan, işveren, engelli ve meslek gibi işkollarına ayrılarak, hem danışmanlık yaptıkları bireylere daha fazla zaman ayırma imkanı yakaladı hem de istihdam kalitesini artırma adına önemli projeleri bir bir hayata geçirme fırsatı yakaladı” dedi
2020 YILI BÜTÇESİ OYLANDI
2020 YILI BÜTÇESİ OYLANDI
Altınordu Belediyesinin 2020 yılı bütçesi oy birliği ile kabul edildi.
Torun´dan soru önergesi
Torun´dan soru önergesi
CHP Genel Başkan Yardımcısı Ordu Milletvekili Seyit Torun, Süleyman Soylu´nun yanıtlaması istemiyle Meclis başkanlığına verdiği soru önergesinde “Belediyeleri bir genel müdürlük altında toplamayı mı düşünüyorsunuz. Asıl planınız nedir?” diye sordu.
“Benim sevdam Ordu”
“Benim sevdam Ordu”
röportajımızda bugün Ordulu olan Ordu Üniversitesi (ODÜ) Rektörü Prof. Dr. Ali Akdoğan´ı konuk ediyoruz.
STK´lardan barış pınarı harekâtına tam destek
STK´lardan barış pınarı harekâtına tam destek
Ordu´da ki Sivil Toplum Kuruluşu temsilcileri Türkiye´nin Suriye´nin kuzeyinde PK/PYD/YPG terör örgütüne karşı yürüttüğü Barış Pınarı Harekatı´na destek verdi.
Fındık üreticilerine budama desteği
Fındık üreticilerine budama desteği
“Fındıkta Örnek Uygulama Timleri Sahada Projesi” kapsamında makine-alet dağıtım töreni yapıldı.
Baharda tekrar başlayacak
Baharda tekrar başlayacak
AK Parti Ordu Milletvekili Metin Gündoğdu, Kumru Niksar yolu için müjde verdi
Örnek davranış!
Örnek davranış!
Ordu Büyükşehir Belediye Meclis üyelerinden örnek davranış
Hizmete hazır
Hizmete hazır
Ordu Büyükşehir Belediyesi tarafından Perşembe ilçesinde sürdürülen “Vona Park Çevre Düzenleme Projesi” kapsamında 188 araçlık otoparkın asfalt döküm işlemi tamamlandı.
OBB´nin ilk eseri olacak
OBB´nin ilk eseri olacak
Ordu Büyükşehir Belediyesi tarafından Melet Irmağı üzerindeki köprüye alternatif olarak inşa edilen ikinci köprüde sürdürülen çalışmaları yerinde inceleyen Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Mehmet Hilmi Güler, çalışmaların ay sonuna kadar tamamlanacağını söyledi.
Metruk binalar yıkılıyor
Metruk binalar yıkılıyor
Altınordu Belediyesi vatandaşların can ve mal güvenliğini tehdit eden, çevre kirliliğine yol açan ve kent estetiğine uygun olmayan metruk binalarda yıkım işlemi yapıyor.
TEK ÇATI ALTINDA TOPLANIYOR
TEK ÇATI ALTINDA TOPLANIYOR
Vali Seddar Yavuz, inşaatı tamamlanan 112 Acil Çağrı Merkezi hizmet binasında incelemelerde bulundu.
Kırışık bayrak tepkisi!
Kırışık bayrak tepkisi!
Barış Pınarı Harekatı´na destek amaçlı asılan bayrakların kırışık ve özensiz asılması tepki topladı
ANLAMLI DESTEK
ANLAMLI DESTEK
ALTINORDU BELEDİYESİ´NDEN ‘BARIŞ PINARI HAREKATI´NA ANLAMLI DESTEK
Ordu´dan Mehmetçiğe destek
Ordu´dan Mehmetçiğe destek
Ordu´da bir araya gelen okul servis şoförleri, Barış Pınarı Harekatı´na destek vermek için yaklaşık 250 araçla şehir turu düzenledi.
anasayfa1