FINDIK FİYATI NEREDE?

DP Milletvekili Cemal Enginyurt, hasat zamanın da gelmesiyle fındık fiyatı hakkında şu açıklamalarda bulundu.

    DP Milletvekili Cemal Enginyurt, hasat zamanın da gelmesiyle fındık fiyatı hakkında şu açıklamalarda bulundu. Enginyurt, “Fiyatlar halen açıklanmadı. İktidar partisinin vekilleri ilçelerde dolaşıyor, belediye ziyaretleri ve parti teşkilatlarında konuşuyor ama fındık fiyatı ile ilgili hiçbir şey açıklanmıyor. Amele fiyatları açıklandı. Fındık toplama tarihi açıklandı, ama fındık fiyatları açıklanmadı. Biz iktidar partisine çağrı yapıyoruz; diyoruz ki; fındığa 35 TL vererek üreticinin hakkını, hukukunu, emeğinin karşılığını koruyalım.” diye konuştu.
    AK Partili vekilleri de fındık fiyatı konusunda sessiz kalmaları nedeniyle  eleştiren Enginyurt, “İktidar vekillerinden ses çıkmıyor. Anlaşılan Sayın Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın  açıklama yapmasını bekliyorlar. Eğer fiyat iyi olursa gazetelere ilan verip teşekkür edecekler. Televizyonlara çıkıp bu fiyatı biz verdik diyecekler, ama üretici fındığının fiyatının ne olacağını bilmiyor” dedi.
35 TL‘den aşağısı kurtarmaz
    Cumhurbaşkanı Erdoğan’a da seslenen Cemal Enginyurt,” Sayın Cumhurbaşkanım 8 milyon üretici sizden gelecek müjdeli haberi bekliyor. Fındık taban fiyatı 35 TL olmalı. Fındığın maliyetleri  göz önünde alındığında 35 TL ‘den aşağısı kurtarmaz, müjde vermenizi bekliyoruz. Fındık üreticisine sahip çıkmanızı bekliyoruz ve üreticimizin hakkının hukukunun sürekli savunucusu olacağınızı bir kez daha ifade ediyorum” açıklamalarını belirtti.