Bugün, 4 Haziran 2020 Perşembe


PROJELER KONUŞULDU

AK Parti Ordu Milletvekili Ergün Taşçı, Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı Altyapı Yatırımları Genel Müdürü Dr. Yalçın Eyigün ile Ordu’nun liman, barınak ve kıyı yapılarını, köylerinin lojistik durumu, göl ve ırmakların suyolu işlevi, köprü, kanal, menfez v

ADIGÜZEL’DEN ÇAĞRI

CHP Ordu Milletvekili Mustafa Adıgüzel, salgın sürecinde yürürlüğe giren 65 yaş ve üstü vatandaşlara uygulanan sokağa çıkma kısıtlamasına son verilmesi çağrısında bulundu.

TMO FERRERO´YU KOLLUYOR

Toprak Mahsulleri Ofisi´nin, CHP Ordu Milletvekili Dr. Mustafa Adıgüzel´e cevap metni yazması ile başlayan tartışma boyut kazandı.

"SEÇİM VE SENET ZAMANI TEZ GELİR"

MHP Ordu Milletvekili Cemal Enginyurt katıldığı televizyon programında Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Hilmi Güler´e yönelik sert eleştirilerde bulundu.

65 YAŞ ÜSTÜ VATANDAŞLARA MASKE VE ÇİÇEK DAĞITTILDI

Altınordu Belediyesi sokağa çıkma izni olan 65 yaş üstü vatandaşlara şehrin çeşitli noktalarına kurduğu stantlarda maske ve çiçek dağıttı.

"YENİ DÖNEME HAZIRLANIYORUZ"

AK Parti Ordu İl Başkanı Halit Tomakin, Ordu´da pandemi sosyal destek programından yaklaşık 70 bin kişinin yararlandığını açıkladı.

BELEDİYELER İÇİN ALARM ZİLLERİ ÇALIYOR

CHP Genel Başkan Yardımcısı Seyit Torun, "Pandemi ile mücadeleye devam edilecekse, sürdü-rülebilir olacaksa beledi-yelerimizin çalışmalarının da desteklenmesi lazım.

TURNASUYU YENİLENİYOR

Turnasuyu mahallesi cazibe odagi olmaya hazirlaniyor.

KORKUTAN KAZA

Fatsa ilçesinde otomobil ile tırın çarpışması sonucu meydana gelen trafik kazasında 1 kişi yaralandı.

20 YILLIK SORUN ÇÖZÜLÜYOR

Ordu Büyükşehir Belediyesi, 20 yıldır aralıklarla heyelan meydana gelen Altınordu ilçesine bağlı Topluca Mahallesi’nde çalışma başlatıyor.

İLK UÇAK BÖYLE KARŞILANDI!

Yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınının normalleşme sürecinde Ordu-Giresun Havalimanı’na inen ilk yolcu uçağı, 'su takı' töreniyle karşılandı.

“EŞSİZ BİR COĞRAFYADA YAŞIYORUZ”

Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Mehmet Hilmi Güler, 5 Haziran Dünya Çevre Günü nedeniyle bir mesaj yayınladı.

DOĞA KAFE SİZLERİ BEKLİYOR

Ordu Büyükşehir Belediyesi koronavirüs salgını sonrası 1 Haziran’da hayata geçirilen normalleşme planı kapsamında belediyeye ait sosyal tesisleri yeniden hizmete açtı.

ULUBEY’DE TOPLANDI

Türkiye’nin en çok fındık üreten ili Ordu’da fındık bahçeleri, ilaçlama ve gübre çalışmalarıyla hasat dönemine hazırlanırken, Ordu Büyükşehir Belediyesi tarafından bu yıl uygulanacak olan ‘Fındık Dalda, Aklın İşçide Kalmasın’ projesi ile bahçe sahipleri

ÇİFTÇİNİN ALIN TERİYLE OYUN OYNANMASINA MÜSAADE ETMEYİZ

ÇİFTÇİNİN ALIN TERİYLE OYUN OYNANMASINA MÜSAADE ETMEYİZ

DAR GELİRLİYE MÜJDE!

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, ev yapacak dar gelirli ailelerle ilgili açıklama yaparak, "İhtiyaç sahibi vatandaşlarımıza yönelik barınma yardımlarımız kapsamında betonarme ev yapımına ilişkin bir hanenin alabileceği azami

FINDIK İHRACATINDA ARTIŞ!

Ordu Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Servet Şahin, son yıllarda Çin ve Hindistan pazarlarındaki ihracat artışını oldukça önemsediklerini belirterek, "Buralarda artan ihracatın fındık fiyatlarına olumlu yansımasını bekliyoruz." dedi.

BAŞKAN BAŞ, UYARDI!

Ordu Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler Odası Başkanı Bahadır Baş, mükellefleri yevmiye defteri konusunda uyararak, Yevmiye defteri kapanış onayının Haziran sonuna kadar yaptırılmaması halinde 9 bin 387 TL idari para cezası uygulanacağını bildirdi.

“ÖNEMLİ BİR FIRSAT"

Ordu Ticaret ve Sanayi Odası (OTSO) Yönetim Kurulu Başkanı Servet Şahin, kamu bankalarınca açıklanan yeni "kredi destek paketleri"nin sektörler ve yerli üretimin canlanması için önemli fırsat olduğunu söyledi.

AKARYAKITTA İNDİRİM

EPDK Başkanı Mustafa Yılmaz, “Akaryakıt dağıtım şirketleri ile görüştük.

ORDU’DA ENFLASYON 10,59

TÜİK Trabzon Bölge Müdürlüğü'nün fiyat istatistikleri veritabanından derlediği bilgilere göre Ordu’nun da yer aldığı Doğu Karadeniz Bölgesi’nde Tüketici Fiyatları (TÜFE) 2020 yılı Mayıs ayında, aylık yüzde 1,57 artarken yıllık da yüzde 10,59 oranında ar

TARİH BELLİ OLDU

Milli Eğitim Bakanlığı, resmi eğitim ve öğretim kurumları için yüz yüze telafi, tamamlama ve uyum eğitimi takvimini açıkladı.

BÜYÜKŞEHİR ÖĞRENCİLERİ LGS’YE HAZIRLIYOR

Ordu Büyükşehir Belediyesi, Liselere Geçiş Sınavı’na (LGS) hazırlanan ortaokul 8’inci sınıf öğrencileri için uzaktan eğitim sistemi uyguluyor.

ODÜ’DEN DİJİTAL DESTEK

Ordu Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ali Akdoğan, Ordu’da ikamet eden üniversite öğrencilerine destek sağlamak için Covid-19 salgını süresince üniversitedeki bilgisayar laboratuvarlarının öğrencilere açık olacağını belirtti.

ALTINORDU RÜZGARI ESECEK!

Altınordu İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü, bu yıl Gaziantep´te düzenlenecek olan TEKNOFEST 2020´de 28 Lise, 9 Ortaokul ve 1 İlkokul düzeyinde toplam 39 proje ile yer almayı hedefliyor.

EĞİTİMDE UTANÇ TABLOSU!

Türkiye İstatistik Kurumu Ulusal Eğitim İstatistikleri Veri Tabanı 2019 yılı verileri doğrultusunda, Trabzon, Ordu, Giresun, Rize, Artvin, Gümüşhane illerini kapsayan Doğu Karadeniz bölgesinde ise 2019 yılında okuma yazma bilmeyenlerin oranı bir önceki yı

?ÜNİVERSİTEMİZDE TÜM ÖNLEMLERİMİZİ ALDIK?

Ordu Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ali Akdoğan, tüm dünyayı etkisi altına alan Korona virüsü salgını sürecinde Ordu Üniversitesinde alınan koruyucu tedbirlere ilişkin açıklamalarda bulundu.

ODÜ´DE UZAKTAN EĞİTİM REKTÖR AKDOĞAN BAŞLATTI

Ordu Üniversitesi Korona virüs salgını nedeniyle ara verilen örgün eğitim öğretim süreci bugün itibari ile uzaktan eğitim ile başladı. Öğrencilerin interaktif şekilde katıldığı uzaktan eğitim sisteminde ilk ders Rektör Prof. Dr. Ali Akdoğan tarafından ger

KURALLARA UYUN!

Ordu Tabip Odası’ndan yapılan açıklamada; şunlar belirtildi: “Öncelikle ikinci bir dalgadan bahsedebilmek için birinci dalganın sonlanmış olması gerekiyor. Ancak görünen tabloda birinci dalga henüz tamamlanmış değil.

RANDEVU ALMADAN HASTANEYE GİTMEYİN

Ordu Sağlık Müdürlüğü’nden yapılan açıklamada 1 Haziran'da başlayan kontrollü sosyal hayat sürecinde hastanelerde kabul edilecek hasta sayıları konusunda düzenleme yapıldığı, bu nedenle mutlaka Alo 182'den ya da Merkezi Hekim Randevu Sistemi'nden (MHRS)

MEMUR YİNE HÜSRANA UĞRADI

Türkiye Kamu-Sen Ordu İl Temsilcisi Fatih Galender Zengin, mayıs ayı enflasyon rakamlarına ilişkin açıklamalarda bulundu.

2.1 MİLYONU GEÇTİK

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca son rakamları açıkladı.

YENİDEN DEĞERLENDİRİLMELİ

Türk Sağlık-Sen Ordu Şube Başkanı Fatih Galender Zengin: “İdari izinlerle ilgili genelge yeniden değerlendirilmelidir” dedi.

LÖSEMİ İLK SIRADA

Özel Ordu Sevgi Hastanesi Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Uzmanı Uzm. Dr. Mehmet Yapar, ?çocukluk çağındaki kanser vakalarının yüzde 35´ini lösemiler oluşturur ve birinci sıradadır? dedi.

ORDU´YA SEVİNDİRİCİ HABER

Ordu Üniversitesi Tıp Fakültesi Aile Hekimliği Ana Bilim Dalı Başkanı Doç. Dr. Özgür Enginyurt, Koronavirüs ile mücadelede önerilere uymayan belli bir kesimin var olduğuna dikkatleri çekerek, "Toplumun yüzde 80´i kurallara uyuyor ve bu da sonuçlara yansıy

KÜMEDE KALMAYI BAŞARDI

Ordu 1.Amatör Lig’de geride kalan grup maçları öncesinde katılım sağlamak istemeyen ancak ısrarlar sonrasında katılan Kumruspor, lige oldukça kötü başlamasına rağmen ikinci yarıda yaptığı çıkışla kümede kalmayı başardı.

BİRKAN AYDIN YİNE ŞAMPİYONLUK PEŞİNDE!

Ordu 1.Amatör Lig’de son iki sezondur oynadığı farklı takımlar kupa kaldırmayı başaran Birkan Aydın, bu sezonda üçüncü takımı ile üçüncü şampiyonluğu istiyor.

PLAJ VOLEYBOLU HAZIRLIKLARI BAŞLADI!

Ordu sahil kesiminde bir çok plaj sporu organizasyonları yapılırken, Plaj Voleybol Turnuvası da uzun yıllardır bu takvimin içerisinde yer alıyordu.

BARRAL’DAN ORDUSPOR PAYLAŞIMI!

Orduspor’un eski İspanyol futbolucusu David Barral giydiği tüm kulüp formalarıyla çektiği video ile Ordululara da selam yolladı.

5 TAKIM ÇIKACAK!

Futbol İl Temsilcisi Ali Osman Osma, yaptığı açıklamada hem Ordu 1.Amatör Lig hem de 2.Amatör Lig hakkında önemli açıklamalarda bulundu.

52 ORDUSPOR ARA VERECEK Mİ ?

Türkiye Futbol Federasyonu´nun Haziran ayında başlayacağını belirtmesinin Temmuz ayına ertelemesinin ardından 52 Orduspor Futbol Kulübü´nün antrenmanlara ara verip vermeyeceği henüz belli değil.

?ÇOK FAZLA BORCUMUZ YOK?

TFF 3.Lig´de mücadele eden 52 Orduspor Futbol Kulübü´nde Başkan Şükrü Bodur yaptığı açıklamada coronavirüs salgınının ekonomik olarak herkesi kötü etkilediğini belirtirken, kendilerinin futbolculara çok fazla borcu olmadığını belirtti.

EN GÜZEL FOTOĞRAFLAR SEÇİLDİ

?4 Mevsim Ordu V. Ulusal Fotoğraf Yarışması?nın sonuçları belli oldu.

ALTINORDU BELEDİYESİ´NDEN ÖDÜLLÜ YARIŞMA

Altınordu Belediyesi, çeşitli kurum ve kuruluşlarla yaptığı iş birliği çalışmalarıyla ödüllü yarışmalar düzenliyor

ESNAFIN SOFRASINA MİSAFİR OLDU

Altınordu Belediye Başkanı Aşkın Tören, sanayi esnafının sofrasında istek ve talepleri dinledi

Sorumlular hesap versin

Trabzon Araklı´da yaşanan sel felaketi üzerine Ekoloji Birliği yaptığı açıklamada "Yaşanan afetler rantçı politikaların ve ihmalin sonucu" diyerek sorumluların hesap vermesi gerektiğini belirtti.

?TERS EV? ZİYARETE AÇILDI

Ordu Büyükşehir Belediyesinin özgün projeleri arasında yer alan ve görünüşü itibariyle ilgi odağı haline gelen ?Ters Ev? ziyarete açıldı

Sokak hayvanları unutulmadı

Doğa Koleji sokak hayvanları yararına bir etkinlik düzenledi.

Talimatlar verdi

Altınordu Kaymakamı Niyazi Erten, vatandaşlarımızın sorun, istek, şikâyet ve önerilerini doğrudan dile getirebilmelerine imkân vermek ve çözüm üretmek amacıyla düzenlediği halk günü toplantısında vatandaşlarla buluştu.

TÜRK BÜYÜKLERİ ORDU'DA..

Ordu Büyükşehir Belediyesi, Türk Büyüklerinin büstlerini 15 Temmuz Demokrasi Meydanı'na yerleştirdi.

ŞEHİRLERİMİZE ECDADIMIZ GİBİ BAKMALIYIZ

Ordu Büyükşehir Belediyesinin şubat ayı ?Kültür Sanat Buluşmaları? kapsamında Akademisyen, Tarih Profesörü, Araştırmacı Yazar Prof. Dr. Tufan Gündüz tarafından konferans düzenlendi.

ORDU KÜLTÜR BULUŞMALARI BAŞLADI

Ordu´da kültür ve sanatın en büyük destekçilerinden biri olan Ordu Büyükşehir Belediyesi, hazırladığı prog-ramlar doğrultusunda ?Ordu Kültür Buluşmaları? projesi ile önemli isimleri Ordulularla buluşturuyor.

ATIKLAR SANATA DÖNÜŞTÜ

İlker Çorbacı´nın eserlerinin yer aldığı Sıfır Atık Sanat Sergisi açıldı

SANAT MÜZİĞİYLE COŞTULAR

Altınordu Belediyesi öncülüğünde düzenlenen ve Samsun Devlet Klasik Türk Müziği Koro ve solistlerinin performansları ile hayat bulan ?Türk Sanat Müziği? konseri Altınordululara sanat dolu bir akşam yaşattı.

GÜLER´DEN YILDIZLI PEKİYİ

Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Mehmet Hilmi Güler, Kabadüz ilçesine bağlı Çambaşı Yaylası´nda inşa edilen bungalovlarda incelemelerde bulundu.

Turizmde gelişiyoruz

Ordu Kültür ve Turizm Müdürü Uğur Toparlak, Ordu´nun turizm potansiyeli yüksek bir il olduğunu belirterek, ?Ordu tanıtım faaliyetleri ile turizmde büyük bir ivme kazandı. Son dönemlerde ilimizde çekilen diziler ilimizin gezilecek görülecek turizm alanları

Erdoğan´dan İmamoğlu´na tepki

Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, Millet İttifakı´nın CHP´li İstanbul Büyükşehir Belediye başkanı adayı olan Ekrem İmamoğlu´na yönelik ?Ordu Valimizden özür dilemedikçe, bir defa böyle bir adaylığa bırakın layık olmak, böyle bir mak
SİYASET 19.06.2019 11:02:30 2 0

Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, Millet İttifakı´nın CHP´li İstanbul Büyükşehir Belediye başkanı adayı olan Ekrem İmamoğlu´nu hedef aldı.

Erdoğan, ?şimdi herkesi kucaklamak için geliyorum diyen kişi, Ordu´da bu milletin, bu devletin Valisine ne diyor? İt diyor. Bu nasıl kucaklama ya? Sen her şeyden önce bu devletin Valisine tahammül edemiyorsun ve ona kalkıp bu ifadeyi kullanıyorsun ve sen İstanbul gibi bir şehre belediye başkanı olmak için yola çıkıyorsun. Böyle bir kişi benim milletimden, başta Ordu Valimiz olmak üzere özür dilemedikçe, bir defa böyle bir adaylığa bıra-kın layık olmak, böyle bir makama gelemez. Bir defa, bu makamda bulunanların her şeyden önce edeple bu makama gelmesi lazım. Ondan sonra bu milletin polislerine şerefsizler ifa-desini kullanan bir güruhun da yanında olduğunu düşü-nün, bu da işin bir değer yanı? sözlerini dile getirdi.