Bugün, 13 Nisan 2021 Salı


Ordu Vizyon Web TVHAMARAT YENİDEN GÖREVDE

AK Parti 24. ve 25. Dönem Ordu Milletvekili Mustafa Hamarat, genel merkezde tekrar görev aldı.

KURTULMUŞ TEKRAR MKYK’DA

AK Parti’nin yeni MKYK listesinde Numan Kurtulmuş yeniden yer aldı.

BU ÖYLE BİR YOL Kİ!

Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Dr.Mehmet Hilmi Güler, “5 yılda yapılacak yolları 1,5 yılda yaptık ve 250 Milyon TL tasarruf sağladık.

KABADÜZ İÇME SUYUNA KAVUŞUYOR

AK Parti Ordu Milletvekili Metin Gündoğdu, Kabadüz içme suyu projesi için müjdeyi verdi.

ZAMLAR GERİ ALINSIN

Salgın ve kriz nedeniyle işçilerin, emekçilerin ve esnafın yoksullaşmasının hızlandığını belirten Emek Partisi Altınordu İlçe Başkanı Yusuf Kaya, “hükümet kriz ve salgınla mücadele adına ülkenin kaynaklarını bir avuç sermayeye akı

ADIGÜZEL’DEN ÇARPICI İDDİA!

Çaybaşı ilçesinde Süleymancılara ait özel bir yurtta kalan 30’un üzerinde çocuğun koronavirüse yakalandığı iddia edildi.

İSTANBUL’A ORDU’LU BAŞKAN

AK Parti İstanbul İl Başkanlığında değişikliğe gidiyor.

ORDU ŞİDDETE KARŞI

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığının önderliğinde İçişleri Bakanlığı, Adalet Bakanlığı, Milli Eğitim Bakanlığı, Sağlık Bakanlığı ile Diyanet İşleri Başkanlığının ortak imzasıyla yürürlüğe giren,

İLÇELERİN KADERİ DEĞİŞİYOR

Ordu Büyükşehir Belediyesi, asfalt ve beton yol seferberliğini sürdürüyor.

“ÜNYE PORT” İLERLİYOR

Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Mehmet Hilmi Güler’in Ordu’ya çağ atlattıracak mega projesi olan Ünye Konteyner Limanı (Ünye Port) Projesi’nde çalışmalar hız kesmeden devam ediyor.

KARACANIN YARDIMINA BÜYÜKŞEHİR YETİŞTİ

Yaralanan karacanın imdadına Ordu Büyükşehir Belediyesi ekipleri yetişti.

BAŞKAN ŞAHİN’DEN POLİS HAFTASI MESAJI

Ordu Ticaret ve Sanayi Odası (OTSO) Başkanı Servet Şahin Türk Polis Teşkilatının Kuruluşunun 176’inci yıl dönümü nedeniyle, yazılı bir mesaj yayımladı.

BÜYÜKŞEHİR ASFALTTA HIZ KESMİYOR

çalışmalarıyla toplu konut alanlarının yoğun olarak bulunduğu bölgeyi sıcak asfaltla buluşturdu.

GELECEĞE HAZIRLANIYOR

Altınordu Belediyesi kırsal mahalleler başta olmak üzere 72 mahallede yapacak olduğu 45 km beton yol için çalışmalarına başladı.

ÜRETİCİYİ GÜZEL GÜNLER BEKLİYOR

FİSKOBİRLİK Yönetim Kurulu Başkanı Lütfi Bayraktar, FİSKOBİRLİK’i ve fındık üreticilerini güzel günlerin beklediğini söyledi.

“BİR ALIŞVERİŞLE ÇOK ŞEY FARK EDER”

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği(TOBB) ile VISA, pandemi döneminin olumsuz etkilerine karşı küçük işletmeleri desteklemek amacıyla “Bir Alışverişle Çok Şey Fark Eder” sloganı kapsamında bir kampanya başlatarak tüketicilerden iht

ORDU BÜYÜKŞEHİR’LE ÜRETİYOR

Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Mehmet Hilmi Güler’in tarımsal alandaki kalkınma hamlesi her geçen gün daha da büyüyor.

BALIKÇILAR "PAYDOS" DEDİ

Denizlerde 15 Nisan’da başlayacak av yasağına kısa bir süre kala balıkçılar özellikle hamsi avında umduğunu bulamayınca teknelerini limana erken demirledi.

MART AYI ENFLASYON RAKMALARI AÇIKLADI

Tüketici fiyatları Mart'ta aylık bazda yüzde 1.08 yükseldi ve yıllık tüketici enflasyonu yüzde 16.19 düzeyine çıktı

İHRACATÇIDAN ACİL ÇAĞRI

İhracatçılar dünyada yaşanan konteyner krizini aşmanın yolu ile ilgili çözüm önerileri sundu.

KAYIT ALTINA ALINACAK

İl Tarım ve Orman Müdürlüğü ile Ordu Veteriner Hekimler Odası arasında 2021 yılı sonuna kadar ilimizde her yaştan sahipli köpeklerin mikroçip takılmak suretiyle kimliklendirilerek kayıt altına alınması amacıyla protokol imzalandı.

ODÜ'NÜN ATILIM YILI OLACAK

Ordu Üniversitesi (ODÜ) Rektörü Prof. Dr. Ali Akdoğan, Turizm Fakültesinin eğitim faaliyetlerine başlaması için çalışmaların hızlı bir şekilde sürdürüldüğünü, Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulunun fakülteye dönüştürülecek

TASARIM VE BECERİ ATÖLYESİ AÇILDI

Ünye Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinde kurulan tasarım ve beceri atölyesi öğrencilerin kullanımına sunuldu.

ÖZEL ÖĞRENCİLERE ÖZEL HİZMET

Ergin Karlıbel Vakfı, Altınordu Adil Karlıbel Özel Eğitim Meslek Okulu öğrencileri için iki hizmeti daha gerçekleştirdi.

İZİN VERMEYECEĞİZ

Eğitim İş Ordu Şube Başkanı Neşet Sayman, Atatürk'e yönelik saldırılara tepki göstererek, "Eğitim-İş olarak bu tür saldırıları ve hakaretleri hiçbir zaman cevapsız bırakmadık.

KÜTÜPHANE HAFTASI KUTLANIYOR

4 Nisan 1921 tarihinde il olan Ordu'nun, il oluşunun 100. yılı münasebeti ve 57. Kütüphane Haftası Kutlamaları kapsamında dünden itibaren Ordu Kent arşivi Araştırma Salonu halkın hizmetine girdi.

OKUDULAR KİTABI KAPTILAR ALTINI

Vali Tuncay Sonel, İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü tarafından 57. Kütüphane Haftasında "Oku Kitabını Al Altınını" projesi kapsamında en çok kitap okuyanları kabul ederek, kitap seti ve altınla ödüllendirdi.

GÜNDOĞDU’DAN OKUL MÜJDESİ

AK Parti Ordu Milletvekili Metin Gündoğdu, Akkuş Belediye Başkanı İsa Demirci ve beraberindeki heyeti kabulünde, Akkuş’a biri 24 derslik, biri 16 derslik olmak üzere iki okulun yapılacağını açıkladı.

ADIGÜZEL'DEN BİLİM KURULU ELEŞTİRİSİ

CHP Ordu Milletvekili Dr. Mustafa Adıgüzel Bilim Kurulu’nun herhangi bir yasal mevzuatla kurulmadığını iddia etti. Sağlık Bakanı’nın “Bilim Kuruluna saygılı oldun” sözlerini eleştiren Adıgüzel, “önce kendiniz bu kurula saygı göste

BİLİM KURULU ERTELENDİ!

Rekor kıran vaka ve vefat sayıları sonrası yeni tedbirlerin ele alınacağı ve bugün yapılması beklenen Bilim Kurulu toplantısı ertelendi.

BAŞARI TESCİLLENDİ

Ordu Devlet Hastanesi “Kalp Merkezi” olarak tescillendi.

CORONA'NIN KİTABI YAZILDI

Ordu Üniversitesi  Tıp Fakültesi Öğretim Üyeleri tarafından “Covid-19 Pandemisinde Temel ve Klinik Çalışmalar” Kitabı Yayımlandı

EĞİTİM AİLE SAĞLILIĞI MERKEZİ AÇILDI

Vali Tuncay Sonel, Ordu Üniversitesi Cumhuriyet Yerleşkesi içerisinde oluşturulan "Eğitim Aile Sağlığı Merkezi"nin Açılış Programına Katıldı.

DOLMUŞLARA SIKI DENETİM

Ordu Büyükşehir Belediyesi Zabıta Daire Başkanlığına bağlı ekipler, Korona virüs tedbirleri kapsamında şehir içi dolmuşlarda fazla yolcu, maske ve sosyal mesafe denetimi gerçekleştirdi.

EĞİTİME VİRÜS ENGELİ

Altınordu’da bulunan Durugöl Şehit Bayram Gümüş İlkokulu’nda yüz yüze eğitime devam eden bazı öğrenci ve öğretmenlerde coronavirüs tespit edildi.

SÖZ VERDİĞİMİZ GİBİ ÇALIŞIYORUZ

Ordu Milletvekili Metin Gündoğdu Akkuş Akpınar’a yapılacak olan halı saha ile ilgili müjdeli haberi verdi.

ORDU’NUN YETENEKLERİNİ ARIYOR

Ordu Büyükşehir Belediyesi tarafından düzenlenen “Ordu Yeteneğini Arıyor” programı Ulubey ilçesinde gerçekleştirildi.

BÜYÜKŞEHİR SÜPER LİG’DE PARKEYE ÇIKIYOR

Türkiye Bedensel Engelliler Basketbol Süper Ligi’nde mücadele eden Ordu Büyükşehir Belediyesi Bedensel Engelliler Basketbol Takımı, sezonun startını verdi.

HAKEMLERİMİZ SAHDA

Türkiye Futbol Federasyonu, liglerde hafta içi ve hafta sonu oynanacak müsabakaların hakemlerini açıkladı. Federasyon tarafından yapılan atamalarda Ordulu hakemlere de görev verildi.

ÇIKIŞI SÜRDÜRMEK İSTİYORLAR

Ligde sezonun tamamlanmasına 5 hafta kala play-off umudunu koruyan 52 Orduspor'da gözler Sultanbeyli Belediyespor karşılaşmasına çevrildi.

MİLLİ TAKIMDA ORDU'YU TEMSİL EDECEK

Ordu Büyükşehir Belediye Spor Kulübü Güreş takımı sporcusu Muhammet Gül, Milli takımda Ordu'yu temsil edecek.

ORDU’DA SU SPORU CANLANIYOR

Ordu’da denizden daha fazla istifade edilmesi amacıyla Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Mehmet Hilmi Güler’in girişimleriyle çalışmalarına başlanan Durgun Su Sporları Merkezi hızla ilerliyor.

ORDU'NUN EN GÜZEL BALKONU

Ordu Büyükşehir Belediyesinin “Pandemi Dönemimde Neler Öğrendik?” kompozisyon ve “En Güzel Balkon” yarışmasında dereceye girenler ödüllerini aldılar.

YAŞAM ÖYKÜSÜ KİTAP OLDU

Ordu’da geçtiğimiz yıl evinin önünde cezaevi firarisi Özgür Arduç tarafından bıçaklanarak öldürülen üniversite öğrencisi Ceren Özdemir'in (20), hayatı kitap oldu.

ORDU’DA TURİZM CANLANACAK

Türkiye'nin turizm gelirini artırmaya yönelik projeler geliştiren ve bu alanda yoğun çalışmalar yürüten Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği (MÜSİAD), daha önce Türkiye'yi keşfetmemiş olan yabancı turistin ilgisini çekebilmek ve yeni bir turizm kayna

BU NİKAH BAŞKA

Altınordu Belediye Başkanı Aşkın Tören, aynı gün evlenen ve birbirlerinin nikah şahidi olan Hülya ve Harun Beğen kardeşlerin nikahını kıydı.

EN GÜZEL FOTOĞRAFLAR SEÇİLDİ

?4 Mevsim Ordu V. Ulusal Fotoğraf Yarışması?nın sonuçları belli oldu.

ALTINORDU BELEDİYESİ´NDEN ÖDÜLLÜ YARIŞMA

Altınordu Belediyesi, çeşitli kurum ve kuruluşlarla yaptığı iş birliği çalışmalarıyla ödüllü yarışmalar düzenliyor

ESNAFIN SOFRASINA MİSAFİR OLDU

Altınordu Belediye Başkanı Aşkın Tören, sanayi esnafının sofrasında istek ve talepleri dinledi

FATSA’NIN TARİHİNİ GÜN YÜZÜNE ÇIKARTIYORUZ

Fatsa Belediye Başkanı İbrahim Etem Kibar, Fatsa’nın tarihi ve kültürel yerlerini cazibe merkezine dönüştürmek amacıyla incelemelerde bulundu.

TURİZM YATIRIMLARI SÜRÜYOR

Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Mehmet Hilmi Güler’in turizm yatırımları tüm hızıyla devam ediyor.

YAYLADA BALON TURİZMİ

Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Mehmet Hilmi Güler, turizm alanında başlattığı çalışmalarla şehri geleceğe hazırlıyor.

GSA PERDESİNİ AÇIYOR

Fatsa Belediyesi Gösteri Sanatları Atölyesi(GSA), pandemi tedbirleri kapsamında sınırlı sayıda seyirciyle "Akıl Fikir Fabrikası" isimli oyunla sezonu açıyor.

KÖRFEZ ÜLKELERİ ORDU'YA HAYRAN KALDI

Ordu’nun turizm potansiyelini Körfez ülkelerine tanıtmak ve bu yolla ilimizde turizm hareketliliği sağlamak amacıyla Vali Tuncay Sonel’in girişimleri ve Doğu Karadeniz Kalkınma Ajansı(DOKA)’nın destekleriyle gerçekleştirilen Tanıtım Gezisi.

HER MEVSİM AYRI GÜZEL

Türkiye'nin denize ve havaalanına en yakın yaylası olan Ordu'nun Kabadüz ilçesine bağlı 2 bin rakımlı Çambaşı Yaylası her mevsim ayrı bir güzel.

İLGİ ODAĞI OLUYOR

Ordu'nun doğal güzellikleriyle ünlü Ulugöl Tabiat Parkı, hafta sonu yerli ve yabancı turistlerin ilgi odağı oldu.

BU OYUNU BOZACAĞIZ

AK Parti Genel Başkan Vekili Prof. Dr. Numan Kurtulmuş, bazı güçlerin Türkiye’nin yükselişini engellemek için teröre destek verdiklerini belirterek, “bu oyunu bozacağız. Başka çaremiz yok" dedi.

AK Parti Genel Başkan Vekili Prof. Dr. Numan Kurtulmuş, bazı güçlerin Türkiye’nin yükselişini engellemek için teröre destek verdiklerini belirterek, “bu oyunu bozacağız. Başka çaremiz yok" dedi.

         AK Parti Ordu 7. Olağan İl Kongresine katılmak, çeşitli temas ve ziyaretlerde bulunmak üzere Ordu'ya gelen AK Parti Genel Başkan Vekili Prof. Dr. Numan Kurtulmuş,  Türkiye’nin ileriye gittikçe ayağından çekmek isteyen, yeniden güçlü büyük Türkiye’nin kuruluşunu engellemek isteyen, içeride ve dışarıda bir takım güçlerin olduğunu belirterek, terör örgütlerinin milletimizin arasında fitne ve fesat sokmasına asla izin verilmeyeceğini söyledi.

         Bu güçlerin her vesileyle, her türlü aracı kullandıklarını ifade eden Kurtulmuş sözlerini şöyle sürdürdü: “Yeri geliyor ekonomik olarak baskı altına almaya çalışıyorlar, yeri geliyor içeride fitne, fesat çıkarmaya çalışıyorlar, yeri geliyor terör örgütlerinin marifetleriyle maalesef eski bir oyundur. Bundan bir asır evvel bu coğrafyada Osmanlının çöküşüyle birlikte gündeme gelmiş olan oyunu yani vekâlet savaşlarını hortlatıyorlar. Vekil olarak tayin ettikleri terör şebekeleriyle, cinayet çeteleriyle Orta Doğu’da, bu bölgede, bu coğrafyada halkları- mızın, halkların arasına fitne, fesat sokmaya çalışıyorlar. Türkiye’nin 40 yıldır PKK belasıyla uğraştığını biliyoruz. Türkiye, ben yıllar evvel bir araştırma yapmıştık üniversite hocalarımızla beraber, o zamanki terörün Türkiye’ye maliyeti 1,5 trilyon dolardı. Bu rakamın bugün çok daha ileriye gittiğini, 2 trilyon doların üstüne çıktığını tahmin ediyoruz. Bu çok basit bir hesaplamayla tekrar hesaplanabilir. Şimdi niye bu terör örgütleri bir şekilde harekete geçiriliyor. Maksat bellidir. Türkiye bölgenin yükselen bir gücüdür ve bundan sonra özellikle pandemi sonrasında kurulacak yenidünya düzeninin en önemli aktörleri arasında olmaya aday bir ülkedir. İstiyorlar ki Türkiye bu terörle uğraşsın, binlerce insanı- mızı kaybetmişiz, dediğim gibi trilyonlarca dolarlar Türkiye burada büyük bir maliyet ödemiş. Eğer bunlar ödenmemiş olsaydı örneğin şu Ordu-Giresun Havalimanını biz 30 sene evvel yapabilirdik. Bugün yapmakla övündüğümüz yollarımızı yine 30 sene evvel, 40 sene evvel Türkiye yapabilirdi. Terörle ayaklarımıza pranga vurdular. Şimdi de bu yeni dönemde güçlü olması, Doğu Akdeniz’de mavi vatanını savunması, Karağaz zaferinin arkasında durması, terör örgütlerine karşı vermiş olduğu etkin bir mücadele, bunların uykularını kaçırıyor. Karşımızda sadece birkaç bin elinde silah tutuşturulmuş terörist yoktur. Bunların arkasında nice devletlerin istihbaratla, lojistikle, silah desteği ile ve hatta siyasi destekle, bunlara ne büyük destekler verdiğini cümle alem biliyor, biz de biliyoruz.”

          Türkiye’yi bölmek isteyenlere karşı birlik ve beraberlik vurgusu yapan Kurtulmuş “hep beraber milletçe bir araya gelerek, bir ortak insanlık cephesi oluşturarak, aramızdaki farklılıkları, siyasi görüş farklılıklarını bir tarafa bırakarak bu hain ihanet çetesini ve o ihanet çetesini kullanan, yani PKK’yı bir araç olarak kullanan esas sahiplerine karşı mücadelemizi sürdüreceğiz. Bunun yolu güçlü, büyük Türkiye’den geçiyor. Türkiye güçlü olursa hiç kimsenin Türkiye’nin önünü kesmeye gücü yetmez ve Allah’ın izniyle eninde, sonunda bu mücadeleyi biz kazanacağız. Bu bölgenin insanları kazanacak, bu masum insanların hayatlarının gencecik yaşlarında hatta genç, çocuk, ihtiyar demeden bunları katleden ve baktığınız zaman bu insanların hayatlarının zehir olmasına, bunların hayattan koparılmasına müsaade etmeyeceğiz.  Terör örgütlerinin milletimizin arasında fitne, fesat sokmasına asla izin vermeyeceğiz, hep beraber bu ortak milli meselemizdir, bu milli meselemizi sadece son terörist kalmayıncaya kadar değil, terörün arkasındaki bütün nedeler ortadan kaldırılıncaya kadar bu mücadeleyi sürdüreceğiz. Ve bu anlamda milletimizin, biz çok şehit cenazesine gittik şunu da söyleyerek sözlerimi tamamlayayım, en son geçtiğimiz hafta 2 yüzbaşımız ve bir uzman çavuşumuzun Ankara’daki cenazesinde, yüzlerce şehit cenazesine gittim, Allah’a çok şükür bugüne kadar bir tek insanlar ağlıyor, yeri geliyor ağıt yakıyor, ahu figan eyliyor, ama hiç kimseden ‘ya nerden çıktı bu iş başımıza’ sözünü duymadım. Herkesin söylediği şey ‘devletimiz sağ olsun, milletimiz var olsun” sözüdür. Bu milletin bu kadar büyük inancı devam ettiği sürece, hükümetimizin, Cumhurbaşkanımızın önderliğinde, siyasi kararlı- lığı devam ettiği sürece Allah’ın izni ile dediğim gibi son terörist kalmayıncaya kadar değil, onun da ötesine geçerek terörün bütün şartları ortadan kaldırılıncaya kadar bu mücadeleyi her platformda devam ettireceğiz ve Allah’ın izniyle de biz kazanacağız. Terör örgütleri ve onların sahipleri bu ülkeyi bölemeyecekleri gibi, bu ülkenin yükselişinin de asla önünü kesemeyeceklerdir” dedi.