´Beyaz kod´ ile kurtuldu
ODÜ Eğitim ve Araştırma Hastanesinde, hasta yakını tarafından sözlü ve fiziki saldırıya uğrayan doktor ‘beyaz kod´ uygulamasıyla kurtuldu
Tarih: 5.12.2018 08:26:04/ 68okunma / 0yorum

         ODÜ Eğitim ve Araştırma Hastanesi Üroloji servisinde görevi başındayken bir hasta yakını tarafından sözlü saldırıya maruz kalan Tıp Fakültesi Üroloji Anabilim Dalı Arş. Gör. Dr. Ahmet Yüce, ‘beyaz kod´ uygulaması ile güvenlik görevlileri tarafından saldırgandan kurtuldu.

     Sağlık Bakanlığı, hastanelerde sağlık personelini hedef alan şiddet ve tacize karşı proje geliştirdi. Sistem şiddet, taciz ve tehditle karşılaşan doktor, hemşire ve personelin, dahili telefonla ´imdat´ çağrısı yapmasını sağlayacak ´Beyaz Kod´ iletişim ağı Ordu´da 

Dr. Ahmet Yüce´yi saldırganın elinden kurtardı.

                Saldırgan, ´Beyaz Kod´ uygulaması çalıştırılarak polis tarafından gözaltına alındı.

Ordu Üniversitesi Tıp Fakültesi Dekan V. Prof. Dr. Tevfik NOYAN:´´ Tıp Fakültesi Üroloji Anabilim Dalından Arş. Gör. Dr. Ahmet Yüce´ye görevi başında iken bir hasta yakını tarafından sözlü saldırıda bulunulmuş ve sonrasında darp edilmek istenmiştir´´ dedi.

                Konuya ilişkin açıklamalarda bulunan NOYAN şunları kaydetti.

‘´Pazartesi günü sabah saatlerinde Ordu Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesi, ana bina 2´inci kat Üroloji Servisi´nde, Tıp Fakültesi Üroloji Anabilim Dalından Arş. Gör. Dr. Ahmet Yüce´ye görevi başında iken bir hasta yakını tarafından sözlü saldırıda bulunulmuş ve sonrasında darp edilmek istenmiştir. Olay sonrası beyaz kod uygulaması çalıştırılarak güvenlik görevlileri olaya müdahale etmiş, saldırgan Cumhuriyet Savcılığı tarafından gözaltına alınmıştır.

Üzülerek belirtmek isteriz ki hekim ve sağlık çalışanlarına yönelik şiddet haberleri son yıllarda günlük sıradan olaylar haline gelmiştir. Tüm kamuoyu tarafından bilinmektedir ki, sağlık çalışanlarımız görevlerini büyük bir gayret ve fedakarlıkla yapmaktadırlar. Yaşanan bu tip olayların sağlık çalışanlarının moral ve motivasyonunda düşüşe sebep olacağı aşikardır. Konu ile ilgili tüm paydaşların, sağlıkta şiddetin son bulması noktasında daha hassas davranmaları gerekliliği artık zaruri bir hal almıştır.

Tıp Fakültesi Dekanlığı olarak Arş. Gör. Dr. Ahmet Yüce´ye geçmiş olsun diyor, bu tür şiddet olaylarının tekrarlanmaması dileği ile bu müessif hadiseyi kınıyoruz. Sağlıkta şiddetin, sözel ya da fiziksel olsun, daima karşısında olduğumuzu ve bu konuya alışmayacağımızı kamuoyuna saygılarımızla duyuruyoruz.´´
Kaynak:

Anahtar Kelimeler: Beyaz kurtuldu
Okuyucu Yorumları (0 yorum)
Adınız Soyadınız *
E-Posta *
 
Telefon
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
Satılık Arsa
Satılık Arsa
Altınordu Cumhuriyet Mah. 512 metrekare arsa satılık
‘´Tekli Eğitime Geçiyoruz”
‘´Tekli Eğitime Geçiyoruz”
Ordu Valisi Seddar Yavuz:´´1,5 yıl gibi kısa süre içerisinde tekli eğitimi tamamıyla Ordu´da gerçekleştirmiş olacağız” dedi.
Atıktan türetilmiş yakıt tesisi ve makineleri satılacaktır
Atıktan türetilmiş yakıt tesisi ve makineleri satılacaktır
Atıktan Türetilmiş Yakıt (ATY) Tesisi ve Mekanik Atölye Makine ve Ekipmanları Satışı
İşyerleri ihale ile kiraya verilecektir
İşyerleri ihale ile kiraya verilecektir
Muhtelif nitelikte 17 adet işyerinin kiraya verilmesine dair ihale ilanı
Mahkeme kararıyla satılık bahçeli kargir ev
Mahkeme kararıyla satılık bahçeli kargir ev
satılık bahçeli kargir ev
Akıllı yeraltı ve yerüstü çöp konteyneri satın alınacaktır
Akıllı yeraltı ve yerüstü çöp konteyneri satın alınacaktır
Akıllı 7 adet yeraltı ve 60 adet yerüstü çöp konteyneri mal alımı
Kurşunsuz benzin satın alınacaktır
Kurşunsuz benzin satın alınacaktır
DEVLET HAVA MEYDANLARI İŞLETMESİ GENEL MÜDÜRLÜĞÜ(DHMİ) ORDU-GİRESUN HAVALİMANI MÜDÜRLÜĞÜNE KURŞUNSUZ BENZİN (95 OKTAN) VE MOTORİN (EURO DİZEL) alımı 4734 sayılı Kamu İhale Kanununun 19 uncu maddesine göre açık ihale usulü ile ihale edilecektir.
Vali halkı dinledi!
Vali halkı dinledi!
Ordu Valisi Seddar Yavuz, sorun, sıkıntı, şikayet, ihtiyaç ve taleplerini iletmek isteyen vatandaşlar için düzenlediği “Halk Günü” toplantılarını sürdürüyor.
BAYRAM  TEDBİRLERİ ALINDI
BAYRAM TEDBİRLERİ ALINDI
Ordu Büyükşehir Belediyesi, Kurban Bayramı münasebetiyle gerekli olan tüm tedbirleri aldı. Büyükşehir Belediyesi, zabıta ve cenaze hizmetleri kapsamında bayram tatili boyunca hangi hizmetlerin verileceği konusunda kamuoyunu bilgilendirdi.
Son aşamaya gelindi
Son aşamaya gelindi
Ünye, İkizce, Çaybaşı, Fatsa ve Perşembe ilçelerimizde etkili olan ve metrekareye 268 kilograma varan rekor yağışların yol açtığı hasar ve zararın tespitinde son aşamaya gelindi.
40 YILLIK TAPU  HASRETİ SONA ERDİ
40 YILLIK TAPU HASRETİ SONA ERDİ
Ünye´nin 3 mahallesinde yaklaşık 40 yıldan bu yana devam eden tapu problemi tarihe karıştı.
AK Parti adaylarından ziyaretler
AK Parti adaylarından ziyaretler
AK Parti Ordu milletvekili adayları seçim çalışmalarına başlamadan önce protokol ziyaretlerinde bulundu.
Yatırımcı var yer yok
Yatırımcı var yer yok
Vali Seddar Yavuz, “Ordu´ya çok yoğun bir şekilde yatırımcı geliyor. Fakat, yatırımcılara bir yer gösteremiyoruz. Bizim yer gösteremediğimiz yatırımcılar, başka şehirlere doğru kayma eğiliminde” dedi.
Yolculuk kısalıyor!
Yolculuk kısalıyor!
Ordu Giresun Havalimanı´nda bir süredir denemesi yapılan Ordu yönünden inişlerin artık sürekli gerçekleşeceği bildirildi.
Alternatif gerek!
Alternatif gerek!
İYİ Parti 27. dönem Ordu vekil adayı Barış Candan, "Ordu sadece fındıkla geçiniyor. Fındığa bağlı bir şehir olmuş durumda. Tekel bir piyasa var. Bunun alternatiflerinin yaratılması gerekiyor” dedi
ÇALIŞMALAR  MASAYA  YATIRILDI
ÇALIŞMALAR MASAYA YATIRILDI
Ordu Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürlüğü (OSKİ), Kabadüz ilçesinde gerçekleştirdiği çalışmaları ve 2018 yılında yapılması planlanan yatırımları değerlendirdi.
‘´Ciddi Altyapı Sorunları Var”
‘´Ciddi Altyapı Sorunları Var”
Ordu´nun bir turizm şehri olduğunu ancak çok ciddi altyapı sorunu olduğuna vurgu yapan Ordu Valisi Seddar Yavuz, ”Bu sorunların giderilmesine yönelik hemşerimiz, Ordu´muzun yetiştirdiği önemli bir siyaset ve devlet adamı olan Prof.Dr. Numan Kurtulmuş Bakanımızın, Kültür ve Turizm Bakanı olmasından sonra 15´e yakın proje geliştirdik, kendilerine takdim ettik.
 “Tasarrufun Altın Günü”
“Tasarrufun Altın Günü”
Şekerbank´ın 0.01 gram altının bile değerlendirildiği küçük tasarrufa yönelik “Tasarrufun Altın Günü” uygulaması 6 Eylül tarihinde Şekerbank Fatsa Şubesi´nde gerçekleştirilecek.
anasayfa1
Bugün
2 °C
Cuma
5 °C
Cumartesi
7 °C