Başlangıç Tarihi Bitiş Tarihi
ORDULU ESNAFLARDAN MEHMETÇİĞE DESTEK
ORDULU ESNAFLARDAN MEHMETÇİĞE DESTEK
Ordu-Giresun Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi Bölge Birlikleri tarafından Afrin´de mücadele eden askerlere moral ve motivasyon vermek amacıyla toplanan ürünler, Mehmetçiğe ulaştırılmak üzere Başkan Yüksel Kaya ve kooperatif üyeleri ile birlikte Ordu´dan yola çıktı.
Vali Konağının Misafirleri Vardı
Vali Konağının Misafirleri Vardı
Vali Seddar Yavuz´un eşi Selda Yavuz, Afrin´e görevli giden Ordu Özel Harekat Şubesi Müdürlüğü timlerinin eşlerini Vali Konağında ağırladı.
ÜNYE´DEN MEHMETÇİK´E DESTEK
ÜNYE´DEN MEHMETÇİK´E DESTEK
nye Kaymakamlığı ile Ünye Belediyesi öncülüğünde ve Ünye Ziraat Odası koordinesinde, Türk Silahlı Kuvvetleri´nin Afrin Zeytindalı Operasyonu´nda görev yapan kahraman Mehmetçiklere moral ve motivasyon sağlamak amacıyla öğrencilerin yazdığı mektuplar ve toplanan 2 ton fındık paketlenerek 30 bin askerimize gitmek üzere dualarla yola çıkarıldı.
Askerden Teşekkür
Askerden Teşekkür
Başkan Tekintaş, “Zeytin Dalı Harekatı´nda görev yapan askerlerimize moral olması amacıyla başlatılan kavrulmuş fındık kampanyasında toplanan fındıkları Mehmetçiklerimize ulaştırdık. Yaklaşık 2.5 ton fındığı askerimize ulaştırdık. Bu kapsamda cephedeki askerlerimiz teşekkür etmek için bizleri aradılar. Aslında bizim kendilerine teşekkür etmemiz gerekiyor´´ dedi.
DÜNDEN  BUGÜNE ORDU İLİ´NDE TİYATRO FAALİYETLERİ-3
DÜNDEN BUGÜNE ORDU İLİ´NDE TİYATRO FAALİYETLERİ-3
19 Mayıs´ta Atatürk Samsun´a çıktı. Erzurum, Sivas kongrelerini topladı. Daha sonra Türkiye´de Milli Mukavemet ve Milli Mücadelenin temelleri atıldı. 23 Nisan 1920´de Türkiye Büyük Millet Meclisinin kuruluşu ile millet toplandı, dağınık kuvvetler bir araya gelerek, muntazam Ordu teşkilatı yapıldı. Milli Mücadele aşkı “Kurtuluş” ideali ile tek cephede birleşmiştir.
DÜNDEN  BUGÜNE ORDU İLİ´NDE TİYATRO FAALİYETLERİ
DÜNDEN BUGÜNE ORDU İLİ´NDE TİYATRO FAALİYETLERİ
Eli kalem tutan aydınların içinde yaşadıkları hadiseleri ve bu hadiselerin tarihle ilgili safhalarını tespit etmesi memlekete karşı yazmağa mecbur oldukları ödevlerin başında gelir.
Afrin´e dua
Afrin´e dua
Suriye´nin Afrin bölgesinde bulunan silahlı kuvvetlerimiz için Korgan Sağlık Meslek Lisesi öğrencileri tarafından okunan 498 fetih ve 18 hatim Korgan ilçe Müftüsü Ekrem Akmenşen tarafından dualanarak gönderildi.
Dualarla uğurlandı
Dualarla uğurlandı
Ordu Emniyet Müdürlüğü Özel Harekat Şube Müdürlüğünde görevli 23 kişilik tim dualarla Afrin´e uğurlandı.
"İnsanlık dışı”
"İnsanlık dışı”
Başbakan Yardımcısı Recep Akdağ, çocuklara karşı işlenen cinsel saldırılar hakkında sert konuştu.
Hafta sonu da yoğun!
Hafta sonu da yoğun!
Yeni toplu ulaşım araçlarında kullanılan ücretsiz ve indirimli kartların dağıtımı için büro sayısı artırılırken vatandaş yoğunluğu hafta sonu da devam etti.
Altınordu´da Silahlı Kavga
Altınordu´da Silahlı Kavga
Altınordu ilçesinde çıkan silahlı kavgada bir kişi yaralandı. Karşıyaka Mahallesi´nde Cengiz D. ile Tuncay A. arasında henüz belirlenemeyen nedenle çıkan tartışma kavgaya dönüştü.
TMO fındığına öneri
TMO fındığına öneri
Toprak Mahsulleri Ofisinin (TMO)´nun depolarında yaklaşık 140 bin ton fındık bulunuyor.
OSKİ´DEN KAN DESTEĞİ
OSKİ´DEN KAN DESTEĞİ
Sahada sürdürdüğü yoğun çalışmaların yanında sosyal sorumluluk projelerini de aksatmadan yerine getiren Ordu Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürlüğü (OSKİ), Afrinde yürütülmekte olan Zeytin Dalı Harekâtında kan stokuna destek vermek amacıyla kan bağışı kampanyasına katıldı.
Mehmetçiğe destek mesajı
Mehmetçiğe destek mesajı
Altınordu Belediyesi ve Türkiye Muharip Gaziler Derneği Ordu Şubesi´nin ortaklaşa düzenlediği basın toplantısı ile Afrin´de görev yapan Mehmetçiğe destek mesajı verildi.
Kan Bağış Kampanyasına Davet!
Kan Bağış Kampanyasına Davet!
Ordu Din Görevlileri Dernek Başkanı Ahmet Gündoğdu Türk Silahlı Kuvvetleri için başlattıkları Kan Bağış Kampanyası ile ilgili bir açıklama yaptı. Kahraman ordumuz için ‘Ordudan Ordumuza Kanım Feda Olsun´ sloganı ile yola çıktıklarını belirtti.
Erten´den Anlamlı Ziyaret
Erten´den Anlamlı Ziyaret
Altınordu Kaymakamı Niyazi Erten, görevi başında iken Kuzey Irak - Avaşin/Basyan Kırsalında Bölücü Terör Örgütü ile girilen silahlı çatışma sonucu 16.11.2017 tarihinde Şehit olan P.Söz.Er Sefa Kabakkaya´nın ailesine ziyarette bulundu.
Afrin şehidi toprağa verildi
Afrin şehidi toprağa verildi
Zeytin Dalı Harekâtı kapsamında Suriye´nin Afrin bölgesinde görev icra ederken şehit olan Tank. Uzm. Çvş. Ufuk Aktağ, dün Giresun´da toprağa verildi.
İsmi bombanın üzerine yazıldı
İsmi bombanın üzerine yazıldı
Şırnak´ın Cizre İlçesi´nde Çevik Kuvvet Şube Müdürlüğü´ne PKK´lı teröristlerce bomba yüklü kamyonla düzenlenen intihar saldırısında şehit olan polis Harun Maytalman´ın adı, Türk Silahlı Kuvvetleri´nin, Afrin´deki terör örgütlerine yönelik düzenlediği ´Zeytin Dalı Harekâtı´nda kullanılacak bir bombanın üzerine yazıldı.
1 2 3 4 5 6 7 »
anasayfa1
Bugün
18 °C
Pazar
17 °C
Pazartesi
15 °C